מצאנו באינטרנט 37: זהו, איזה עוד פרטים אתם צריכים לדעת?

הטרלות בטקסי פרסים, עכבישים בין מימדיים, וניבולי פה של רידלי סקוט.

1. עזבו, הכל: הצצה ראשונה לסרט הבא של "ממד העכביש" (אוקטובר 2022 בבתי הקולנוע)!

מסתבר כי הסרט הוא רק חלק ראשון מבין שניים, איזה חדשות טובות (כנראה זה קטע של אוסקר אייזק, לפצל סרטים בכיכובו לשני חלקים). והסרט, מהמעט שרואים בטיזר, נראה נהדר; כל ממד שמיילס מבקר בו מאויר בסגנון שונה, מה שצפוי להפוך את הסרט לחגיגת אנימציה גדולה יותר מהראשון.

אין צורך לדאוג אגב, לפי לורד ומילר חלק ב' יגיע כשנה אחריו בסביבות 2023.


2. ודאי הבחנתם שבמאי הקולנוע רידלי סקוט שחרר לאקרנים שני סרטים בעלי פרופיל גבוה, ובהפרש של חודש זה מזה – עניין מרשים יחסית למישהו בן 84 (רואה, מיאזאקי? והוא אפילו לא איים לפרוש לפנסיה כל יומיים). זה גם אומר שרידלי סקוט, בלית ברירה, נאלץ להתראיין הרבה… הרבה מאוד. ומה קורה כאשר מדי יום דוחפים מיקרופון לבריטי נרגן ועייף בן 84? כותרות.

את הפעם שבה הוא האשים את המילניאלים עם הטלפונים הארורים שלהם בכישלון "הדו-קרב האחרון" ודאי כבר שמעתם, כי כותרות נגד מילניאלים הולכות חזק, אבל האם שמעתם על הפעם שהוא הציע למראיין ללכת לעשות מצוות פרו ורבו עם עצמו אחרי שהמראיין השווה את הריאליזם בין הסרטים השונים של סקוט? כי זה קרה, וזה נפלא.

אם גם על זה שמעתם, אז ודאי ראיתם אותו פולט "כמה מטומטמים אפשר להיות?" כאשר נשאל לגבי נקודת המבט האמיתית של "הדו-קרב האחרון" (צודק רידלי, אני איתך). חכו, זה לא נעצר פה!

כאשר פטרישיה גוצ'י הלינה שהשחקן אל פצ'ינו כלל לא דומה לאבא שלה כפי שהוא מוצג ב"בית גוצ'י", וכינתה את ההופעה שלו "מחפירה", רידלי סקוט ענה "סליחה? יש לכם כנראה את השחקנים הטובים בעולם, אתם צריכים פאקינג להודות למזלכם הטוב". ואם זה לא מספיק, הוא גם סיפר כי בילה 7 חודשים בניסיון ליצור גרסה משלו ל"חולית", הרבה לפני הסרט הידוע לשמצה של דיוויד לינץ'. הגרסה שסקוט עבד עליה, כך לדבריו, "די פאקינג טובה" (אין, מודל לצניעות) אבל הוא ביטל את הפרויקט כי הוא לא רצה לעבוד במקסיקו סיטי, שם הסרט עתיד היה להצטלם: "עם כל הכבוד למקסיקו סיטי, באותם הימים היא הייתה די מסריחה".

רידלי, אל תשתנה. אני מחכה לשמוע מה הדברים שתגיד כשיְצאו, אולי, סדרות הטלוויזיה שאתה מפתח ביקום של "בלייד ראנר" ו"הנוסע השמיני" (מתוך סקרנות, את מי האשמת בכישלון הקופתי של "בלייד ראנר" בזמנו? את בני דור ה-X עם הווקמנים הארורים שלהם?).

אגב, אני לגמרי חושב שהסדרות האלה הן רעיון טוב – בעיקר "בלייד ראנר". ממילא סיכוי לקבל סרט נוסף של "בליידר ראנר" קלוש בגלל ביצועי הקופות המאכזבים של "בלייד ראנר 2049", והטלוויזיה היא פתרון מתבקש. הפרויקט יאפשר להרחיב את היקום הזה שאני רוצה לראות ממנו כמה שיותר, אז מה רע? ואם הייתי צופה ב"הנוסע השמיני", הייתי אומר כנראה אותו הדבר.


3. להקת הגורילז, בשעה טובה, עוברת למסך הגדול. אה, בעצם זה נטפליקס. זאת אומרת שהם עוברים למסך הגדול לחלון הפצה בן שלושה שבועות, ואחריו למסך הקטן. קיצר הם מקבלים סרט, זה מה שאני מנסה לומר.

לא שזה 100% סופי, דיימון אלברן פשוט סיפר את זה בראיון מבלי מבלי שנטפליקס אישרו. אבל תודו שזה דבר ממש מוזר לשקר לגביו. מעבר לכך, אני אוהב איך אלברן לא הסתיר את הסיבה שהלהקה בחרה בנטפליקס כשותפה; הוא סיפר שענקית הסטרימינג פחות או יותר מנהלת את אל.איי (והוסיף גם שמדובר בצוות קריאייטיב טוב. בכל זאת, לא כדאי לעצבן את מי שפחות או יותר מנהלת את אל.איי).

וכדי להסביר מה כל כך מיוחד בלהקה הזו, אנצל את ההזדמנות כדי לקשר למאמר הווידאו הזה של הערוץ הכי טוב שיש ביוטיוב, kaptainkristian (שחזר רק לפני שבוע מהפוגה בת שנתיים עם סרטון על "הניצוץ").


4. סינמטק, לא רק לזקנים וזקנים בנפשם: עיריית חולון בשיתוף מדיטק חולון הקימו את "סינמטק הילדים". הפופקורן (איזה יופי, אפשר להכניס אוכל!) יעלה 10 ש"ח ויש ספות צבעוניות מגניבות כמו במובילנד שאני אוהב. לוח ההקרנות יהיה מגוון ויכיל סרטים חדשים, קלאסיים ויהיו גם הקרנות טרום בכורה. נשמע מגניב.


5. ניקולס קייג' לוהק בתור דרקולה ו… זהו, איזה עוד פרטים אתם צריכים לדעת? ניקולס קייג' הוא דרקולה וזה כל מה שמעניין. בסדר נו, אם אתם מתעקשים: בסרט, "רנפילד" שמו, שיתרחש אגב בימינו, יככב ניקולס הולט בתור רנפילד, השוליה של הערפד המפורסם, ויביים אותו כריס מקיי ("לגו באטמן", אבל לצערנו גם "מלחמת המחר"). לעזאזל, הוא הרס את רצף הניקולס-ים. לא יכלו להביא את ניקולס רוג חזרה מהמתים?


6. נטפליקס מפיקים סדרת קומדיה אודות סניף בלוקבאסטר האחרון במדינת אורגון, ויש בזה פחות טאקט מהפרסומת החדשה של נועה קירל לחברת "יס".

למי שלא מכיר את ההיסטוריה, בקיץ האחרון נועה קירל ומרגי נפר… אה סליחה, טעות בהיסטוריה. מייסד נטפליקס ריד הייסטינגס הקים את נטפליקס לאחר שקיבל קנס מבלוקבאסטר על סך 40 דולר, הכול בגלל איחור של הייסטינגס בהחזרת סרט ששכר (אלא אם הוא איחר בעשור, אין סיבה לסכום מגוחך שכזה). שנים לאחר מכן, כאשר נטפליקס היו בקשיים כלכליים, הציע הייסטינגס את הבייבי שלו לבלוקבאסטר תמורת 50 מיליון דולר; מנכ"ל בלוקבאסטר חשב שהסכום גבוה (לא, כי 40 דולר קנס על איחור…) וניפנף את הייסטינגס.

2021, ובלוקבאסטר קבורה עמוק באדמה, הרבה מכך הודות לנטפליקס. לכן סדרת קומדיה מבית נטפליקס אודות סניף בלוקבאסטר שמנסה לשרוד היא צעד לפני שהייסטינג בעצמו ילך וישתין על קבר שעליו כתוב "בלוקבאסטר". אני אוהב את זה.


7. מעשה שהיה כך היה: שלושה אנימטורים בספרד מאסו בטקס פרסי האקדמיה של ספרד, GOYA שמו, טקס שבו הועמד בשנה שעברה רק סרט אנימציה בודד בקטגוריית האנימציה. על כן עשו החברים מעשה, והפיקו סרט אנימציה סאטירי ונטול תקציב, כזה שצוחק על האקדמיה (יש בו למשל סצנות בלי אנימציה בכלל, משהו שתָקנון ה-GOYA מאפשר) – והסרט הזה שלהם מועמד השנה ב-GOYA בקטגוריית האנימציה (אם כי לא לבדו הפעם, יש עוד 3 מועמדים).

על מנת לאפשר את המועמדות המוזרה הזו, הם רק היו צריכים לשנות את השם GOYA לְמשהו אחר, אז הם הלכו על GORA – ועם זה משום מה האקדמיה דווקא בסדר. מעניין.

בכל אופן… מי הקולנוען הישראלי שירים את הכפפה נגד פרסי אופיר?


8. פיקסאר שחררו סרטון חדש. חכו רגע, לא להתלהב. "Automaton" הוא סרט ניסיוני מז'אנר סופר-דופר-אולטרה-ריאליסטי-לא-מאמין-שזו-אנימציה-מה-לעזאזל, ואותו יצרו אנשי מחלקת האפקטים של פיקסאר, והוא מתואר בתור "הפוגה פואטית בין מציאות לאבסטרקט".

זה היה מוזר. עוד בבקשה!


9. תגידו, תהיתם פעם מה חשב נהג אוטובוס על סצנת האוטובוס של "שאנג צ'י"? באמת? זה מאוד ספציפי. טוב, אז הנה משהו בשבילכם: ביקורת מפורטת על הסצנה מחשבון הטוויטר של נהג אוטובוס בסן פרנסיסקו שמסביר מה מציאותי, מה לא, מה מגניב ומה מטומטם. מעניין אם הוא כתב את זה בזמן נהיגה.


12. ג'ימי פאלון רצה לארח את וויל פרל כדי לדבר איתו על הסדרה החדשה בכיכובו, "The Shrink Next Door", אך במְקום זאת הגיע במפתיע ריאן ריינולדס לדבר על הסדרה. איזה מצחיקול.


13. ג'ימי קימל רצה לארח את ריאן ריינולדס כדי לדבר איתו על הסרט בכיכובו, "הודעה אדומה", אך במְקום זאת הגיע במפתיע וויל פרל לדבר על הסרט. איזה מצחיקול.


14. אפרופו וויל פרל, בימים כתיקונם, אם הייתי אומר "צפו בסרטון של וויל פרל בערוץ היוטיוב של קונאן אובריין", הייתם מצפים לְמשהו מצחיק בדומה לסרטון פה למעלה. אבל לא, "דיוויד" הוא סרט דרמה קצר (ולא רע בכלל) שביים השחקן זאק וודס (גייב מ"המשרד").

לצד פרל, מככבים בסרט גם וויליאם ג'קסון הרפר (צ'ידי מ"המקום הטוב") ופרד הצ'ינגר ("הלוטוס הלבן". תראו באיזו אקראיות מוחלטת מוזכרת לראשונה באתר אחת הסדרות המדוברות של השנה) – ואני לגמרי בעד שערוץ היוטיוב של קונאן, עכשיו כשאין לו תכנית, יהפוך לפלטפורמה שמארחת סרטים קצרים.


15. יש מקצוע בעולם הזה, שנקרא דיבוב – וחלקו הגדול של העוסקים בו לומד בבית ספר שמכשיר אותם במיוחד לעשות בדיוק את זה. כלומר, הם אנשי מקצוע שהעבודה העיקרית שלהם היא לדבב דמויות. ובכל זאת רובם, לעד, לא יפרצו את תקרת הזכוכית שהיא תפקיד ראשי בסרט דיסני או דרימוורקס – פשוט כי האולפנים מעדיפים שמות מוכרים על פני אנשים שזו אשכרה העבודה שלהם.

אין לי משהו, למשל, נגד טום הולנד או כריס פראט. אבל מי יודע, אולי "קדימה" עשוי היה לפרוט על מיתרי הרגש באופן אמוציונלי פי כמה אם רק שחקני קול מקצועיים היו עומדים מאחורי המיקרופון. ואם האולפנים מעוניינים בשחקנים הוליוודיים מפורסמים כדי שאותם אלה יְלכו ויתראיינו בשטיח האדום (שזו, בואו נודה, הסיבה העיקרית לצ'ק השמן), תנו להם תפקיד מִשנה ייצוגי וזהו. ככה נרוויח סרטים יותר טובים והאולפנים יישארו עם אותו קמפיין יח"צ.

סליחה סליחה, לא תכננתי ראנט כזה ארוך רק כדי לספר לכם על האתר behindthevoiceactors.com, שהוא כמו ימד"ב רק למדבבים. כל עמוד של מדבב מכיל הפרדה בין הפרויקטים שהם עשו לטלוויזיה, לקולנוע, למשחקי וידאו ולסרטים קצרים, ויש פיצ'רים מגניבים כמו דף שאפשר לגלות עם אילו מדבבים אחרים הם צוותו הכי הרבה פעמים (מארק האמיל למשל עבד 75 פעמים עם קווין מייקל ריצ'רדסון), וגם סקרים לגבי התפקידים האהובים ביותר (התפקיד הפופולרי ביותר של פרנק ולקר הוא מגהטרון. סקובי-דו מקום שלישי).

ובדומה לימד"ב, האתר מכיל מדבבים מכל העולם. הנה העמוד של יהונתן מגון (אשר צוּות 30 פעמים עם אחיו, דניאל מגון, וכמעט כמות כפולה של פעמים עם יורם יוספסברג).

קיצר, תהנו באתר. יש הרבה מה לעשות בו. מגיע למדבבים את הכבוד הראוי להם.


16. מי שתהה מדוע "חולית" נראה טוב יותר ממרבית הבלוקבאסטרים שבחוץ (גם אלה שיותר יקרים ממנו) סרטון נהדר מבית העמוד Thomas Flight מסביר הכל בצורה מחכימה.


18. ולסיום, כתב חדשות 12 מנחם הורוביץ ואשתו תחיה ביקרו בביתו של אפרים קישון ז"ל, בית ששייך כיום לבנו ד"ר רפי קישון – ויחד עם מומחי אמנות הם האמידו את שוויים של פריטים נדירים מהקולנוע הישראלי שנמצאים בבית. שווה צפייה עבור חמש דקות מקסימות מלאות בנוסטלגיה.