דיסנימאניה: כתבת פתיחה

מ'פינוקיו' ועד 'פלונטר', מ'שבעה גמדים' ועד 'שישה גיבורים' - השבועות הקרובים באתר יהיו בסימן דיסני.

במשך יותר משמונים שנה, דיסני הם הקול הבולט שמעצב את ילדותם של מיליוני ילדים ברחבי העולם. אנחנו צפינו בהם כילדים, ההורים שלנו צפו בהם כילדים, ההורים שלהם צפו בהם כילדים וגם הילדים שלנו יצפו בהם. כילדים, ככל הנראה.

מדובר בחברה שקשה להפריז בהשפעה שהייתה לה על עיצוב הילדות והתרבות כפי שהיא מוכרת. אבל גודל המעמד גורר איתו גם אחריות, ואיתה ביקורת, מכל כיוון שהוא. ואז גם ביקורת על הביקורת, ואז גם ביקורת על הביקורת על הביקורת ועוד ועוד. לכן, למרות שאנחנו כבר לא עוללים, יש משהו מרתק בלצפות שוב ושוב בסרטים הללו, למצוא נדבכים סמויים, להמציא תיאוריות על דברים לא מוסברים בסרטים ולגלות את הסרטים האלה מנקודת מבט שונה.

אז בשבועות הקרובים, לקראת יציאתו של "ראלף ההורס 2", אנחנו נחזור אל הסרטים של דיסני: מהמוכרים והידועים, דרך אלה שהכרתם בשמם אבל אף פעם לא ראיתם ועד אלה שאפילו לא ידעתם שקיימים.

מה יהיה תכלס? כרגע מתוכננים שני דברים עיקריים: סדרת ביקורות על סרטי דיסני קלאסיים שמעולם לא קיבלו ביקורת וסקירה ארוכה ומקיפה של כל סרטי דיסני מ"שלגיה" ועד "מואנה", ואנחנו לא שוללים עוד הפתעות בדרך.

אז אל תהיו יצורים אומללים: בואו להתאמן במרץ, יחד כולנו נשרוק ונעבוד ונוציא את הפרוייקט לפועל. מחר תעלה הסקירה הראשונה, ועד אז לא נותר עוד מה לעשות חוץ מלהתכונן.