טריילר: מהיר ועצבני 9

הכניסו כאן בדיחה על קורונה.

אתמול שודר הסופרבול, שהוא בד"כ מספר טיזרים מסקרנים ששמים בין שני חצאים של איזה משחק פוטבול. השנה גם בגזרה הזאת הוא אכזב, כשרוב הטיזרים שהוצגו היו לסרטים שכבר ראינו טריילרים שלהם: "וונדר וומן 1984", "האלמנה השחורה","לא זמן למות" ועוד. הטיזר החדש היחיד הוא  לסרט המשך ל"מיניונים", שהקיום שלו לא אמור להפתיע אף אחד. ואחרי שהטריילר הראשון שלו עלה ביום שישי, שודר גם טיזר ל"מהיר ועצבני 9", המותג עם הדגש הכי גדול על חשיבותה של משפחה מאז ברני הדינוזאור.

 

קודם כל, קצת רקע: יש סיבה שהטריילר של הסרט לא שודר לראשונה בסופרבול. זאת כבר לא סדרת סרטים אלא "סאגה", ולא בכבוד שלה להידחק בין פרסומות וטיזרים אחרים של בני-תמותה. הטריילר לא סתם עלה לרשת ביום שישי, הוקדש לכך אירוע שלם שהתרחש במיאמי. הוא היה רטרוספקטיבה על הסדרה עד כה, ראיונות עם השחקנים והופעות של מוזיקאים כמו קארדי בי ולודקריס (שלגמרי במקרה גם משתתף בסרטים). אם יש לכם שעתיים פנויות, כל האירוע זמין לצפייה ממש כאן.

מבחינת הטריילר עצמו, אין הרבה חדש תחת האגזוז. לג'ייסון סטיית'הם ודוויין ג'ונסון הייתה הרפתקאה משלהם בקיץ שעבר ואין להם זכר פה. את משבצת המתאבק-שהפך-לשחקן של האחרון ממלא הפעם ג'ון סינה, שכמובן מגלם את אחיו של וין דיזל כי מילת המפתח פה היא "משפחה". שרליז ת'רון חוזרת מהסרט הקודם, עם התספורת שהייתה לי בבית-ספר יסודי. ואז יש גם את החשיפה ההיא בסוף הטריילר שלא אגלה כאן, אבל בואו, זה לא כזה מפתיע. בשלב הזה, הסרטים האלה הם שליש טלנובלה, שליש סרט אקשן ושליש "לוני טונס". תראו כמה רגוע וין דיזל נראה בפעלול שם בסוף, הוא כמעט משועמם. אפילו לו יש פרצוף של "אה, זה הכל? הייתי בטוח שהפעם נגיע לחלל או משהו". אולי בסרט הבא, וין. אולי בסרט הבא.

הטיזר הכי מסקרן של הסופרבול דווקא לא היה קולנועי. אחרי שבקיץ שעבר מארוול הכריזו שהיקום שלהם מתרחב גם לשירות הסטרימינג דיסני+, קיבלנו הצצה לכמה מהן: "הפלקון וחייל החורף" (שנותנת וייב של סדרת אקשן/מתח), "וונדהוי'זן" (שנותנת וייב של סיטקום מטורלל) ו"לוקי" (ש…אמממ….טום הידלסטון שם). עם כל הכבוד ל"מהיר ועצבני", החבר'ה עם כוחות-על של מארוול קצת יותר מעניינים אותי.