טריילר: המועדפת

הטריילר החדש לסרט של יורגוס לנתימוס ("הלובסטר", "להרוג אייל קדוש") נראה נפלא, ויותר חשוב מזה - כיפי.

יורגוס לנתימוס הוא במאי יווני שמתמחה בדרמות אינדי תמוהות ומלחיצות. הוא פרץ לתודעה הבינלאומית ב-2009 עם הדרמה המשפחתית הפרברטית שלו, ״שיני כלב״, ב-2015 הועמד לאוסקר על התסריט המקורי הטוב ביותר על כתיבת ״הלובסטר״ ובשנה שעברה הקריפ את סצנת הפסטיבלים עם המותחן ״להרוג אייל קדוש״, בכיכובם של קולין פארל וניקול קידמן.

אותי אישית כל הסרטים האלה מאוד הלחיצו רק משלב הטריילר, אז בחרתי להישאר בצד, להסתכל על המבקרים מתחרים במקצה ה״מי אהב את הסרט האומנותי הזה יותר״ ולראות את הסרט החדש של אמה סטון (ותודה לאל, יוצא כזה אחד לשנה, וכמעט תמיד כיף לי איתו).

השנה, נראה שלנתימוס החליט שתשומת ליבם של כל מבקרי תבל לא מספיקה לו, ושהוא רוצה שגם אני אבוא לסרט החדש שלו, אז הוא החליט ללהק את זוכת האוסקר הג׳ינג׳ית אמה סטון לסרטו החדש –  ״The Favourite” . ואם זה לא מספיק הוא גייס גם את זוכת פרס האמי  אוליביה קולמן, שנתנה הופעה של פעם בחיים בסדרת המתח הבריטית ״ברודצ׳רץ׳״,  את זוכת האוסקר רייצ’ל וייס (אותה אפשר לראות עכשיו בקולנועים לצד רייצ’ל מקאדמס ב״שאהבה נפשי״) וגם את ניקולס הולט החמוד מ"מקס הזועם: כביש הזעם" שעדיין לא זכה בשום פרס כזה או אחר אבל גם הוא שחקן נפלא שאני מאוד אוהב .

הסרט, דרמה תקופתית, מספר על תככים ומזימות בחצר מלכת אנגליה מסביב לקרב על תואר יד ימינה של המלכה. לא בדיוק הז'אנר שבו לנתימוס עובד בדרך כלל, ומבחינת זה רק לטובה כי הטריילר? כיף חיים.

מה70 שניות האלה, נראה כאילו מדובר בסרט כיפי ומדליק ובוודאי הדבר הכי מיועד לקהל הרחב שלנתימוס עשה עד היום. האם הסרט יעשה שמות בעונת הפרסים הבאה, ויביא את סטון, וייס או קולמן לשטיח האדום כמועמדות לאוסקר? הטריילר נראה קצת אומנותי מדי בשביל הטעם הרגיל של האקדמיה, אבל אחרי עונת הפרסים האחרונה אי אפשר באמת לדעת כלום. האם הוא יהיה להיט בקרב פסטיבלי הקולנוע ובקרב המבקרים? סביר להניח. אבל הכי חשוב – האם הוא יספק לשלוש השחקניות הנהדרות שלנתימוס קיבץ הזדמנות להוכיח מה הן יודעות לעשות כשנותנים להן תפקיד עסיסי באמת, ויהיה מבדר כמו 70 השניות הנ״ל? הלוואי.