שאלות נפוצות: כללי

למה כדאי להירשם לאתר?

לא חייבים להיות משתמש רשום כדי לקרוא או כדי להגיב בעין הדג. אבל אם אתם נמצאים כאן באופן קבוע, כדאי לכם בכל זאת להירשם. הרשמה תיתן לכם את היתרונות הבאים:

א. אם תכתבו תגובות, המערכת תזכור את שמכם והמייל שלכם, ולא תצטרכו להקליד אותם בכל פעם מחדש.
ב. "דיונים מתמשכים": כדי להקל עליכם להמשיך לעקוב אחרי דיונים בכתבות שקראתם, תוכלו לראות בכל כתבה את מספר התגובות החדשות שעוד לא קראתם.
ג. תוכלו לבחור, אם תרצו, לקבל הודעה במייל בכל פעם שמתפרסמת כתבה חדשה באתר.

כדי להירשם לאתר יש לספק כתובת מייל; הכתובת הזאת משמשת לזיהוי ולמשלוח הודעות מערכת בלבד, היא לא תופיע באתר ולא תועבר לאף גורם אחר.

למה בביקורות עין הדג אין דירוג של כוכבים או ציון מספרי?

כי אנחנו לא חושבים שאפשר לכמת איכות של סרט במספר.

איזה סרט יותר טוב, "רשימת שינדלר" או "בוראט"? מצד אחד, "רשימת שינדלר" איכותי ומרגש, והוא זכה בכל האוסקרים האלה. מצד שני, "בוראט" בלי ספק מצחיק יותר. לא קיים מספר שמבטא את היחס הזה; להשוות בין שני סרטים בז'אנרים שונים לגמרי זה כמו להשוות בננות לכרוב. לכל סרט יש יתרונות וחסרונות – אולי מגיעים חמישה כוכבים לעלילה אבל רק שניים למשחק, או להיפך. לא קיים גם מספר שמשמעותו "סרט מעולה אם אתם בקטע של סרטי אימה, אבל אם לא אל תלכו בשום אופן". בקיצור: החיים, והסרטים, מורכבים יותר ממספר.

יש סיבה נוספת: כשמדרגים סרטים באופן מספרי, אנשים נוטים להתעלם מהטקסט של הביקורת, ולשים לב רק למספר. אנחנו מעדיפים לשים לב גם למילים.

גם אני יכול לכתוב ביקורות לאתר?

סביר שלא. בעבר, כל אחד היה יכול לשלוח ביקורות לאתר, וחלקן היו מתקבלות ומתפרסמות, לאחר סינון ועריכה. כיום הכתבות באתר נכתבות רובן ככולן על ידי דורון פישלר. אמנם עשויות להתפרסם מדי פעם גם כתבות-אורח של כותבים אחרים, אבל חומרים של כותבים לא מוכרים קרוב לוודאי שלא יתפרסמו. אנחנו באמת מצטערים.

אני אוהב את האתר. איך אפשר לסייע לו?

זה קל: הפיצו את השמועה.
הקליקו על "לייק" בדפי סרטים שאתם אוהבים או מצפים להם. שתפו כתבות או ביקורות שאהבתם בפייסבוק. שתפו כתבות ב-RSS. כיתבו עלינו בטוויטר, ואל תשכחו את הלינק. כשאתם שולחים לחבר טריילר חדש ומגניב, שילחו לו את הלינק לכתבה בעין הדג שכוללת את הטריילר, במקום ליוטיוב.

אם יש לכם בלוג (או שאתם מפרסמים באינטרנט בכל פורמט אחר), לנקקו לעין הדג דרך שמות של סרטים: כשאתם מזכירים את שמו של סרט כלשהו, היפכו את שם הסרט ללינק לדף הסרט (הלינק הוא: www.fisheye.co.il/movies/MOVIE_NAME_HERE ).

ובקיצור: ספרו לכל מי שאתם מכירים. ואם אתם במקרה מכירים מישהו שעשוי לרצות לפרסם באתר, הפנו אותו לכאן. זה באמת יעזור.