הפוסטר של אנדר ואחרים

פוסטרים חדשים של  "המשחק של אנדר", "וולברין", "מלחמת העולם Z" והסרט האחר ההוא על הבית הלבן

הפוסטר הראשון של "המשחק של אנדר" כאן.

זה לא רע. או לפחות, לא נורא. המבנה של הפוסטר הוא הנדוש ביותר האפשרי (טיזר-פוסטר שבו נראה הגיבור הראשי בגבו אלינו, באמצע התמונה? אף פעם עוד לא ראינו דבר כזה). וכמובן, זה בכחול-כתום. והטקסט הוא מתכתי "עתידני" עם בוהק על אחת האותיות, אלא מה. אבל הפרטים הקטנים משמעותיים: רואים כאן את חדר הקרב. והוא נראה דווקא לא רע. אם אני זוכר נכון, בספר הקירות של חדר הקרב לא היו שקופים, אבל ברור שהם צריכים להיות שקופים. במקום שהסצינות החשובות בסרט ייערכו על רקע קיר, הם ייערכו עם חלל ופלנטות יפות ברקע. כדי להתעמק בפרטים, גירסה גדולה יותר של הפוסטר נמצאת כאן.


מחר אמור לצאת הטריילר המלא של "וולברין". ובינתיים – פוסטרים. אבל משהו נשבר במחלקת פוסטרים של שיווק הסרט הזה. הם התחילו מצוין: שני פוסטרים ששוחררו בשנה שעברה היו בהחלט מגניבים.

אוקיי: וולבי. יפן. המסר ברור. אבל עכשיו, לקראת הטריילר, שוחררו שני פוסטרים חדשים, שמעלים את השאלה – מה קרה?

הפוסטר הימני משעמם לגמרי. השמאלי מכוער להפליא, ונראה כמו יצירת פוטושופ חובבנית. אבל לפרסם את שניהם באותו היום פשוט מזמין את המהדורה הקלה ביותר אי פעם של משטרת הפוטושופ: אנחנו אמורים לא לשים לב שזאת אותה תמונה עצמה של הראש של יו ג'קמן, שהודבקה על הגוף שלו (או של דוגמן גוף כלשהו) בשתי תנוחות שונות? אולי הפקת הסרט הזה מקווה לשחזר את הנוסחה של "אקס-מן: ההתחלה", סרט האקס-מן הקודם, שגם הוא התחיל עם פוסטרים מביכים לגמרי והתברר כסרט מצוין.


הפוסטר החדש של "מלחמת העולם Z":

(יש גם גירסה מעט שונה).
אין לי הרבה תקוות לסרט הזה, אבל לא הייתי צריך שהפוסטר ידגים כמה שזה הולך להיות אידיוטי. כמה זמן המסוק היה צריך לרחף באותה הנקודה כדי לאפשר לזומבים לבנות מגדל של מכוניות, לטפס עליו ולקפוץ על המסוק בהמוניהם? אף אחד בשום נקודה לא אמר "אולי פשוט נטוס קצת יותר גבוה"? אם טייס המסוק שלך מפסיד בקרב מוחות נגד זומבים, האנושות באמת אבודה.

(אגב, נדמה לי שבין צלליות הזומבים שנופלים מהמסוק אפשר לזהות את מייקל ג'קסון).


"White House Down" הוא סרט עם בעיה קשה. זה הסרט של רולנד אמריך שייצא בקיץ, ובמרכזו השתלטות של טרוריסטים על הבית הלבן. הבעיה היא שכבר יש סרט כזה, והוא יצא ממש השבוע – "המטרה: הבית הלבן" ("Olympus Has Fallen"), ולמרבה הצער (של רולנד אמריך, לפחות), הוא גם הצליח למדי – הכנסות של 30 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון.

כמובן, דברים כאלה קורים כל הזמן. ל-"White House Down" יש עכשיו שלושה חודשים כדי לפרסם את עצמו ולהבהיר לצופים שהוא לא "הקרב על הבית הלבן" אלא משהו שונה לחלוטין. ולכן הפוסטרים של הסרט שפורסמו אתמול הם שגויים לחלוטין.

אלה היו טיזר-פוסטרים סבירים בהחלט, אלמלא היה בעולם "הקרב על הבית הלבן". אבל יש. מלבד התאריך, הפוסטרים האלה יכולים להתאים לשני סרטי הבית-הלבן בדיוק באותה המידה. ומכיוון ששם הסרט לא מופיע בפוסטר (מלבד כהאשטאג קטן בתחתית, וזה לא עוזר) – ומכיוון שרוב האנשים כרגע מודעים לקיומו של "Olympus Has Fallen" ולא ל"White House Down" – הפוסטרים האלה פשוט מפרסמים את הסרט הלא נכון. צוות הפרסום של אמריך הוציא כסף כדי לפרסם את הסרט המתחרה. תן להם העלאה.