בואו לראות: דאבל פיצ'ר "המוות נאה לה" ו"הדשא של השכנה"

במוצ"ש הקרוב: דאבל פיצ'ר סאטירי במיוחד בסינמטק חולון.

אחרי כמה חודשים שסינמטק חולון עבד בחצי משרה עקב הדבר הפעוט הזה ששמו "שריפה עצומה", הוא חזר לפעילות מלאה ואחד הדברים שחזרו איתו הוא פסטיבל "קיטשקעס – פסטיבל לקולנוע קיטש, קאמפ וטראש".

יש בסבב הנוכחי (שמתחיל מחר) שלל סרטים כיפיים ומהנים כמו "מה קרה לבייבי ג'יין?", סרט האימה האמריקאי משנת 62 שזכה לאחרונה לעונה שלמה סביב היריבות בין שתי הכוכבות שלו (ג'ואן קרופורד ובטי דייויס) ו"8 נשים" המחזמר הצרפתי המוזר-בקטע-טוב סביב תעלומת רצח בבית קטן ומבודד.

אבל אם אנחנו יכולים לבחור רק שני סרטים, אז בוא ניקח את הצמד "המוות נאה לה" ו"הדשא של השכנה", שיוקרנו אחד אחרי השני במוצ"ש.

"המוות נאה לה" הוא קלאסיקה זוכת אוסקר (על אפקטים) משנת 1992 של רוברטס זמקיס בכיכובם של מריל סטריפ, גולדין הון וברוס ויליס – סאטירה על שחקנית שימיה הגדולים מאחוריה והיא מחפשת כיצד לשמר את עלומיה ויופייה בכל מחיר. הנה טריילר:

את "הדשא של השכנה" (Greener Grass בלעז) אתם אולי פחות מכירים, וזה בגלל שהוא סרט חם טרי מהתנור (טוב, הוא היה בסאנדנס בתחילת השנה, אבל חוץ מזה). ולמרות שאני יכול להגיד עליו כמה מילים, אני באמת חושב שהטריילר עושה את העבודה יותר טוב ממה שאני אוכל:

את הסרט, כאמור, לא ראיתי, אבל שלל הסרטים והבמאים שנזרקים בתיאור שלו ובביקורות עליו מעוררים לכל הפחות עניין: דיוויד לינץ' פינת ג'ון ווטרס פינת טים ברטון המוקדם פינת ווס אנדרסון פינת "מראה שחורה" פינת "עקרות בית נואשות" פינת "סטרדיי נייט לייב" פינת "קליפים משנות ה-80" נשמע כמו פינה שאני רוצה, לכל הפחות, לראות מה קורה בה.

את שני הסרטים אפשר לראות ב-50 שקלים (או כל אחד בנפרד ב-25), בשבת (26.10), בסינמטק חולון – אבל רק דרך האתר של סינמטק חולון, בהזמנה מראש. ב-19:00 יהיה את "המוות נאה לה" (כרטיסים בהנחה כאן), וב-21:30 יהיה את "הדשא של השכנה" (כרטיסים בהנחה כאן). ואם כל זה טוב ויפה, אבל מה אפשר לעשות דווקא היום בערב, בככה 20:30 כזה – אז היי, מה דעתכם על קצת "הקוסם מארץ עוץ"?