רשמית: דדפול מקבל את הסרט שלו

אחרי שנים של שמועות, ההכרזה הרשמית: הסרט של דדפול, המוטנט עם המודעות העצמית, בדרך

כמה זמן אנחנו מדברים על הסרט הזה של דדפול? בעצם, אני יודע בדיוק כמה: מאז "אקס-מן המקור: וולברין" בשנת 2009. מיד אחרי שהסרט הזה יצא, פוקס הכריזו על סרט ספין-אוף על דדפול, בכיכובו של ריאן ריינולדס; אבל אז התברר שזו בעיה, משום שריינולדס הוחתם גם על תפקיד גרין לנטרן, גיבור של החברה המתחרה; אבל זו בעיה שפתרה את עצמה, כי הסרט "גרין לנטרן" הגיע וחלף כשהוא לא מעורר שום עניין, מלבד בקרב עורכי רשימות של הכשלונות הקולנועיים הגדולים אי פעם. מאז, "דדפול" נמצא בגדר סרט שאולי-יעשו-כנראה-מתישהו, בלי שום הודעה רשמית.

קבלו הודעה רשמית. "דדפול" בבימויו של טים מילר נכנס להפקה, וייצא ב-12 בפברואר 2016. [THR, מצטטים את הצהרת האולפן]. ריאן ריינולדס עשוי – עדיין – לככב, אבל המעורבות שלו עדיין לא סגורה.

טים מילר הוא במאי אנימציה בחברת Blur, שהיא אולי אולפן האנימציה המכובד והידוע ביותר שעוד לא הוציא סרט באורך מלא. בטוח ראיתם קטעים שהם עשו – בפרסומות, קטעים למשחקי מחשב או כותרות פתיחה של סרטים אחרים. ההכרזה מגיעה, אולי במקרה ואולי לא, מעט אחרי שסרטון הקונספט שטים מילר יצר, שנועד להדגים איך הסרט אמור להיראות, דלף/הודלף לרשת וזכה לפופולריות עצומה.

כמובן, עכשיו כשהאולפנים שופכים סרטים על כל דמות קומיקס ששמעו עליה יותר משלושה אנשים, זה קצת מגוחך שדווקא דדפול, אחת הדמויות הפופולריות ביותר בקומיקס היום, "גיבור" על שאינו יכול למות, נטול מוסר, נטול עכבות, שובר-קיר-רביעי, מודע להיותו דמות קומיקס ובעל הומור של דמות בלוני טונס, יישאר נטול-סרט. עדיין, פוקס כנראה לא לגמרי בטוחים בפוטנציאל של דדפול: אם החליטו מראש לתקוע את הסרט שלו בפברואר במקום לתת לו משבצת באמצע קיץ כלשהו, כנראה שמדובר בסרט שולי יחסית עבורם, בתקציב לא עצום.

באותה הצהרה מגיעות גם הודעות על כמה שינויי תאריכים בסרטים של פוקס לשנה-שנתיים הקרובות: "ארבעת המופלאים" של ג'וש טרנק נדחה מיוני 2015 לאוגוסט; הסרט על פי "Assassin's Creed" נדחה מאוגוסט למועד לא ידוע (כנראה מתישהו ב-2016).