מצאנו באינטרנט 31: מומן על-ידי מעריצי ברוך ושרוך

שחקנים מסריחים, טריילרים, פרסי אופיר, פרפר נחמד, הוגו ועוד שטויות מהרשת.

1. הצצה ראשונה ל"קאובוי ביבופ" של נטפליקס. לא טריילר או משהו כזה, רק כמה תמונות מתוך הסדרה. מודה, הם נראים לא רע… בתור סשן צילומי קוספליי. ב-WCS (ה-World Cosplay Summit, זה דבר שקיים) הם לגמרי היו מנצחים. אוקי, אולי לא דניאלה פינדה (פיי ולנטיין) שנראית מוזר עם השיער הסגול הזה. הסדרה גם קיבלה תאריך יציאה, שהוא ה-19 בנובמבר.


2. "קפטן אמריקה 4" בפיתוח עם אנתוני מאקי בשיחות מתקדמות לגלם את אותו הקפטן. אין לי מושג איך בדיוק זה חדשות. כבר באפריל, אחרי הסיום של "הבז וחייל החורף", למדנו ש"קפטן אמריקה 4" בפיתוח של ההוא שכתב את הסדרה. האם ההצטרפות של מאקי – הוא קפטן אמריקה, לסרט שנקרא "קפטן אמריקה" – זו ההפתעה הגדולה? אז הנה עוד חדשות: בנדיקט קמברבאץ' מצטרף לקאסט של "דוקטור סטריינג' 2"! בכל אופן, מאקי, קרא היטב את החוזה לפני שתחתום. דיסני האלה יכולים להיות מפוקפקים.


3. אפרופו מארוול… מארוול!

ניכר שמישהו התעצבן מכל הממים של "אז איפה הם היו בזמן הבליפ?" שהמאיסו את הרשת אחרי הטריילר הקודם, כי הטריילר החדש הוא בסימן "שם! הם היו שם! בסדר? בסדר??". בכל אופן, אני עדיין אדיש כלפי הסרט אבל נחמד שהיח"צ מתייחס סוף סוף לקלואי ז'או כזוכת אוסקר.


4. שירות סטרימינג חדש בשם "נסטפליקס" מציע 450 כותרים נהדרים כמו "Horsin' Around" או "When Wolf" ועוד כל מיני סדרות וסרטים שהדמויות מהסרטים והסדרות האהובות עליכם אוהבים לאהוב. השירות מבטיח שיתווספו בעתיד עוד סדרות וסרטים פיקטיביים שאוזכרו בסדרות וסרטים שקיימים. מהר, שמישהו ישים את "השיר שלה" ו"פירות אסורים".


5. עדיין לא ראיתי אותו עדיין אבל בכל זאת תרשו לי להתלהב מהפוסטרים האלה של "לשחרר את גאי" שנוצרו בהשראת משחקי וידאו אמיתיים. מקווה שיעשו משהו כזה ל"פיפוש".


6. אם כבר משחקי וידאו, תחקיר "הארץ" טוען כי הילדים ששיחקו ב"הוגו" לא באמת שיחקו ב"הוגו"! אני כמובן לא ארחיב על הפייק ניוז הזה שמומן על-ידי מעריצי ברוך ושרוך, אבל זה כן הזכיר לי משהו: ידעתם שסרט של "הוגו" בדרך? ברצינות, הנה הטיזר.

התועבה הזו נמצאת בהפקה מאז שנת 2013, ואמנם לא מצאתי דיווח על כך שהוא בוטל אבל לא הייתי ממהר לחמם פופקורן (אלא אם אתם אוהבים פופקורן לא מול מסך, ואם כן – למה?). בסרט, כוכב הטלוויזיה לשעבר הוא כעת שרת בבית מלון ואב חד-הורי, אך הוא נאלץ פעם נוספת לצאת להרפתקה מסוכנת כדי להציל את הבת שלו. כרטיסים ניתן לרכוש רק בטלפון בלחיצה על המקשים 2 או 4.


7. מותג ילדים וותיק נוסף שעיצבן מבוגרים בצורה לא פרופורציונלית הוא "פרפר נחמד", והכל אחרי קליפ הפתיחה החדש שנחשף.

יש כמה דברים שאנשים צריכים להבין: אנחנו. לא. קהל. היעד. עם כמה שנחמד יהיה להתיישב מול פרק, שניים או אפילו העונה כולה – התכנית החדשה, כמו הקודמת, נוצרה לילדים בגיל הרך, וכמו שאיש לא דרש מאיתנו בגיל 4 להתיישב מול תכניות ילדים שהופקו לפני 30 שנה, אי אפשר לצפות מילדים ב-2021 לראות גרסה בת שלושה עשורים – לא משנה כמה קרובה היא הייתה ללבנו. ניסיתי בעצמי להושיב את בת ה-3.5 שלי מול "גינת ההפתעות" רק כדי למצוא אותה אומרת שתכנית על נערה שמתיידדת עם עכברוש היא מוזרה (ואחרי הקטע הזה, אולי היא צודקת).

אם הגרסה החדשה תביא את "פרפר נחמד" לדור חדש של זוגות עיניים, ואולי תגרום לילדים להתעניין ב"פרפר נחמד" המקורית, זה יהיה… נחמד. פרפר נחמד. אבל די להתעצבן על תכנית לילדים.


8. הסיפור הבא התחיל מעמוד הפייסבוק "IDF Confessions" בו תואר שחיילים התמוטטו מחום בטקס צה"לי. בחור בטוויטר, עמרי צורף, פרסם בעקבות המקרה פיץ' לסרט אימה, וזה חתיכת פיץ', משום שהוא נמשך 27 ציוצים בהם מתואר נרטיב קונספירטיבי במסגרתו ביצעו בכירי צה"ל עִסקה עם אל כנעני קדום – וזה נשמע נהדר. אני לא היחיד שחושב ככה, אגב, כי yes, באופן פומבי, פנו אל צורף ואמרו לו שהם מעוניינים לעשות מזה סדרה. נראה גם שזה אשכרה קורה, כן? הפרק הראשון כבר כתוב. יונתן, הביקורת המתגלגלת שלי, טוב?


9. דברים טובים מוכרחים להגיע לסיומם: השחרור המקביל של סרטי וורנר ב-HBO Max לא יימשך ב-2022, כך לפי דיל חדש עם רשת בתי הקולנוע AMC. מצד שני, נראה כי הסתיימו הימים שחיכינו חודשים ארוכים עד שסרט שוחרר לפורמט הביתי, כי סרטי וורנר יעלו בסטרימינג אחרי 45 יום בלבד.

בצירוף מקרים שהוא לא צירוף מקרים בכלל, זה אותו מספר ימים בו יוקרנו הסרטים של דיסני בקולנוע – משהו לו דיסני קראו לאחרונה "ניסוי", אמירה שעיצבנה את כוכב "שאנג-צ'י" סימו ליו (שחקני ה-MCU האלה מפתחים עמוד שדרה, הא?). ליו כתב ברשתות החברתיות  "אנחנו לא ניסוי. אנחנו האנדרדוג: אלה שממעיטים בערכם. אנחנו מנפצי התקרות. אנחנו ה…" טוב סליחה די, נו, זה נהיה מגוחך. ליו, כפרה. אתה כוכב סרט גיבורי-על, לא זוכה פרס נובל לשלום (או דאינריז טארגאריין). בוא נרגיע קצת.


10. ואם נחזור שוב למארוול, מגזין Vulture דירג את הנבלים ב-MCU לפי, הממ, כמה שהם לוהטים. זו רשימה שטחית שלא צריכה להתקיים ובטח שלא צריך להתייחס אליה ברצינות ותגידו רגע, באיזה קטע הם הדירו את לוקי התנין?


11. הוכרזו המועמדים לפרסי אופיר, ואתם יכולים לראות כמה זה מעניין אותי רק מהעובדה שזו הידיעה ה-11 בפוסט. "ויהי בוקר" של ערן קולירין ו"תמונת ניצחון" של אבי נשר מובילים במספר המועמדויות (15), ומולם מתמודדים על הפרס הראשי גם "אגדת חורבן", "הברך" ו"מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם" (נראה כי ההאשמות נגד הבמאי דני רוזנברג לא הפריעו במיוחד). אגב, ילדים, נסו לספור כמה מהסרטים האלה מוקרנים מסחרית בבתי הקולנוע בישראל?

שניים. התשובה היא שניים (ספציפית, "הברך" ו"אגדת חורבן". "מותו של הקולנוע" יקפוץ לרגע להקרנה בפסטיבל ירושלים, אבל זה לא ממש הקרנה מסחרית). אני יודע שציפיתם שאגיד "אחד" או "אפס" או "מינוס שתיים", אבל גם "שניים" זה חתיכת שערוריה. שני המועמדים המובילים מבחינת מספר הפרסים לא מוקרנים מסחרית כלל (נכון לעכשיו), וזה לא תקין שנהיינו אדישים לביזיון הזה – בעיקר כשזה בא על חשבון סרט כמו "אחד בלב" שמוקרן מסחרית אבל פינה מקומו בתחרות על הפרס הראשי לטובת סרטים שאין לנו דרך לראות; אין לי מושג אם "אחד בלב" טוב יותר או לא, אבל אם הבחירה היא בין סרט שאפשר לראות לבין סרט שלא, התשובה ברורה.

לעומת זאת, סרטים שאתם יכולים לראות ממש עכשיו (אם אתם לא עסוקים, אני לא מכריח) הם חלק מסרטי התעודה שמתמודדים בתחרות: "להיות ענת קם" זמין ב-VOD של yes, "אהבה זאת לא הייתה" (קצין נאצי מתאהב באסירה באושוויץ, ו-30 שנה לאחר מכן היא מקבלת מאשתו מכתב בו היא מתבקשת להעיד לטובתו במשפט) זמין ב-yes, והסרט "קופסה כחולה" (אודות דמותו מעוררת המחלוקת של יוסף ויץ, ממקימי קק"ל) זמין בדיסני פלוס. סתם נו, yes.

יש גם כמה סרטים תיעודיים קצרים שניתן לצפות בהם כעת, כמו "איך אומרות שתיקה" שזמין ב-yes או "לילות קיץ" (זוכה פרס "דוקו אביב) שזמין ב-ye… לא, רגע. ב-VOD ובאתר של "כאן 11", איזה שינוי מרענן! את הסרט התיעודי הקצר "מרפסת" אתם יכולים להזמין תמורת 20 שקלים בארכיון הסרטים הישראלי. בנוסף לכל אלו, הסרט התיעודי (ובעל השחזורים הדרמתיים המושקעים) "ברנשטיין – הפרטיזן האחרון" לא מועמד באף פרס דוקו אלא על פסקול בלבד, אבל אתם יכולים לצפות בו ב-VOD ובאתר של כאן 11.


12. עדיין בישראל, אבל רחוק מסרטי אופיר: "לשחרר את שולי" יזכה לסרט המשך ("לשחרר שוב את שולי"?), ואני יכול כמובן לצקצק בלשון ולהתנשא, אבל מתי מאז "אבא גנוב 3" היה בישראל סרט המשך? יש את "פול ספיד"  שיוצא השנה שממשיך את "פול גז", אבל זה ספין אוף אז זה לא נחשב (והקודם הוא ממילא "קראטה קיד" רק גרוע, בואו נתעלם משניהם). אני גם לא לגמרי בטוח איך להגדיר את טרילוגיית ויויאן אמסלם. ורגע, יהונתן מזכיר לי שסרט ההמשך "גאליס: קונטקט" זה גם משהו שקיים. בכל מקרה, "לשחרר את שולי 2: שולימאנייה" לגמרי מרגיש כמו המשך קלאסי שנוצר מטעמים של הצלחה כלכלית – ומה רע? גם לישראל מגיע.

עוד אין תאריך יציאה ל"2 שולי 2 משוחרר" אבל אם הוא ישמור על ערכי ההפקה של קודמו, הוא כנראה ייצא לאקרנים מתישהו בחודש הבא. אנחנו כאן באתר כבר מכינים את האצבעות לעוד ניתוח מעמיק שיפיל הרבה יותר קוראים משכולם ציפו.


13. שעת סיפור: דנזל וושינגטון מספר בארבעים שניות על הפעם בה הבין שהוא הולך להפסיד את האוסקר לשון קונרי, לכן הוא גנב את האוכל של המסיבה.


14. יש לכם הזדמנות לדבר עם מרי אליזבת' וינסטד. באמת, הטלפון שלה הוא 212-664-7665. משום מה יש שבעה איקסים מתחת למספר אבל זה בטח לא אומר כלום. אם היא לא תענה לכם אתם מוזמנים לנסות בשרשור AMA שיתקיים ברדיט ביום רביעי הקרוב ב-22:30 שעון ישראל (אבל את השאלות תתחילו להגיש כבר עכשיו, כן?).

הסיבה שהיא מכתתת ידיה בזוהמה הדיגיטלית היא, כמובן, לקדם סרט חדש, במקרה הזה "קייט" שייצא בנטפליקס עוד חודש. וינסטד מגלמת מתנקשת שמגלה שנותרו לה 24 שעות לחיות, והיא יוצאת למצוד ברחובות טוקיו ומתיידדת עם בתו של אחת המטרות שלה. אה וואו, סרט ההמשך של "מילקשייק אבק שריפה" הגיע מהר משחשבתי. הנה טריילר.

בכל אופן, ב-AMA מותר לשאול הכל. אז אתם מוזמנים לשאול מה לדעתה היה קורה בעונה שנייה של "חסרי מוח", מה התפקיד האהוב עליה, איך נוצר מייקל סרה או האם יש שלשות של מספרים טבעיים שמקיימים את השיוויון a3 + b3= c3 כאשר n גדול מ-2.


15. ולסיום, זה עולם מטומטם: בתקופה האחרונה כוכבים הוליוודיים החלו לשתף את הרגלי הרחצה שלהם, עד לרמה שנוצרו שני מחנות: מחנה המתרחצים כמו אנשים נורמליים ומחנה האל-תתקרבו-אלי-יא'-מסריחים.

המחנה הראשון לא מעניין ואין טעם לציין שמות כי, ובכן, זו פרקטיקה נורמטיבית שלא צריך להלל. במחנה השני נמצאים (במקרה ותיתקלו במישהו מהם ברחוב) מילה קוניס ואשטון קוצ'ר (שמנקים את הילדים שלהם "רק כשיש לכלוך"), ג'ייק ג'ילנהול ("לא להתקלח עוזר לעור"), קריסטן בל (בערך, היא "מחכה ללכלוך"), בראד פיט (כי "יש לי שישה ילדים ואין זמן למקלחת". בראד, זו בדיוק הסיבה להתקלח. איפה עוד תמצא שקט אם לא מתחת למים זורמים?), שיה לה-באף (אבל רק בתקופה שצילם את "זעם" כדי "להיכנס לדמות". גם בראט פיט אגב בסרט הזה. איזה צוות הפקה מסכן), שרליז ת'רון (מסוגלת לא להתקלח שבוע), ג'וליה רוברטס (בגלל ענייני סביבה) והמסריח מכולם ג'וני דפ (הודה שהוא נודף ריח רע כי הוא לא מתקלח או שומר על היגיינה).

רוברט פטינסון מתקלח, אבל הוא ציין כי חלפו פעם 6 שבועות בלי שחפף את השיער. כיוון שיש לפטינסון את השיער הכי מהמם ביקום החלטתי, גם אני, לא לחפוף החל מהיום (לא להשתמש בשמפו אגב נהיה די פופולרי בשנים האחרונות, וזה בסדר; לשיער שלנו יש שמנים טבעיים. ג'וני האריס מסביר את זה יותר טוב ממני).