טריילר: חולית

טריילרים כמו חול ואין מה לאכול.

הכינו תה והתיישבו בניחותא – כי הטריילר החדש (והעמוס) של "חולית" סוף סוף פה.

וואו, זה הרבה יותר טריילר ממה שציפית לראות (וגם הרבה יותר טימותי שאלאמה ממה שציפיתי לראות).

ניכר כי דני וילנב איגד את כל הניסיון והיידע שצבר לכדי אפוס קולנועי גדול מהחיים, אעז לומר הגדול ביותר מאז "שיבת המלך", ובטח שעם יותר כוכבים: אוסקר אייזק, זנדאיה, ג'ייסון מומואה, דייב בטיסטה, רבקה פרגוסון ואחרים, כולם מקבלים פה זמן מסך מכובד יחסית לטריילר בן 3 דקות. אבל, די, נו, בואו – הכוכב האמיתי פה הוא העקלתון שמופיע בסוף (אם כי הייתי מעדיף לראות אותו קודם על מסך קולנוע ולא ביוטיוב) ומגמד, תרתי משמע, כל מה שמופיע בטריילר לפניו.

אבל האם הטריילר מושלם? לא, ברור שלא: הוא קלישאתי וכולל כיתובים גנריים על המסך ("מעבר לפחד, הגורל מחכה" – מחשבון פייסבוק של איזה דודה הם העתיקו את זה?) ואני לא בטוח מה אני חושב על העיבוד המורבידי הזה ל-Eclipse של פינק פלויד, אבל הוא בטח לא מרגיש שייך.

ובכל זאת, המשמעות של הטריילר עבור צופי הקולנוע היא רבה. מתי פעם אחרונה ראיתם הייפ כזה לטריילר? האינטרנט גועש ורועש סביבו כבר חודשים, עם ספקולציות והשערות כיד המלך אודות תאריך היציאה שלו, כאילו זה הסרט עצמו. הסיבה לכך היא שמדובר בהצצה הראשונה (לסרט גדול, משמעותי וקרוב) שאנו זוכים לראות מזו תקופה ארוכה, וייתכן כי הטריילר מסמל את תום עידן היובש הקולנועי שאנו מצויים בו (אם זה באמת נכון או לא, רק הזמן יעיד).

"חולית" של וילנב הוא הראשון מתוך שניים מתוכננים, ויש גם סדרה בדרך. אם לא יהיו תקלות, נזכה לראות אותו בדצמבר. אני לא זקוק, אגב, לטריילר נוסף. השתכנעתי.

תגיות: