דוני דארקו בסיבוב הופעות בישראל

כמה דרכים שונות לצפות ב"דוני דארקו" על מסך גדול בשבוע הקרוב: בהרצליה עם רד פיש או בתל אביב עם סריטה ואוטופיה

השבוע, כידוע, תרועת הפסטיבלים במלוא עוזה. בחיפה – פסטיבל חיפה (עם סרט הפתיחה, "כנס העתידנים"!). בתל אביב – זה לצד זה, פסטיבל אייקון (כולל הקרנה מיוחדת של "כנס העתידנים"!) ופסטיבל אוטופיה (שבו בין השאר, תאמינו או לא, יוקרן "כנס העתידנים"!). בין אם אתם גיקים של מד"ב או סתם חובבי קולנוע, זה צריך להיות שבוע עמוס. יש הרבה מה לראות. כולל את כנס העתידנים.

אבל בין כל האפשרויות המצוינות האלה, אני רק רוצה להדגיש אירוע אחד – כלומר, שלושה: "דוני דארקו" יוקרן בארץ השבוע! אוקיי, זה לא נשמע כמו חדשות מרעישות, בכל זאת מדובר בסרט בן 12 שנים שכבר נחרש היטב היטב ב-DVD. ובכל זאת, זה חידוש. זאת, למעשה, הפעם הראשונה שבה "דוני דארקו" מוקרן בארץ באופן רשמי. "דוני דארקו" הוא אחד הסרטים הבולטים של האלף הנוכחי, אחד הבודדים שאפשר באמת לקרוא לו "תופעת קאלט", סרט שמעורר ומעורר מחדש דיונים גם שנים אחרי שהוא נוצר – אבל הוא מעולם לא הוקרן בארץ רשמית, בשום פורמט. לא רק שהוא לא יצא לקולנוע, הוא אפילו לא יצא ב-DVD עברי. בזמנו, הרמתי טלפונים לכל המפיצים בארץ בניסיון לברר למי שייכות הזכויות לסרט: כולם הכחישו. עד היום אני לא יודע למה הסרט הזה הועלם ממפת ההפצה בארץ באופן כל כך יסודי.

אבל עכשיו הוא מגיע. למי שרוצה לצפות, בפעם הראשונה או בפעם החמישים, ב"דוני דארקו" – הפעם על מסך גדול – יש לא פחות משלוש אפשרויות לעשות זאת, כולן מגיעות עם בונוסים:

ביום רביעי (25.9), בשעה 20:30 בסינמטק הרצליה, תוכלו לצפות בו בלוויית הרצאה קצרה של מבקר הקולנוע דורון פישלר. אוי, איזה קטע, זה בכלל אני. אז אני אהיה שם.

אם אתם לא יכולים לעזוב את תל אביב בגלל המצב, באותו יום ב-22:00 בסינמטק תל אביב, במסגרת פסטיבל אוטופיה – איזה קטע, הקרנה של "דוני דארקו". ב"סריטה" מבטיחים שמי שיגיע מחופש לפרנק הארנב יקבל שלושה כרטיסים חינם. צריך להיות מעניין לראות אם יהיה מי שיענה לאתגר. (אבל לא לשבת מאחוריהם בקולנוע).

ואם אתם בכלל בירושלים – [עודכן עקב טמטום] שמחתי מאוד לבשר על הקרנת הדאבל-פיצ'ר של "דוני דארקו" ו"רוג'ר ראביט", אבל מתברר שאני דביל עוד יותר משנהוג לחשוב ושההקרנה היתה בכלל אתמול. התנצלותי הכנה בפני הירושלמים.

כמו כן, השבוע יוקרן "כנס העתידנים"! שהוא, בתכלס, מוזר כמעט כמו דוני דארקו.