טריילר: המתים לא מתים

ג'רמוש חוזר, והמתים חוזרים איתו.

השם ג'ים ג'רמוש מתקשר לסרטים אדישים. דמויות שמתנהלות בפנים חתומות במהלך סיטואציות אבסורדיות יותר או פחות ואומרות משפטים עמוקים, מצחיקים או שניהם. מדובר באביו הרוחני של הסרטים של ווס אנדרסון, אבל ג'רמוש לקח את זה למקומות יותר פיוטיים ופחות סימטריים. שני הסרטים האחרונים שלו, למשל, היו היספטריים להחריד (לא שזה דבר רע) – סרט ערפדים שהוא הכל חוץ מסרט ערפדים ("רק האוהבים שורדים"), וסרט על נהג אוטובוס/משורר ששום דבר, בעצם, לא ממש קורה בו ("פטרסון"). לכן הדיווחים על כך שהוא עושה סרט זומבים חדש גרמו לציפיות למשהו שבו זומבים יושבים בבית קפה ומדברים על תקליטים ישנים. ואז הגיע הטריילר הזה:

ו-אוקיי, זה נראה ממש טוב, ומגניב, ומצחיק, ואני ממש לא מקנא ב"זומבילנד 2" שצריכים להתמודד עם הדבר הזה ראש בראש, אבל אנחנו בטוחים שזה הסרט החדש של ג'ים ג'רמוש ולא בפרוייקט סודי שאדגר רייט עשה בזמן תנומות הצהריים של ג'רמוש על הסט? חוץ מרשימת השחקנים שכוללת הרבה שחקנים ששיתפו פעולה עם הבמאי בעבר (טילדה סווינטון, ביל מאריי, אדם דרייבר, איגי פופ, סטיב בושמי, RZA, טום וייטס) זה פשוט לא נראה כמו שום דבר שהבמאי עשה קודם לכן.

שזה, במובנים מסויימים, דבר טוב מאוד: אם הסרט יחזיר למועדות הציבור הרחב את ג'רמוש, אחד הקולנוענים המוכשרים שעבדו בארה"ב בעשורים האחרונים שזכה להכי מעט כבוד שיש (אפס מועמדויות לאוסקר, אף זכייה בפרסי האינדי ואפילו בקאן הוא זכה רק במקום שני, וגם זה פעם אחת ויחידה) אז הוא כבר עשה את שלו. ואם הוא ייתן, אחרי עשור של דשדוש, סוף סוף תפקיד נורמלי לביל מאריי – אז בכלל הרווחנו. הסרט אמור לצאת ביוני בארצות הברית, ואני מניח שבקרוב נשמע על הפצה שלו בארץ. ככל הנראה עם שם אחר.