מצאנו באינטרנט 29: ואפשר לנחש זאת לפי הבדיחות

אפליקציות, עננים כועסים, ופאדיחות של ספייק לי.

1. לרוב אני פותח את הפינה עם החדשות הכי גדולות שצצו ברשת. אומנם היו איזה פסטיבל לקנקנים ומועמדויות לפרס האיימי הכי טובה או משהו, אבל "גדול" זה סובייקטיבי ולי בא לפתוח עם מה שבא לי, אז הנה "Naked Singularity".

ג'ון בויגה הוא סנגור ציבורי שמסתבך עם אנשים? ויש לו קטאנה? וגם אוליביה קוק פה? והפוסטר נהדר? ואני מכור לסימני שאלה??

אוגוסט בבתי הקולנוע וב-VOD.


2. וכעת לדעתי המנומקת על האמי:

%$#&!&%#$!&!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


3. תמונות חדשות מהסט של "אסקימו לימון 10" עם טום הידלס… מה? די נו, כתבתי כבר על האמי. מה אתם רוצים ממני? שאכתוב על המועמדות ההזויה של "אמילי בפריז" ו"קוברה קאי" בקומדיה – על חשבון סדרות אשכרה מצחיקות כמו "המסע המיתולוגי"? על המועמדות של ברידג'רטון בדרמה? על העובדה שעשרה (!) שחקנים מ"סיפורה של שפחה" הועמדו בקטגוריות המשחק, כשגם תחת איומים לא אצליח לחשוב על עשרה שחקנים שהיו בעונה 4? על היעדרותה של "בלתי מנוצח" באנימציה כי מבחינת האמי "סדרות אנימציה = קומדיות/Adult Swim"? על המועמדות הלא ברורה של דון צ'ידל על שתי דקות אקספוזיציה ב"הפלקון וחייל החורף", מועמדות שגם הוא עצמו לא מבין? או באופן כללי על האהבה הלא ברורה והמחשידה לדיסני פלוס שקיבלה 71 מועמדויות על 3 סדרות (+ המילטון. בחיי שאני לא מבין את החוקים)?

שמעו, אני אין שמח ממני על המועמדות של "המנדלורי" בדרמה, ואני מוכן לבלוע רוק לגבי המועמדות של וונדה-ויז'ן במיני-סדרה. בכל זאת, היא ניסתה להיות שונה בנוף הטלוויזיה של ימינו, וממילא עברה עלינו שנה לא משהו בתחום המיני-סדרות. א-ב-ל שלוש מועמדויות על כתיבה (מתוך שש באותה קטגוריה)? אגת'ה, את אחראית לזה?

ועזבו את המועמדויות המוזרות, שמתם לב איזה טקס מרדים זה הולך להיות? מספיק שתצפו בשלוש סדרות בלבד ("הכתר", "ארץ לאבקראפט", ו"סיפורה של שפחה") כדי להיות במתח בכל קטגוריות המשחק בדרמה, ואם תזרקו למיקס עוד שתי סדרות שדומיננטיות בקטגוריות הטכניות ("וונדה-ויז'ן" ו"המנדלורי") תוכלו לספר בגאווה שיש לכם דוקטורט באמי 2021. רק בקטגוריות המשחק בקומדיה ניתן למצוא משהו שמזכיר תחרות (עניין מרענן אחרי שנה בסימן שיטס קריק) – זאת למרות ההשתלטות של "טד לאסו" בקטגוריית שחקן המשנה – ארבע מועמדויות מתוך שמונה! ראיתי מספיק מטד לאסו כדי לדעת שהיא סדרה נחמדה, אבל לא ארבע-מתוך-שמונה נחמדה.

בכל זאת כמה מילים טובות: אני לא חושב שזו הייתה עונה מוצלחת במיוחד של "הבנים" אבל אני בסדר גמור עם המועמדות שלה בדרמה, ואחרי האכזבה שלי מהיעדרותו של "דוד פרנק" (אמזון) מהאוסקר, הופתעתי לראות שהוא מקבל אהבה כאן בקטגוריית סרט הטלוויזיה (נראה שפול בטאני יכול לצאת מרוצה בסך הכול, הוא גם מועמד על "וונדה-ויז'ן"). גם בתור חובב "הכתר" אני לא יכול להתלונן, היא ראויה לכל פרס שעליו היא מועמדת. מעבר לכך, לא צפיתי בה אבל בשם יונתן אביע שמחה על המועמדות של "Primal" באנימציה; הייתי שמח אם גם "בלתי מנוצח" הייתה שם לצדה אבל אולי זה יקרה שנה הבאה, בתקווה שאמי 2022 יהיה מעניין יותר.


4. אני יודע שזייפתי את זה יפה אבל פסטיבל קאן לא מעניין אותי. אולם אנשים שאינם אני מתעניינים בו מספיק כדי שנכתוב על המסיבה הנפוחה מחשיבות עצמית הזו. חלילה אני לא מזלזל בסרטים או בזוכים, הרי נחמד לדעת על מי לשים עין בהמשך השנה. הפסטיבל עצמו הוא שמעצבן אותי.

הרי באיזה יקום הגיוני שנדע את מספר הדקות שבהן נמשכו מחיאות כפיים עבור כל סרט, ועוד כמה זמן מחיאות הכפיים האלה היו ביחס לסרטים אחרים (לפעמים עד רמת הניתוח הסטטיסטי)? העובדה ש"המבוך של פאן" זכה בזמנו ל-22 דקות של מחיאות כפיים (שיא כל הזמנים… שזה, משום מה, נתון שקיים) לא אומרת לי שהסרט טוב, אלא שלקהל יש כפות ידיים מפלצתיות. אני יכול להמשיך על כמה כל הפסטיבל מסביב לפסטיבל הזה מחרפן אותי, אבל אנסה להמשיך לכותרות הענייניות שהפסטיבל ניפק.

למשל פאדיחות של ספייק לי. לי, למי שלא זוכר, היה יושב ראש השופטים שהחליטו על הפרסים השנה, ואיתו אף פעם לא משעמם (אגב ספייק. סטטיק התקשר. הוא רוצה את החליפה שלו חזרה): יוצר הקולנוע המוערך-לסירוגין חשף בדקות הראשונות של הטקס את "טיטאן" בתור הזוכה בפרס דקל הזהב, ובואו נגיד שזה לא מה שהוא התבקש לעשות:

אופס.

בכל אופן, זכייתו של "טיטאן" הופכת את ג'וליה דקורנו לבמאית-האישה השנייה אי פעם שזכתה בפרס, וכעת כשהוא הוקרן – לאנשים סוף סוף יש מושג (בערך) במה הוא עוסק: זה סרט אימה ובו רוצחת סדרתית עם לוחית טיטניום בראש. מעניין, אבל יודעים מה יותר מעניין? הציטוט הבא של ספייק לי על הסרט: "בחיים שלי לא ראיתי סרט… שבו רכב קאדילק מכניס אישה להיריון". מה. לעזאז… רגע, למה הדגש על הקאדילק? הוא ראה פעם סרט שבו טויוטה קורולה מכניסה אישה להיריון? "טיטאן", אתה הולך ונהיה אחד הסרטים שאני הכי רוצה לראות.

לצערי זה לא משפט שאני יכול לומר על הברך של נדב לפיד. סליחה, "הברך" של נדב לפיד (לא, הבדיחה הזו לא תפסיק להצחיק אותי). הסרט –- שנראה ונשמע לא-כזה-מעניין אבל מי אני בכלל – זכה בפרס חבר השופטים (ספייק לי נימק את הזכייה באופן כל כך טיפשי עד ששופטים אחרים היו צריכים לתקן לאחור את פליטות הפה שלו), פרס שאותו הוא חולק עם "ממוריה" של אפיצ'טפונג ויראסתקול, וזהו, אין שום דבר מעניין בזכייה של לפיד: לא יצאנו מקופחים אבל קשה להגיד שזכינו בכל הקופה. מעין מדליית כמעט-ארד שכזאת. הוא לא אמר מילה אחת מעוררת מחלוקת וכולנו בסדר עם זה ושיהיה לו מזל טוב.

שאר הזוכים אולי היו מעניינים אם היינו רואים אותם או יודעים משהו אמיתי לגביהם, אבל אנחנו לא, אז הם לא, אבל יונתן מבקש למסור איחולים חמים לקיילב לנדרי ג'ונס על זכייתו בפרס השחקן, משום מה.


5. הבמאי של המועמדת לאמי "וונדה-ויז'ן", מאט שקמן, יביים את הסרט הבא של "מסע בין כוכבים" – ובשעה פאקינג טובה, יש לציין. ערך הוויקיפדיה "Development of Star Trek 4" נהיה ארוך בקטע מגוחך. שקמן הוא למעשה הבמאי הרביעי שמקושר לפרויקט, פרויקט שאותו כריס פיין נטש, חזר ואז אמר "בעצם אני לא יודע" לפני שהלך להשתתף ב-"וונדר וומן 1984" (החלטה שעליה הוא בטח אוכל את הכובע).

זה יהיה סרטו השני של שקמן: הוא עבד הרבה בטלוויזיה, אבל לקולנוע הוא ביים רק את "Cut Bank", מותחן קטן מ-2014 עם קאסט מרשים למדי: בילי בוב ת'ורנטון, ג'ון מלקוביץ', ברוס דרן, מייקל סטולברג, ליאם המסוורת' ו… טוב, אם הגעתי לליאם המסוורת' כנראה נגמרו השמות המרשימים.

עדיין לא ברור אם הסרט החדש יהיה עם פיין ושות' אבל הצילומים צפויים להתחיל מתישהו ב-2022.

כל זה, אגב, רק על הסרט הרביעי בסדרה מ-2009, כן? יש גם את הסרט שטרנטינו כתב את הסיפור שלו (שמתרחש בכוכב לכת עם תרבות גנגסטרים של שנות העשרים) וסרט נוסף של יוצר "פארגו" נואה האולי (שלא ברור אם בוטל לטובת הסרט הרביעי או שהוא מפותח במקביל).


6. רוברט דאוני ג'וניור, זה שמוכר לכולנו כדוקטור דוליטל (וגם איזשהו גיבור על) מצטרף לסדרה חדשה מבית HBO ו-A24 על פי רומן הביכורים "האוהד" (שזיכה את הסופר וייט תאן נוון בפוליצר). מדובר במותחן ריגול סאטירי שעוסק בגנרל הצבא האדום והקצין שלו בלוס אנג'לס שאחרי מלחמת ויאטנם, ובה מנסים השניים לבנות עצמם מחדש; אלא שאז מגלה הגנרל שהקצין שלו הוא למעשה מרגל מטעם הווייטקונג.

את הסדרה יביים במאי "שבעה צעדים" ספייק לי. סליחה, במאי "שבעה צעדים"  המקורי פארק צ'אן-ווק. לא לדאוג אגב, דאוני ג'וניור לא יגלם את הגנרל הוויאטנמי או הקצין שלו (כי הרי הוא לא באמת קירק לזרוס מ"רעם טרופי"), אלא  "מגוון תפקידי משנה בתור האנטגוניסטים המרכזיים – כולם מייצגים זרוע אחרת של המוסד האמריקאי, ובכללם נציג קונגרס, סוכן CIA ובמאי הוליוודי" (…כי הוא בעצם כן קירק לזרוס מ"רעם טרופי"?).


7. טריילר לסדרת קומדיה חדשה בשם "Reservation Dogs" (כלבי השמורה?).

לטובת אלו שקוראים את "עין הדג" בעבודה וחוששים להפעיל וידאו, הסדרה עוקבת אחר קבוצת נערים-ילידים באוקלהומה, וכיוון שזו אוקלהומה, עיקר העיסוק שלהם הוא פשע: גם לעשות אותו וגם להילחם בו. כל שחקני הסדרה הם אמריקאים-ילידים וכך גם הבמאים, למעט טאיקה ואיטיטי שהוא אחד הכותבים (ואפשר לנחש זאת לפי הבדיחות בטריילר). הסדרה תשודר החל מאוגוסט הקרוב בהולו.


8. אם כבר ואיטיטי, היהודי מניו-זילנד השתתף עם ריאן ריינולדס בפרומו לקראת הסרט "לשחרר את גאי" – כשבפרומו נכנסים השניים לתפקידיהם המארווליים דדפול וקורג.

חמוד-כזה. מתחיל להימאס לי משטיק המטא של ריינולדס, אבל אני עדיין בסדר עם קורג.


9. קיוויתי שהטריילר הראשון של "מחזור כישור הזמן" ייחשף בפאנל אמזון בקומיק-קון (שנערך בסוף השבוע) אך במקום זאת קיבלנו פוסטר ובו נחשף חלון היציאה של הסדרה: נובמבר. לא רע, אבל מה עם הטריילר? הסדרה כבר החלה לצלם את העונה השנייה, כמה קשה לתקתק טריילר ולהציל את הקומיק-קון המשעמם שקיבלנו השנה?

"אופוס" עובדים בימים אלה על הוצאה מחודשת של הספרים בעברית, כך שתהיה אפשרות לקרוא אותם מבלי לשלם לספסרים בנמל באמצע הלילה (אל תשאלו). "אופוס" גם הודיעו שהם מחכים לקבל מאמזון תמונה עבור העטיפה, וזה הזמן לפנות אל "אופוס" והוצאות ספרים נוספות: אף אחד, ואני חוזר: אף אחד לא אוהב עטיפות של סרטים וסדרות על גבי ספרים. די עם זה!


10. ובעוד חדשות על "ספרים שבקרוב יצאו עם עטיפה של הפוסטר מהסרט": הנה הטריילר החדש של "חולית":

טריילר יפה, נראה לי. מה אגיד? שהסיפור נראה גנרי? שלא התרשמתי מהמשחק? שלא ברור מדוע ג'ייסון מומואה לא מסוגל לדבר עם מישהו בלי לתת צ'פחות? שהנס זימר הפחיד את החתולים שלי?

נראה שאנשים בונים על הסרט כמושיע המד"ב ואני לא בא להוריד אז אגיד שטריילר יפה. אוקטובר בבתי הקולנוע וב-HBO Max.


11. פוסטר לסרטו הבא של ג'ורדן פיל – "Nope" (הבדיחות קלות מדי, אפילו לא אנסה). יחד עם "לוקי", נראה שעננים מפחידים זה הטרנד המפתיע של התקופה. הסרט ייצא ביולי בשנה הבאה.


12. טוב, קצת חדשות גיבורי על.

לזלי גרייס ("שכונה על הגובה", סרט נפלא, מה נסגר עם התגובות שלכם אליו, אתם כותבים לאימא שלכם עם המקלדת הזאת?) תגלם את באטגירל/ברברה גורדון בסרט שיופק עבור HBO Max. צמד הבמאים מאחורי הסרט הם אלה שעשו את "בחורים רעים לתמיד" (ויביימו פרקים ל"מיס מארוול"). אבל היי, התסריטאית היא כריסטינה הודסון שכתבה את "באמבלבי" (שאומרים שהוא סבבה) ו"ציפורי הטרף" (שהוא באמת סבבה). אולי הוא כן יהיה טוב?

במקביל, מייקל בי ג'ורדן עובד על פרויקט סופרמן משלו עבור HBO Max: מיני סדרה אודות ואל-זוד, שהוא גרסה אלטרנטיבית של סופרמן. לא ברור איך הפרויקט מתכתב עם הסרט של סופרמן השחור שג'יי.ג'יי. אברמס מפתח עבור וורנר (על פי תסריט של העיתונאי טא-נהאסי קואוטס) והאם מדובר עכשיו באותו פרויקט; אבל מה שבטוח זה שהנרי קאוויל לא ישוב לגלימה המפורסמת בקרוב (בטח לא בסרט סולו משלו): השחקן מנהל מו"מ (על פי שמועות) עם מארוול. מאז טל מוסרי לא חשתי כה נבגד.


13. כותבי מאקו בחרו את 87 הקומדיות הרומנטיות הטובות בכל הזמנים. הם מתרצים את המספר הרנדומלי בתור יומולדת לקומדיה הרומנטית המובהקת הראשונה, "זה קרה לילה אחד", ואני לא יודע אם זו האמת או שהם לא הצליחו לגרד 100 – אך עדיין זו רשימה מגוונת למדי (אפילו שאין בה את הקומדיה הרומנטית שאני הכי אוהב, "מה נשים רוצות"), והיא עושה חשק לפתוח בערב בקבוק יין אדום, ללטף את החתול ולומר "טוב, מיצי. כנראה שגם הלילה זה רק אתה ואני" – ובכך להגדיל את הסיכוי שלכם להתחתן תוך שבוע.


14. לסיום, פעם היה אתר שביקרתי בו באופן קבוע לפני יציאה לסרטים: RunPee.com, אתר שבו כתוב באיזה שלב בכל סרט מותר לצאת לשירותים מבלי להחמיץ משהו מהותי (בדרך כלל בסצנות אקשן ארוכות ונטולות עלילה). כיוון שאני עם אישה בהיריון משום מה נזכרתי בקיומו של Run Pee, ויצאתי לחפש אותו רק כדי לגלות שהוא לא קיים יותר… בתור אתר, משום שהוא עכשיו אפליקציה. כמובן.

בתור אפליקציה Run Pee הפך לשימושי פי אלף: ניתן לקבל תזכורת בסמרטפון 30 שניות לפני הגיחה המיוחדת לשירותים, וזה כולל סטופר ותיאור טקסטואלי של מה אתם מחמיצים (אבל בחייאת, אל תהיו מעצבנים. שימו את הטלפון על רטט ותאורה מינימלית כשאתם באולם. גם ככה מתן כמעט רוצח אותי על זה שאני מעלה את האפשרות להשתמש בסמרטפון בתוך האולם). האפליקציה גם מפרטת האם הסרט מכיל סצנות במהלך ואחרי הקרדיטים, לטובת מי ששכחו איך גוגל עובד.

החיסרון העיקרי הוא שבתור אפליקציה Run Pee כבר לא בדיוק חינם: לכל סרט צריך לרכוש מטבעות ("Pee Coins", ברצינות). אבל ההרשמה לבדה מזכה אתכם בשתי מטבעות חינם למי שרוצה להתנסות. קישור למביני עניין עם אנדרואיד, קישור לגרועים עם אייפון.