איזה סרט חייב להיות בסקר העשור?

בואו ותגידו איזה סרטים חייבים להיות בסיכום העשור.

היי. אני צריך שתראו משהו.

מה שאתם רואים (במידה ולחצתם על הלינק או הולכים ללחוץ עליו עוד רגע), זה סקר סיכום העשור של עין הדג. שימו לב שההצבעה עדיין סגורה, אז אין לכם מה להתחיל לסמן אהבתי/לא אהבתי וכו' – למרות שבהחלט הייתי מתחיל להתכונן נפשית להצבעה כי זאת לא נראית כמו הצבעה פשוטה בכלל.

אני רוצה שכולנו ניקח רגע ונעריך את הדבר הזה, כי זה מטורף: 300 מהסרטים הכי טובים של העשור האחרון, ראש בראש, אחד לצד השני. לא היה לנו סקר כזה: 300 סרטים בלי שומן, בלי ג'אנקימציה, בלי סרטים שמופצים באיחור של שנתיים – מדובר בסקר עין הדג: עונת אול-סטארס. אבל לא פתחתי את הפוסט הזה סתם בשביל להתגאות (למרות שבאמת, ברצינות, תראו את הדבר היפהפה הזה!), אלא כדי שתעזרו לי (ולכולנו) לקבל את סקר העשור השלם ביותר שאפשר לקבל.

הסקר במצבו הנוכחי, מורכב מ-300 סרטים, שזה 30 הסרטים שמצביעי האתר הכי אהבו בכל שנה בעשור האחרון (למי שרוצה להישטף בנוסטלגיה על אותם סקרים – אפשר לעשות זאת בדף סיכומי השנה). למה דווקא 30 ולא עשרת הסרטים? כי לכולנו היו סרטים שאהבנו נורא אבל נפלו למקום ה-11, או ה-29, וגם הם היו חלק מהעשור; כי כמו שהוכיחו סקרי "מה נשתנה", מדי פעם היו סרטים שבזמן אמת לא זכו למקום שמגיע להם ורק בדיעבד כולם הכירו בגדולתם; או כי להיפך – סרטים שמאוד אהבנו אז כבר נראים פחות מדהימים היום או כי שלל סיבות אחרות.

שוב, זה לא למה פתחתי את הפוסט – הפוסט הזה נועד כדי למצוא את הסרטים שכרגע לא בסקר, וצריכים להיות בו. שימו לב – לא סרטים גרועים שאתם נורא רוצים לציין שהם הכי גרועים מכל העשור, לא סרטים בסדר אחלה מגניב – סרטים שאתם מחשיבים כחלק מהותי מ"סרטי העשור" והם לא פה.

כמה הערות: קודם כל, כמו תמיד: סרט אחד בכל תגובה, בבקשה. כך אפשר יהיה לספור את הפישלייקים והתגובות כתומכים בו.

שנית – לפני שאתם אצים למקלדת, נסו להריץ חיפוש ולראות עם הסרט כבר ברשימה. זה בסדר אם יתפלק איזה אחד-שניים שכבר שם, אני פשוט אגיד שאין צורך כי הוא כבר שם, אבל בוא ננסה להימנע מזה כמה אפשר.

שלישית – אנחנו עובדים לפי מועד ההפצה הישראלי – מה שאומר ש"ג'וג'ו ראביט" ו-"1917" שייכים רק לעשור הבא, ואילו חלק מהאנשים יתפלאו למצוא סרטים כמו "מר שועל המהולל" או "נביא" שנצרבו בתודעה כ-2009, אבל בארץ יצאו (או לא ממש יצאו) ב-2010. אם אתם רוצים להציע סרט על התפר (כלומר, יצא ב-2009 בעולם אבל בארץ רק ב-2010), אנא ודאו קודם שהוא באמת יצא בארץ ב-2010 ותציינו את תאריך היציאה שלו בתגובה.

הערה אחרונה – סרט לא חייב להיות סרט שהשתתף בסקרים קודמים, או הופץ בארץ או כל דבר כזה או אחר – הוא צריך להיות סרט שיצא בעשור האחרון.