66 הדברים הכי מוזרים ב'דורה והעיר האבודה'

ואף אחד מהם הוא לא זה שבניסיו דל טורו מדבב את חטפני.
שם רשמי
דורה והעיר האבודה
שם לועזי
Dora and the Lost City of Gold

בשנת 2012 עלה לרשת מערכון של College Humor  שדמיין סרט לייב אקשן של "דורה החוקרת". אריאל וינטר מ"משפחה מודרנית" הולבשה בדיוק כמו הדמות המפורסמת, כולל הקארה והקוף בוטס על הכתפיים. בטריילר היא נלחמה בטיפוסים מפוקפקים, נעזרה בתיק סטייל סירי שמגיב לפקודות קוליות וחברה לבן דודה דייגו אחרי שנים של נתק. דורה הבוגרת היא בחורה קשוחה ומחוספסת אבל יש לה גם זמן לעצור הכל כדי לשאול את הצופים "אתם רואים את חטפני השועל?" בטון שמיועד לפעוטות. בעקבות ההצלחה של הטריילר הפיקטיבי נוצר סרט קצר ברוחו שהפך את הפארודיה לאפילו יותר מוגזמת ומושקעת. ואז מישהו הביא את הטריילר הזה לפיץ' בפארמאונט וקיבל מלא כסף.

כאילו, אולי. מאחורי "דורה והעיר האבודה" עומדים אנשים די לגיטמיים, כמו הבמאי של שני סרטי "החבובות" החדשים או ניקולס סטולר שכתב את "שכנים" וביים את "קח את זה כמו גבר" ואת "חסידודס" המדהים. קשה לי להאמין שבהפקה לא ידעו שמישהו כבר עשה בדיוק את מה שהם עושים, מה שמוביל אותי מיד למחשבה שהמוצר הזה הונדס בהשראת הפארודיה עם דמיון מכוון. אומר לזכותו של הסרט שהוא יודע טוב מאוד מה הוא צריך להיות: קומדיה משוגעת ומודעת לעצמה. חבל שהסרט הפארודי עשה את זה יותר טוב.

כך או כך, "דורה והעיר האבודה" הוא כנראה הסרט הכי משוגע שמוקרן כרגע בקולנוע. הוא לא גרוע לחלוטין אבל הוא הולך חזק מאוד על הקרינג', ויש בו כמה רגעים כל כך תמוהים שכמעט צרחתי כשראיתי אותם. יש בסרט כמה בדיחות שעובדות וכמה רעיונות מעניינים, אבל הוא לא החליט איזה סרט הוא רוצה להיות כשהוא יהיה גדול: בהתחלה הוא סרט תיכון, אחר כך הרפתקת אינדיאנה ג'ונס ג'וניור ואז סרט מצויר עם אנשים אמיתיים, ויש בו גם איזו דרמה משפחתית לא ממש מפותחת. למרות כל הנ"ל, אין לי תלונות לדורה עצמה ולאיזבלה מונר שמשחקת אותה ובאמת עושה מאמצים כבירים כדי שהדמות המוזרה הזאת תהיה חמודה. הבעיה היא שלסרט יש קהל יעד ממש-ממש מצומצם: ילדים גדולים מספיק בשביל להינות מהטון הפארודי המקניט, אבל צעירים מספיק בשביל להינות מבדיחות קקי ופלוצים ומהומור דבילי בכלל.

אז אי אפשר ממש להמליץ לכם לראות את הסרט הזה, אבל עדיין מאוד מפתה לשתף את העולם בדברים המשוגעים שהוא עושה, וזה בדיוק מה שיקרה מעכשיו והלאה. ***ספויילרים מפה והלאה, כמובן***.


1. הסיפור מתחיל בג'ונגל בפרו, שם מתגוררים בני הדודים הקטנים דורה ודייגו. סצנת הפתיחה היא שחזור לייב אקשן משולב אנימציה של הסדרה המצוירת וזה חמוד רצח, אבל כמובן שהכל נמצא בדמיונם של הילדים החמודים שסתם משחקים במכונית קרטון. היי, ילדים שנולדו בשנת 2000 – הגענו ליום שבו אפשר להרוס את התמימות הנוסטלגית של הילדות שלכם.

2. דייגו גר עם דורה וההורים שלה כי ככה, עד שההורים שלו באים לקחת אותו לגור איתם "בעיר". זה מעורר הרבה שאלות: איפה הייתם עד עכשיו? כמה זמן דייגו גר עם ההורים של דורה? גם ההורים שלו מדענים? המשפחה הזאת אמריקאית במקור? כי כולם מדברים אנגלית עם תיבול קל של ספרדית. לא נקבל תשובות לשאלות האלה.

3. ההורים של דורה (אווה לנגוריה ומייקל פנייה) הם מדענים שמחפשים את ערי הזהב הנסתרות, כי זה מה שהתרבות הפופולרית יודעת לספר על יערות הגשם של דרום אמריקה. עיר הזהב הספציפית שלהם נקראת פרפטה והשם הזה ייאמר עוד 700 פעם לאורך הסרט על ידי שלל דמויות שכולן אומרות אותו באותה הצורה – לאט, ביראת כבוד ובמבטא הלטינו-אמריקאי המדויק.

4. אה, בוטס הוא לא דמיוני. הוא ממש קוף: כחול, מצויר ולא מי יודע מה ריאליסטי. דורה מלבישה אותו לפעמים במגפיים קטנים, שזה כאילו מוזר ולא בסדר. אבל הוא קוף. כחול, מצויר. שכנראה יכול להבין מה דורה אומרת. וזה דווקא הגיוני ומקובל על כולם.

5. עשר שנים אחרי הפרידה של דורה ודייגו, דורה גדלה להיות מתבגרת עליזה שעדיין לובשת את אותם הבגדים בדיוק, והיא ובוטס עדיין עושים שיגועים בג'ונגל. היא מדי פעם מדברת לצופים. למשל, היא רואה צפרדע רעילה ומספרת שנגיעה בה גורמת לקריסה עצבית מלאה או משהו, ואז מסתכלת למצלמה ואומרת "אתם יכולים לומר קריסה עצבית מלאה?" בטון תוכנית הילדים שלה. לא היה אדם אחד בעולם שצחק מהבדיחה הזאת.

6. באחד הימים הם נתקלים במערה מסתורית שיש בה רמזים למיקום של פרפטה או משהו. דורה נחושה לראות את הרמזים מקרוב אז היא מנסה לקפוץ אליהם ונופלת לתוך תהום. הנחיתה שלה ממש אקרובטית והיא נופלת במין שפגט מוזר. אין שום ספק שהיא שברה כמה עצמות ברגליים אם לא את האגן.

7. חחח נראה לכם? היא לא שברה כלום והכל בסדר.

8. חוץ מזה שההורים שלה כזה "אאאההה אנחנו הולכים לחפש את פרפטה לבד ואת לא באה כי הרגע נפלת לתהום". אז גם דורה נשלחת אל "העיר". נראה לי שהם מתחשבנים עם ההורים של דייגו שתקעו את הילד שלהם אצלם כשהוא היה בגיל מעצבן.

9. לפני שדורה עוזבת ההורים שלה עושים לה שיחת אזהרה מפני "סכנות העיר". "סכנות העיר" הן מסיבות רייב, מסתבר. אנחנו חוזים במייקל פנייה עושה חיקוי ארוך מאוד של מוזיקת דאבסטפ מבלי שנקבל פואנטה בסוף. דורה אפילו לא מקבלת משרוקית אונס או גז מדמיע.

10. המפה שמתארת את המסע של דורה אל "העיר" מנחיתה אותה ליד השלט של הוליווד, אבל בפועל אין לזה משמעות כי היא גרה בסתם רחוב והולכת לסתם בית ספר. יפה שהתסריטאים הקפידו לציית לכלל החשוב "לכתוב על מה שמכירים", אבל רק בדברים ממש קטנים ולא משמעותיים.

11. גם סבתא של דורה ודייגו גרה בעיר, וכמקובל במיינסטרים האמריקאי היא מדברת ספרדית ואנגלית לסירוגין. שכל המשפחה תדבר ספרדית בבית? לא, לא צריך את זה, זה יפחיד את האמריקאים הקטנים והמסכנים.

12. כשדייגו (ג'ף וולברג) ודורה מתאחדים סוף סוף היא שולפת את הפריט הסנטינמטלי שהוא חילק ביניהם כשנפרדו: חטיף שוקולד שהוא שבר באמצע. זה אמור לגרום לנו לחשוב שדורה לא מבינה רמזים ושהיא הרבה יותר התגעגעה לדייגו משהוא התגעגע אליה, אבל מי נותן לבת הדודה בת השש שלו חטיף שוקולד בטקס פרידה מרגש? זה גם קצת עליך, דייגו.

13. דייגו נגעל מהחטיף עם העובש הלבן ומיד אחרי שהוא הולך דורה אוכלת אותו בביס אחד. כי… זה מצחיק? אנחנו בטוחים שזה מצחיק?

14. אה, כן, דורה המבוגרת פאקינג מוזרה. היא מין ג'יני ילדת הפרא כזאת שמחליקה על מעקה של מדרגות ונדהמת לראות אוטובוס ואומרת שלום לכל מי שהיא פוגשת. מצד שני, היא גם חכמה בהגזמה, כנה מאוד, טובת לב ויש לה ביטחון עצמי בכמויות. אז מה עדיף, לגדול ילד גאון בחינוך ביתי ולשלם על זה מחיר חברתי, או לשלוח ילד לבית ספר ולקבל אותו כמו דייגו, חרדתי ותלוי באישור חיצוני של אחרים? זה דיון מעניין מאוד שיתנהל בסרט אחר.

15. הגיבורה שלנו היא נערה בת 16 ששרה לעצמה שירים כמו "תיק גב, תיק גב" כי זה גורם לה להרגיש טוב וכי עשו את זה בסדרה. אבל אף אחד לא רצה הסבר הגיוני לזה שבסדרה "דורה החוקרת" יש שירים, כי זאת סדרה לילדים בני 3. תסריטאים, בבקשה תתרכזו בכתיבת הסיפור ולא בתירוצים לדחוף לסרט אלמנטים מהסדרה.

16. בכניסה לתיכון יש בדיקה בטחונית והשומר אוסר על דורה להכניס את כל ציוד הקמפינג וההישרדות שיש לה בתיק חוץ מהיו-יו, למרות שהיא מתעקשת שזה הדבר הכי מסוכן שיש לה בתיק. אבל מזל שאבא שלך הזהיר אותך מרייבים!

17. אחד הטיפוסים הראשונים שדורה פוגשת בבית הספר היא סאמי (מדליין מאדן), שהאפיון שלה לא ברור כל כך: היא תלמידה מצטיינת אבל גם בריונית שמשליטה טרור על כל מי שיודע דברים חוץ ממנה; קצת פריס גלר מבנות גילמור, רק בלי כוח של ממש, כי אין לה פמליה או כוח פוליטי בבית הספר וכולם די שונאים אותה. אז למה אכפת לנו ממנה ומדעתה על דברים, בעצם?

18. אם סאמי לא הייתה כזאת חסרת תועלת היא דווקא הייתה יכולה להיות נבלית טובה בשביל דורה – היא חכמה ושאפתנית כמוה אבל עם יתרון חברתי והבנה של השטח, שעבור דורה הוא זר ומוזר. סצנת ההכרות שלהן מדגימה את זה, ובכלל איך האינטרקציה ביניהן אמורה להיות: סאמי מוכרת קאפקייקס כדי לגייס כסף לשימור יערות הגשם, ודורה מתעניינת ומיד שואלת את סאמי על איזה יער גשם ספציפי היא מדברת. דורה הרי לא מגדירה את עצמה כאמריקאית או אפילו מערבית, אלא בת הג'ונגל או נציגה של האינטרסים שלו (הלורקס, אם תרצו ), ולכן היא מכירה את יערות הגשם טוב יותר ויודעת גם מה צריך לעשות כדי לשקם אותם – לעבור לתזונה מבוססת צמחים, בין היתר. אופס, יצא לה אקטואלי.

19. האינטרס הרומנטי של דורה בסרט הוא חנון חובב אסטרונומיה בשם רנדי שלובש חולצות מצחיקות עם בדיחות אסטרונומיה. זה ניסיון יפה, אבל אם אתם רוצים תיכוניסט אותנטי בסרט אתם חייבים ללכלך לו קצת את הנעליים ולהוסיף כתמי זיעה בבית שחי.

20. בבית הספר מארגנים מסיבה תחת הסלוגן "תגיעו בתור הכוכב האהוב עליכם". דורה מגיעה בתור השמש וסאמי בתור רות ביידר גינזבורג. זאת כנראה הבדיחה הכי "ראיתי את זה בא מקילומטר" של 2019.

21. לדורה יש ביטחון עצמי שגובל בחוסר מודעות מוחלטת. כשהדי.ג'יי במסיבה משמיע את Conga של גלוריה אסטפן היא מיד רצה למרכז הרחבה כדי להציג את הצעדים המרשימים שלה, שהם בעצם חיקויים של חיות. כי היא אוהבת טבע, הבנתם? היא אוהבת טבע. אז כשהיא רוקדת היא מחקה כל מיני חיות. ואומרת בהתחלה את השמות שלהם כדי שכולם יבינו. נגיד, "הטווס!", ואז מתחילה ללכת בצורה מוזרה כשהיא פורשת ידיים ישרות לצדדים. או "הגורילה!", צעד שבו דופקים על החזה ומתנדנדים מצד לצד. היא פשוט ממש אוהבת חיות, אתם מבינים.

22. היא גם מנסה לגרור את דייגו לזה כי הוא "מכיר את התנועות". זה משהו מהסדרה המצוירת שאני לא מזהה או שגם בתחום הריקודים דורה נתקעה בגיל 6?

23. הילדים במסיבה מחופשים לאישים כמו ג'אם וההולוגרמות, בוי ג'ורג', פרדי מרקורי ואקסל רוז. אוקיי. נגיד.

24. אחרי הקרינג'פסט הזה יש מונטאז' עצוב ואפילו יפה של דורה הבודדה המעבירה את הימים לבדה בעיר בזמן שההורים שלה שולחים לה עדכונים לגבי המיקום שלהם, עד שהם מפסיקים ליצור קשר בפתאומיות. כל זה קורה עם שיר של הקיור ברקע. האייטיז חזקים בסרט הזה.

25. טיול למוזיאון. המדריך שולח את התלמידים להסתובב בקבוצות של ארבע ולצלם תמונות של מוצגים ואפילו לא טורח להסתיר שהוא מת כבר לעוף הביתה. טוב שלא הכנסתם דמות של תסריטאי שאומר "ועכשיו דורה הולכת למוזיאון כדי שיחטפו אותה, נו אתם יודעים איך זה הולך".

26. אז כן, דורה נחטפת כי מישהי במוזיאון הציעה לה לרדת למרתף כדי לראות תערוכה שעדיין לא נפתחה, ואז דחפו אותה ואת החברים שלה לארגז. אני לא בטוחה למה צריכים תוכנית כזאת מורכבת – פשוט תציעו לה טרמפ לבית הספר, היא גם ככה קימי שמידט החוקרת .

27. אה, נכון, לדורה אין חברים. מי שנחטפים לצידה הם סאמי, רנדי ודייגו, כי העלילה סידרה את זה שדווקא לארבעתם לא היו פרטנרים למשימה השקרית במוזיאון. סאמי ורנדי לא מביאים תועלת כלשהי בהמשך הסיפור, אבל דורה צריכה למצוא חברים איכשהו.

28. כשדורה מציצה מתוך הארגז היא רואה את חטפני השועל. כן, הוא שועל – שועל מצויר תלת מימדי לא ריאליסטי עם מסכה. הוא… מה מה מה מה תעצרו הכל. מה קורה פה. למה?!

29. לעזרתם של החברים מגיע אקדמאי בשם אלחנדרו (יוג'ינו דרבז) שמציג את עצמו כחבר של ההורים של דורה. במקום לפנות למשטרה או לשגרירות הוא מציע להם לחפש את ההורים של דורה שהלכו לאיבוד בג'ונגל כי "הם בטח יידעו מה לעשות". ברור אחי , נשמע הגיוני לגמרי ולא חשוד בכלל, הובל את הדרך בבקשה.

30. הסיבה שבכלל חטפו את דורה והנספחים שלה היא שחטפני והאנשים איתם הוא עובד רוצים למצוא את פרפטה ולשדוד זהב ואוצרות. ובגלל שחטפני גנב לדורה את אנימפהאנימפהאנימפה היא והחבר'ה צריכים להסתובב בג'ונגל בלי יותר מדי כיוון ולקוות לטוב. וכולם זורמים עם זה: אף אחד לא מציע לארוז עוד ציוד, לשכור מדריך מקומי, לנסות לגייס מומחים, כאלה. יאללה, אל יער הגשם, מה כבר יקרה.

31. אה, יש פה ילידים שמתקיפים אותנו בחיצים. זה כזה סרט, מסתבר.

32. וכשהילידים מתקיפים אותנו בחיצים אנחנו רצים לתוך בור עץ חלול שמתגלגל במורד גבעה. אבל חכו, יש עוד כאלה.

33. "תסתכלו מסביבה, אנחנו במקום שאנשים מתים בו". דורה: "עקרונית, כל מקום הוא מקום שאנשים מתים בו". Well Done, דורה.

34. לפני שזה קרה סאמי הייתה צריכה לעשות קקי ("To Poop", כי למרות שהוא ממש רוצה להיות "אדג'יייי" זה עדיין סרט ילדים). דורה ליוותה אותה למקום בטוח וחפרה לה בור קטן ואז שרה שיר חינוכי על איך עושים קקי ביער . נגיד, לבדוק שבבור אין נחשים. אני… אני לא יודעת. אין מילים בפי.

35. המחנה של ההורים של דורה נראה כאילו הוא הותקף וכנראה שחטפו אותם. לו רק מישהו היה שם כדי לצעוק "חטפני, אסור לך לחטוף!".

36. אה, ובוטס פה! מובן שהוא פה, איזה הורה אחראי לא ייקח את קוף המחמד של הבת שלו למסע חיפוש של עיר עתיקה באמצע הג'ונגל?

37. לא הבנתי אם סאמי הספיקה לחרבן בסוף. מזכירים את זה לפעמים בקטע של "חחח איזה מביך היא הייתה צריכה לחרבן". אבל האם היא הספיקה?????

38. המכשול הבא הוא חול טובעני בצבע כתום זועק שכשדורכים עליו הוא עושה רעש של פלוצים, אז מובן שכולם מאוד נהנים ממנו ואז נשאבים פנימה. גם המבוגר האחראי. בעיקר המבוגר האחראי.

39. דורה יודעת הכל על הג'ונגל אז היא גם יודעת איך מתחמקים מחול טובעני (אם אני זוכרת נכון צריך להתיישר, להישען אחורה ולהזיז את הרגליים לאט. סתם, למקרה שתצטרכו). זה מצליח לכולם חוץ מלאלחנדרו כי הוא רשע וחלש אופי.

40. באמת: כולם מושכים את הרגליים שלו והוא ניצל, אבל אז הוא מייבב שזה הגיע לו "כי הוא רע". אחרי שתי שניות כולם שוכחים מזה לגמרי.

41. דורה והחבר'ה פוגשים אישה זקנה מהאוכלוסיה הילידית שטורחת ומנפצת כל מיני דברים כדי להבהיר להם שהם לא רצויים. אחרי שהיא נרגעת היא מציעה לעזור לרנדי וסאמי לצאת מהיער בזמן שדורה, דייגו ואלחנדרו ימשיכו בחיפושים. הדמויות בסרט לא מאוד טובות בזיהוי סכנות.

42. תוך שתי שניות רנדי וסאמי מבינים שבעצם הזקנה מסוכנת, אבל לפני שזה קורה הזקנה כבר מספיקה להוביל את דייגו, דורה ואלחנדרו לשדה של פרחים ענקיים ומזויפים בטירוף. נחשו מה קורה כשנוגעים בפרחים האלה?

43. סמים פסיכדליים, זה מה שקורה. למה בכל כך הרבה סרטי ילדים יש סצנה פסיכדלית בימינו?

44. הסמים גורמים לדורה להזות שהכל מצויר. בסגנון של "דורה החוקרת, כמובן".

45. רנדי וסאמי חזרו להציל את השאר ונראה לי שאנחנו אמורים להתרגש. גם יש סצנה מרגשת עם דייגו שסוף סוף נפתח רגשית לבת הדודה שלו. אבל רגעעעע סאמי חירבנה כבר?!?!?!

46. מתישהו בתוך אוסף המכשולים הזה יש גם סצנה באמַת מים עתיקה. רנדי חושב שזו "חידת ג'ונגל" שהוא צריך לפתור בעזרת הידע שלו באסטרונומיה אבל בעצם זאת פשוט אמת מים רגילה והידיות פותחות את המים. דייגו מבין את זה כי מסתבר שבארה"ב לומדים על זה בשיעור היסטוריה (?).

47. בין דייגו וסאמי יש מתח מיני אוקוורד מאוד. הוא כנראה מאוהב בה כבר איזה שנתיים ומעמיד פנים שהוא שונא אותה כי הם בתיכון. באמַת המים הוא אומר לה "למדנו את זה בהיסטוריה, זה היה בשבוע שלבשת הרבה ורוד ואדום". כשהיא מופתעת הוא מוסיף "אני מסתכל עלייך הרבה, אוקיי?!". תראו, אני מבינה: גם אני זכרתי את צבעי החולצות של בנים שהיה לי קראש עליהם בתיכון וכשהם לבשו חולצות בצבע מחמיא זה היה משפר לי את מצב הרוח. אבל לא זכרתי בעל פה את הקשר בין ההתרחשויות בבית ספר לצבעים, או באיזה סדר זה קרה! אם לדייגו יש זיכרון צילומי היה נחמד לשמוע על זה קודם.

48. רנדי בכל זאת מצליח להועיל קצת בסיפור הזה. אמת המים אמנם מוצפת באשמתו, אבל חוץ מלהיות חנון שאוהב אסטרונומיה הוא גם יכול לצלול הרבה זמן בלי לנשום. הוא מספר לדורה מוקדם יותר בסרט שהוא יודע לעשות את זה כי ככה הוא היה מושך תשומת לב בילדות + הדגמה של מה שנשמע כמו היפר ונטילציה. צ'ארמינג.

49. מצאנו את הכניסה לפרפטה ואת ההורים של דורה! הם נחטפו על ידי חטפני ושאר השודדים המרושעים, ועכשיו הם ודורה והאלה צריכים לפצח את קוד הכניסה לשערים של העיר כדי שהשודדים יוכלו לגנוב הכל. למה אף אחד לא הודיע לתקשורת שזה סופט רימייק של "טומב ריידר" עם אליסה ויקנדר?

50. אה, ואלחנדרו הוא בעצם המנהיג של הרעים. כן, אני יודעת, שוקינג.

51. מוכנים לבדיחה שהכי הצחיקה אותי בסרט? דורה מתקיפה את החוטפים עם יו-יו וככה היא והחברים שלה בורחים. השודדים מדברים על זה ביניהם ואומרים על ההוא שהותקף שהוא Got Yo-Yoed והחוטף עונה לו "שוב?".

52. אני חושבת שזה בערך השלב בסרט שבו בוטס מדבר. או אלוהים, זה יותר נשמע כמו אלוהים, כי זה קורה בווייס-אובר לדני טרחו יש קול עמוק וסמכותי. דני טרחו אומר לדורה שעכשיו היא בגיל ההתבגרות וזה סופר מוזר וקשה אבל היא יכולה לעשות את זה. כאילו, נראה לי שזה מה שהוא אמר, הייתי קצת עסוקה מדי בלצבוט את עצמי כדי ממש להתרכז בתוכן. אם לדורה יש סכיזופרניה זה יסביר כל כך הרבה דברים.

53. על השער של פלפטה שומרים חטפני ועוד שומר, שהולכים מצד לצד בצעדים גדולים בזמן שחטפני מזמזם "שומרים על השערים! שומרים על השערים!", עד שהשומר השני אומר לו להפסיק כי זה לא מקצועי. הוא שועל מדבר עם מסכהההההה דייייייייי למההההה <הגיף של "האם אני לוקח כדורי טרלול" מזולנדר>

54. זה מאוד מתחשב מצד השודדים המרושעים לכבד מספיק את העתיקות כדי לא פאקינג לפוצץ את הדלת הענקית הזאת עם דינמיט.

55. כדי לעבור את השומרים דורה שולפת את הצפרדע הרעילה ממקודם ואז קורה דבר מאוד קארטוני, אבל הפעם כזה שהצחיק אותי ממש: השומר הגדול יותר נוגע בצפרדע, קופא ונופל, והצפרדע קופצת במקום כי הנפילה שלו הרעידה את האדמה.

56. עוד חידת ג'ונגל משהו עם חיות ממיתולוגיה של האינקה לא יודעת זה לא ממש מעניין ואין לזה משמעות סימבולית חוץ מזה שיש ארבע כאלה והגיבורים הם ארבעה.

57. גם בפנים יש איזה עניין עם קערות שמש שאפשר להפעיל רק בקבוצה, רק ששם יש גם עכבישים ושער שנפתח וצריך לעבור אותו מהר. דורה לא מספיקה להיכנס בזמן והם מין כזה נתקעים בדלת שנסגרת לאט, עד שבוטס נכנס בין הדלתות ומשתמש בזנב שלו כמו ג'ק. אני לא יודעת.

58. מצאנו את פרפטה! וגם אלחנדרו, ששוב עקב אחריהם ואיכשהו עבר לבד את כל המכשולים במקדש למרות שאמרנו כבר שהם קבוצתיים.

59. עכשיו משחקים טמפל ראן – אלחנדרו מנסה להשיג איזה אליל מוזהב אבל הוא נכשל ב"מבחן" כי הוא מנסה לקחת יהלומים וזהב ועל הדרך עוקץ את דורה שהיא כזאת Know It All"".

60. דורה מחזירה לו בקאמבק השנה: "טעית לגביי, אני לא יודעת הכל, אבל אני כן מכירה אותך", כלומר היא ידעה שהוא יטעה ויפנה לתאוות הבצע או נו אוף לא יודעת כל הקטע במקדש ממש מוזר ומיותר ולא ברור במה הוא מועיל לסיפור. אלחנדרו נופל למלכודת, קיצר.

61. זוכרים את הזקנה ממקודם? היא שוב פה עם פלוגה של חיילים ילידים. ובעצם היא… אלת אינקה צעירה ויפה עם כתר מזהב? מה קורה פה? בשביל מה זה היה טוב? ושוב, מה קורה בעצם?

62. איך כן צריך להשתמש באליל כדי לצאת מהמקדש? צריך לתת לו מים כי בעצם זהההה האוצררר האמיתי. זה כמובן לא נכון, כולם יודעים שהאוצר האמיתי היה החברות בינינו.

63. אז כן, דורה יודעת הכל.

64. מלכת האינקה מרשה לדורה ולחברים שלה לעזוב, להתאחד עם ההורים ולהימלט. פרפטה שוב פורחת ומשגשגת בצמחיית CGI כי אממ דורה היא אחלה נראה לי.

65. כולם חוזרים הביתה! לדורה יש חברים! ההורים שלה שוב סומכים עליה ומציעים שכל המשפחה תצא יחד לעוד מסע! דורה לא רוצה כי המסע האמיתי לג'ונגל היה החברות בינינו! וכזה היא רואה את רנדי מספר סיפור והם אמורים להיות מאוהבים כנראה! וגם דייגו התנשק עם סאמי כשדורה דופקת להם מבטים סקרניים כי היא שיפינג אותם? לדעתי היא פשוט בקטע של סאמי בעצמה אבל סרט ילדים אמריקאי וכו'.

66. מסיבת ריקודים בבית הספר! עכשיו כל החברים של דורה הם ווירדוז שרוקדים יחד איתה את ריקוד החיות ושרים על איך הם מצאו את פרפטה, ואפילו לסאמי יש שורה על זה שכולם ראו אותה מחרבנת. מקסים.