טריילרי הפלא והיכן לצפות בהם

גאווה וסרטי המשך וזומבים.

בלי ששמנו לב, השנה כבר עוד מעט נגמרת ואנחנו מתקרבים אל תקופת סרטי האוסקר הרציניים. אבל חוץ מהם, עומדים להגיע בקרוב עוד כמה סרטים יותר שוברי קופות בסגנונם והם שחררו טריילרים כתזכורות.

אקס-מן: הפניקס האפלה

נתחיל עם הסרט שאני הכי פחות מצפה לו כאן. הפרנצ'ייז המחודש של "אקס-מן" היה נראה מאוד מבטיח כשהתחיל, ולכן היה לי כואב לחזות בירידה ברמה שלו. "העתיד שהיה" עוד היה בסדר, אבל "אפוקליפסה" הוא אחד מסרטי הקומיקס הגרועים והמטומטים ביותר שיצאו מאז תחילת המאה הזאת. שום דבר בו לא עבד וכל השחקנים נראים כאילו אין משהו שהם רוצים יותר מלשמוע "קאט" וללכת הביתה. אז נשגב מבינתי למה בוחרים לא רק להמשיך את זה לעוד סרט, אלא גם לעשות בו גרסה מחודשת לסיפור מסרט "אקס-מן" אחר שהיה…לא כזה טוב, בלשון המעטה.

ברור לכולנו למה זה יהיה גרוע, נכון? זה כי אף אחד פה לא מחייך.

אבל ברצינות, איכשהו זה מרגיש כאילו ראיתי את הסיפור הזה כבר עשרות פעמים. אני מוכן להתערב אתכם שיהיו בסרט שורות כמו "אני יודע שג'ין האמיתית עדיין נמצאת שם!" או "עדיין לא מאוחר מדי!". בנוסף, יש לנו כאן דמויות שנמצאות פה עוד מהסרט הראשון, אז מרגיש לי שההתמקדות בג'ין קצת לא מורווחת אחרי שהוצגה רק בסרט הקודם והופיעה בו למשך..(בודק).. 14 דקות. כמובן שאף אחד מהדברים האלה לא אומר שהסרט בהכרח יהיה רע, אבל כשאני מסתכל על כולם קשה לי להיות אופטימי. ומה זה אומר על הטריילר אם השאלה הכי גדולה שהוא העלה אצל אנשים היא "למה סטורם משתמשת במטריה?" ו"למה הורידו את שם המותג משם הסרט?" .

מגנטו מסכם את זה הכי טוב: "אתה תמיד מצטער, צ'ארלס. ותמיד יש נאום. אבל לאף אחד לא אכפת." נותר לנו רק לחרוק שיניים, לעבור את האחד הזה ולחכות לריבוט הבלתי-נמנע שיגיע בעקבות עסקת דיסני ופוקס.

חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד

עוד סרט שאני לא ממש מצפה לו, אחרי שהראשון היה לא מלהיב בעליל. נקודת העניין של הטריילר הזה היא החשיפה של דמות מוכרת מסוימת, שלמרות שציינו מי היא בלא מעט כותרות וגם יש לה פוסטר משלה, ראיתי אנשים שמתעקשים שזה ספוילר אז אמנע מלציין את שמה פה. כן אגיד שהעובדה שרולינג טוענת שזה משהו שמתבשל אצלה בראש כבר 20 שנה נשמע לי כמו בולשיט ואני יותר נוטה לכיוון של "היא הנפיצה את זה בזמן כתיבת התסריט", אבל המעריצים שבקיאים ב"פוטרמור" טוענים שמדובר בעובדה ידועה מאז 2010, אז נגיד. זה עדיין מרגיש כמו שחזור ושינוי ההיסטוריה לאחר מעשה, וזה גם נותן לאותה דמות ולסרט האחרון בסדרת "הארי פוטר" פרספקטיבה…מעניינת.

כמו כן, עדיין לא סלחתי להם על ההחלפה של קולין פארל בג'וני דפ, והתקריות האלימות של האחרון מאז בהחלט לא עוזרות.

באמבלבי

כנראה ש"מבטיח" או "טוב" הן מילים קצת חזקות לתאר את הטריילר הראשון שיצא ל"באמבלבי", אבל אחרי חמישה סרטי "רובוטריקים" נוראיים, הוא לפחות נראה מעניין. שונה. אפילו משהו שאשקול לצפות בו. ואז הגיע הטריילר החדש הזה:

למזלנו, מייקל ביי לא מביים את האחד הזה, אבל הוא כן מפיק. וזה נראה כאילו הוא ראה את הטריילר הראשון, התקשר למחלקת השיווק ואמר "מה נראה לכם שאתם משווקים את זה כמו סרט שונה וטוב? אני רוצה עוד פיצוצים ויריות ואנשי צבא מרושעים!" אם הטריילר הראשון ניסה לתת וייב של "אי.טי." או "ענק הברזל", החדש מזכיר לנו שזה עדיין סרט של מכוניות-רובוטיות מתנגשות וגורם לי לחשוב שאולי בכל זאת כדאי לוותר עליו. כמו במקרה של "הפניקס האפלה", אולי אפשר להוציא את המותג משם הסרט, אבל אי אפשר להוציא את הסרט מן המותג.

קריד 2

לא ציפיתי להרבה מ"קריד", אבל הוא התגלה כהפתעה נעימה, ולדעתי גם הסרט הטוב ביותר של ריאן קוגלר עד כה. הוא לא חוזר לסרט ההמשך, ומלאכת הבימוי עברה למישהו בשם סטיבן קייפל ג'וניור. אבל עדיין, הסרט הזה נראה טוב.

כוכבי הסרט הקודם חוזרים לתפקידיהם, כשהפעם גם דולף לנדגרן חוזר לגלם את איוון דראגו. מה שמפריע לי פה זה העלילה על קרב "הבנים של-", שנראית פשוטה וגנרית למדי. להרבה סרטי ספורט יש את אותו המבנה, וספציפית סרטי האגרוף שראיתי תמיד נשארים בערך באותה הנוסחה. האחד הזה לא נראה שונה, אבל בהחלט אשמח אם לשם שינוי יצא סרט אגרוף שינסה לחתור קצת תחת הקלישאות והביטים הצפויים, שיביא משהו מרענן. נגלה בנובמבר אם "קריד 2" יביא את הבשורה.

אנה והאפוקליפסה

מסתבר שמספיקות רק שלוש מילים לתאר סרט כדי שאחליט אני רוצה לצפות בו – קומדיית זומבים מוזיקלית. משהו שמתואר כ"'מת על המתים' פוגש את 'לה לה לנד'" נשמע כאילו נעשה בדיוק בשבילי. ואם הסרט המלא יצליח לשחזר את הכיף המדבק של הטריילר הזה, זה יהיה נפלא. לחלוטין הסרט שהכי מסקרן אותי באוסף הזה, ואני לא יכול לחכות לכך שהוא לא יופץ פה, חוץ מהקרנת פסטיבלים בודדה מתישהו או משהו בסגנון.