ואפילו עוד טריילרים, השם ישמור

רימייק לרימייק לרימייק, סתם רימייק, המשך ל'הדרקון הראשון שלי' ואיכשהו אפילו עוד טריילרים.

טוב, נראה שהזעם עבר אבל מישהו רוצה להסביר לי מה זה היה השבוע האחרון? למה יום אחר יום אחר שעה אחר דקה יצאו עוד ועוד טריילרים? ולא תגידו טריילרים זניחים לסרטים בהם ויל ארנט מדבר עם כלב, מילא – שובר קופות אחר שובר קופות אחר סרט מסקרן אחר פרויקט מגניב ותנו לנשום, לעזאזל איתכם! וזה בלי להזכיר את כל חדשות הקולנוע שגם הן לא עצרו (בקצרצרות: "אהבה בשחקים 2" מתחיל לצלם, ואל קילמר חוזר; משפחת אדאמס החדש יהיה מצויר וכמו כן דבר שקורה; ליהקו לחלוטין את כל החבורה של "זה – פרק 2"; ועובדים עכשיו על עוד סרט וילי וונקה, עם רשימת שחקנים די טובה לתפקיד הראשי [גוסלינג, עזרא מילר ודונלד גלובר]). אז אחרי שמתן התייחס לגל הראשון, בואו נתייחס גם לשאר.

כוכב נולד

נתחיל ברימייקים. "כוכב נולד" הוא *נשימה ארוכה* רימייק לרימייק שהיה רימייק לרימייק שבתורו היה רימייק לסרט שהיה לא-בדיוק-רימייק אלא יותר חיקוי לסרט אחר. כמעט כל אחד מהם היה להיט עם האוסקרים ונחשב לסרט מוצלח מאוד. ועכשיו באים ליידי גאגא וברדלי קופר (סליחה, "הבמאי ברדלי קופר". כי כוח המשיכה של קופר הוא כמובן אלפי הסרטים שביים או משהו) ומנסים את מזלם, הפעם באווירת קאנטרי. הטריילר מתמקד בסיפור האהבה ופחות בסיפור הקריירות של השניים, מה שלא היה העיקר בסרטים הקודמים. אבל זה רק טריילר ראשון, אז בוא נראה לאן זה מתפתח.

סוספיריה

ועוד רימייקים, הפעם לסרט שהוא לא רימייק להמשך לפריקוול לריבוט. "סוספיריה" המקורי היה סרט אימה איטלקי משנות ה-70 שמוכר בעיקר על פי זה שהוא היה צבעוני מאוד וזה הדבר החיובי היחידי שאני יכול להגיד עליו. יש לו את קהל המעריצים שלו, אני יודע, אבל פחות מדי קורה בו ומה שקורה בו פשוט לא כל כך מעניין, למרות הפוטנציאל ברעיון שבו. ולכן, הוא מועמד מצוין לרימייק – סרט שהיה לו רעיון מעניין וביצוע גרוע שעכשיו יכול לקבל טיפול הולם. אני לא יודע אם דווקא לוקה גואדנינו ("קרא לי בשמך") הוא האדם למשימה, ואני ממש לא בטוח שאני מחבב את דקוטה ג'ונסון, אבל יש פה את טילדה סווינטון וכבר בטריילר נראה שיש יותר התרחשויות מאשר בסרט המקורי, אז יש סיבה לשמור על אופטימיות, בסך הכל.

 

אוסקר אייזק צד נאצים (כלומר, "המבצע הסופי", אבל שלי יותר טוב)

או בשמו השלישי, "מינכן: מחלקת הנאצים". תראו, אני אוהב את צוות השחקנים, וזה סיפור טוב, אבל איכשהו כל העניין הגובר של הוליווד בסיפורים ישראלים עוד לא הוציא משהו ראוי לציון, ואין משהו בטריילר שגורם לי להאמין שדווקא כאן המצב יהיה שונה. אבל יותר אוסקר אייזק זה יותר טוב מפחות אוסקר אייזק, אז לסרט כבר יש יתרון על פני "המגשר" או "7 ימים באנטבה".

הדרקון הראשון שלי: הממלכה הנסתרת

רגע, יש לו זקן? אין לו זקן? אני מניח שהכל יהיה הגיוני בסרט, אבל אני מאוד מבולבל כרגע. החדשות הטובות בעיקריות בטריילר הזה הוא עצם קיומו של הסרט ופחות איזה פריט מידע ספציפי שיש בתוכו, למרות שסצנות החיזור של טות'לס העלו חיוך רחב על פניי.

White Boy Rick

אם הטריילר לא עושה עבודה טובה בלהלהיב אתכם לקראת הסרט (והוא אמור לעשות, כי הוא אחלה של קדימון), אז אולי העובדה שאת הסרט ביים יאן דמאנז', הבחור המוכשר מאחורי "71'" תלהיב אתכם יותר. אה, לא ראיתם "71'"? ובכן, כדאי לשנות את זה במהרה.

האיש הזקן והאקדח

סרטי שוד זה נחמד. רוברט רדפורד זה נחמד. רוברט רדפורד שודד בנקים זה נחמד. "האיש הזקן והאקדח" נראה נחמד.

הדברים היחידים שעלולים להפריע זה העובדה שאני עוד לא לחלוטין מסונכרן עם דייוויד לאורי. לא חיבבתי את המאליק-לייט שלו ב"נאהבים מחוץ לחוק", ואת "סיפור רוחות" חיבבתי רק כפארודיה. כן אהבתי את "חברי הדרקון אליוט", כך שאולי כשהבמאי עושה דברים יותר מיינסטרימים זה יוצא יותר טוב.

הנערה ברשת העכביש

הסרט הזה, לא, הסדרה הזאת, היא אמורה לעורר עניין? כי נהניתי מ"נערה עם קעקוע דרקון", אבל אני לא זוכר ממנו כמעט כלום ואני אישית לא ממש צריך המשך. ליסבת' סנדר פשוט לא דמות כזאת מרתקת, בטח לא כאשר לא משחקת אותה רוני מארה, ולכן אין לי מושג מי בדיוק מצפה לסרט הזה.

מה שכן, נראה ש-2018 מתייצבת להיות השנה של קלייר פוי, בין זה ובין "האדם הראשון". אבל למרות השבחים שהיא מקבלת ב"הכתר", באף אחד מהטריילרים היא לא נראית מרשימה במיוחד.

וסיבוב בונוס

אוקיי, הטריילרים הבאים לא מעניינים אותי, אבל אולי הם יעניינו מישהו אז בזריזות: "טובה מסתורית" נראה לא טוב, למרות שההיפרדות של פול פייג ("מסיבת רווקות, מכסחות השדים") מז'אנר הקומדיה מסקרנת; "מועדון הילדים המיליארדרים" נראה לא מעניין ואז לפתע יש בו קווין ספייסי אז עכשיו הוא לא מעניין ועם קווין ספייסי, שזה כבר ממש לא משהו; "Serenity" נראה כמו משהו שהייתי ממש אוהב אם הוא היה יוצא בשנות ה-40, אבל איכשהו בימינו הוא פשוט… לא.

וזהו. וואו. זה היה הרבה יותר מדי טריילרים.