מצאנו באינטרנט 56: מחטט באף של דרדוויל או משהו

נפרדים מהמלכה, אוליביה ויילד עשתה משהו, יד ימין מהחלל, רצח כתוב ביוון ועוד דברים מהרשת.

1. כולם לשלוף סכינים ולקלף בצלים בחגיגה גדולה: סוף סוף שוחרר טריילר ל"רצח כתוב היטב: תעלומה יוונית" (בשם האדס, מה זה השם הנוראי הזה?).

נראה כיף (ובהיר מקודמו) והדמויות החדשות נראות נהדר, בתקווה כמובן שהפעם יתנו להן יותר זמן מסך. הימורים מי הנרצח?


2. לידיעת הקורא המאוכזב מימד"ב דורון פישלר: ממסד הקולנוע האינטרנטי הוותיק תומך כעת בשמות בעברית. ולא, לא אנגלית-עברית כמו Bet-Ha'Drakon אלא עברית-עברית. אלא שהחדשות החשובות יותר שמסתתרות בסיפור הן שניתן להחליף את שפת כותרות הסרטים לאנגלית רגילה ("House of the Dragon"), עבור אלו מכם שלא זכו לאפשרות כזו.

אלא שכמו כל דבר שקשור בימד"ב הסיפור (איך לא) מסובך כי עבור חלק מהגולשים הכותרים עולים בעברית ועבור גולשים אחרים הם עדיין בגרסאות משתנות של אנגלית, וכדי לשנות את המצב תאלצו לפתוח משתמש באתר ולהיכנס להגדרות המשתמש.

…וגם אז לא תיהנו מעולם שכולו טוב משום שהתמיכה בעברית (בהנחה וזו השפה בה תבחרו) לא זמינה בכל כותר; מחיפושים רנדומליים שביצעתי נראה שהעברית (זו הרגילה) זמינה בעיקר עבור סדרות וסרטים מהשנה הנוכחית באופן ספורדי. כך למשל "מלך הצפון" ו"באטמן" עדיין מופיעים רק באנגלית אבל "פיסמייקר" (שמעולם לא שודרה רשמית בישראל) ו"משמרת יום" מופיעים בעברית. מעניין.

נשאלת כעת שאלה חדשה: האם בימד"ב מתכננים לעדכן את השמות העבריים של הסדרות והסרטים מכל השנים? או שמא רק תכנים חדשים יזכו ליהנות מהטוב הזה? מהיכרותי עם האתר אני חושש שאני יודע מה התשובה.


3. אומרים שאין דבר כזה "פרסום רע", אבל "אל תדאגי, יקירתי" בא לבדוק כמה זה נכון שוב ושוב. אחרי שחשבנו שעברנו את הגרוע מכל בסיבוב היח"צ עד כה, ושלפחות בפסטיבל עצמו השחקנים ידעו לחייך, להגיד משפטים לא מעוררי מחלוקת ולשתוק, אז התברר ש, כפי שאמר ג'. פיל, "אין מצב".

עכשיו, אני לא רוצה להיכנע לכל הצהוב הזה כי אני אדם נאור ומתנשא, ולכן אני אפנה אתכם לגרסה של זוהר אורבך שלנו שמגוללת את כל הסיפור כרונולוגית – מהניצנים הראשונים שמשהו פה לא 100% ועד הפרמיירה מלאת הרוק (כנראה) בפסטיבל ונציה. עכשיו רק נותר לראות איך הצוות יתעלה על מעללי הפרמיירה: כריס פיין יתגלה בעודו חונק למוות ליצן? הארי סטיילס יגלה שהוא לא משתמש בנייר טואלט, אלא מנגב עם יד שמאל? אוליביה ויילד תגלה שהיא הבת הביולוגית של יהונתן גפן?


4. המתנתי והמתנתי ובדיוק כשהתחלתי לאבד תקווה, סוף סוף זה פה: המשלוח מהסופר. אה, וגם הטריילר לוונדל וויילד של הנרי סליק:

זה בדיוק איך שדמיינתי, רק יותר טוב (אני מדבר על הסרט, כן? לא על המשלוח מהסופר. שוב שכחו פיתות).


5. ב-Vulture פרסמו מאמר אודות אולפני A24, מעריציו הכבדים של האולפן והסוג-של כת שהתפתחה סביבו. לא יודע מה לגביכם, אבל אולפן הוליוודי שהופך לכת נשמע כמו אחלה רעיון לסרט של A24.


6. ואם כבר A24, האולפן הכריז על סרט ביכורים של צמד קולנוענים חדש בשם האחים אגרס. ולא, אין שום קשר משפחתי לרוברט אגר… אה, רגע, טעות שלי. הם האחים הצעירים שלו.

"The Front Room" הוא סרט אימה פסיכולוגי (אני מבין שבמשפחה הזו לא אוהבים קומדיות רומנטיות) שיעסוק, מהמעט שידוע לנו כרגע, בזוג צעיר בהיריון שנאלץ לטפל באֵם חורגת חולה שהייתה מנותקת מהמשפחה. איזה פולקלור עממי לדעתכם הסרט הזה יתקיל?


7. קצת חדשות משחקי וידאו: העיבוד הקולנועי (עם אפשרות להפסקת פיפי בלי להחמיץ סצנות) של נטפליקס ל"ביושוק" מצא את הבמאי שלו: פרנסיס לורנס, במאי "אני האגדה" וארבע חמישיות מ"משחקי הרעב". מייקל גרין ("בלייד ראנר 2049", "לוגאן") יכתוב את התסריט כך שאולי הסרט לא יהיה כל כך גרוע.

נוסף על כך, אולפני סוני – באמצעות PlayStation Productions – עובדים על סרט של Gravity Rush, שהוא מסוג המשחקים שגם גיימרים כבדים שואלים עליו "מי?", אך לדעתי הוא אחד ממשחקי הווידאו המוצלחים והמקוריים שיצאו בעשור שחלף (הנה ביקורת שכתבתי פעם). על קצה המזלג, צעירה מסתורית מתעוררת בעיירת סטימפאנק כשהיא נטולת זיכרונות. אותה צעירה מקבלת מחתול שחור את היכולת לשנות את כוח המשיכה סביבה, מה שמאפשר לה הן לעוף כמו סופרמן והן ללכת על קירות ותקרות כמו ספיידרמן. שני המשחקים בסדרה בעלי סיפור עשיר ומקסים, ואני סקרן לראות איך כל זה ייראה בקולנוע כי ויזואלית יש כאן פוטנציאל לסרט מהמם (למעשה, לפני יציאת המשחק השני שוחררה פרסומת עם שחקנים אמיתיים, כך שקיים מושג קלוש כיצד אפשר לנצל את הקונספט במסך הגדול).


8. פעם אחת, לפני זמן רב, בערך ביום רביעי לפני שבועיים, קם פו הדוב מהמיטה, עם רעב גדול לדבש. כשהגיע אל ארון הדבש הוא גילה לצערו שכל הצנצנות שלו ריקות. פו ניסה לחשוב איפה יוכל להשיג דבש בשעה שכזאת, אך אז נזכר פו שחזרזיר חברו אמר שכיום הוא לא צריך לצאת מהבית, והוא יכול רק ללחוץ על כפתור והדבש יגיע אליו. הוא וחזרזיר אומנם פחדו מהאפליקציה אך ינשוף אמר שלא צריך להשתמש באפליקציה ושאפשר להזמין גם דרך האתר (אם כי, הדגיש ינשוף, לא מילולית דרך האתר, ופו יכול לנסות להפסיק לנסות להכניס את ידיו למסך המחשב).

אז פו קם והתיישב ליד המחשב וראה שהוא קיבל מסרון מארנב, ושהוא שאל את פו האם הוא כבר ראה את הטריילר לסרט האימה הגנרי שיוצא עכשיו כשפגו זכויות היוצרים על דמותו? ארנב המשיך בנאום ארוך על זה שזה באמת פשוט נראה כאילו מישהו חשב על סרט אימה ואז פשוט זרק עליו תחפושת של דוב צהוב, ובאותה מידה היה אפשר לחכות עוד כמה שנים והיו שמים לו אוזניים של עכבר וקוראים לזה בשם מטומטם אחר. פו לא הבין לחלוטין את הנאמר, אך לחץ על הקישור.

"אוף כבר", אמר פו הדב כשסיים את הצפייה.


9. רוצים לראות את המועמדים לפרסי אופיר? ובכן, פנו ביומן את השבוע הבא כי בסינמטק תל-אביב יקרינו מדי ערב (מלבד ביום רביעי. גם בסינמטק יודעים שאף אחד לא יבוא אליהם כשמסי, אמבפה וניימאר משחקים בישראל) סרט עלילתי אחד שמועמד לפרס אופיר הקרוב, כאשר עבור חלק מאותם הסרטים זו הדרך הנורמלית היחידה לתפוס אותם על מסך גדול.

והסרטים הם כדלקמן: "סינמה סאבאיא" (בבתי הקולנוע גם ככה מתחילת החודש), "ולריה מתחתנת" (ההזדמנות היחידה בינתיים), "הדרך לאילת" (כנ"ל), "סבוי" (שיוקרן ממילא בשבת הקרובה בכאן 11 אחרי החדשות), "איפה אנה פרנק" (כבר הוקרן בבתי הקולנוע. לצערנו), "מורביוס" (אני רק בודק אם אתם ערים) ו"בתולים" של מאור זגורי (טרם עלה מסחרית).


10. בואו נפרגן רגע לקולנוענים של העתיד: בוגרת בצלאל קטיה קורזינוב זכתה במקום הראשון בתחרות סרטי סטודנטים בפסטיבל סרטים בינלאומי באורוגוואי, עם סרט האנימציה "Moon Blood" (הנה הטיזר החביב. אזהרת עירום קל וקצת דם). מזל טוב!


11. "ספיידרמן: אין דרך הביתה" שב לאקרנים בארה"ב בגרסה שמכילה עוד 11 דקות, ככל הנראה עם חומרים שסוני הוציאו מהפח בחדר העריכה ומהווים לדעתם (ולדעתם בלבד) תירוץ להקרין את הסרט שוב ולעשות עוד כסף. ואם אתם מאלה שממש דחוף להם לראות סצנה שבה פיטר פרקר מחטט באף של דרדוויל או משהו, אז חדשות טובות, כי הגרסה הנצלנית המורחבת תוקרן במחוזותינו באוקטובר.


12. הסכת הכלכלה הפופולרי "חיות כיס" העלה השבוע פרק מעניין אודות תעשיית הקולנוע בצרפת, היכן שסרטים צרפתיים מוקרנים אך ורק בשפת האֵם ולעזאזל עם מיליוני הזרים ברפובליקה.

ספציפית, הפרק מביא את סיפורה האמיתי של צעירה שנלחמה נגד הכוחות הכלכליים החזקים בשוק, ושהצליחה לארגן הקרנות שוטפות של סרטים צרפתיים חדשים עם תרגום לאנגלית – עניין שנחשב בצרפת, עד לאחרונה, לבלתי אפשרי.


13. על הקשר שבין סרט קומדיה ישראלי למבוגרים עם טל פרידמן ובין תכנית בובות לילדים בערוץ הופ כבר שמעתם? את תקציר העלילה עד כה יכולתם לקרוא בכתבה של יהונתן.

בקצרה: כחלק מהסרט "המחשמלים" הופק קליפ של שיר ילדים בשם "אלי החתול" שהצליח הרבה יותר מהסרט. צביקה נתן, ששיחק בסרט וגם כתב אותו, החליט למנף את ההצלחה. הקליפ המקורי עם הווייב הפרודי הוסר מיוטיוב, ובמְקומו צביקה נתן פיתח תכנית בובות אמיתית לילדים בכיכובם של אלי החתול, צביקה נתן בעצמו ובובות נוספות, והכול בסגנון של "פרפר נחמד" (למעשה, חלק ממפעילי הבובות של "פרפר נחמד" מככבים גם בתוכנית החדשה), והתוצאה, במפתיע, ממש טובה. מלבד גרסה חדשה של שיר היומולדת המפורסם יש גם שיר ממכר בשם "שבת מחר" ועוד המון שירים מוצלחים אחרים שזמינים ביוטיוב. להורים שכאן, את הפרקים המלאים ניתן למצוא בערוץ הופ.


14. ואם כבר יצורים פרוותיים מזמרים, אז הנה נעימת הנושא של "הטוב, הרע והמכוער" בביצוע חיות.


15. נטפליקס מפתחים סדרה דרום קוריאנית בשם פרזיטים.

זה, כמובן, לא בדיוק מה שאתם חושבים. לא מדובר בסדרה על פי הסרט זוכה האוסקר (לא אמרו שמפתחים סדרה כזו ל-HBO? מה הולך עם זה באמת?) אלא בעיבוד לסדרת מנגה בשם Parasyte – מה שכמובן לא יבלבל איש מה פתאום.

וסיפור המנגה הוא משהו מיוחד: טפיל חייזרי מנסה להשתלט על המוח של נער בן 17 אלא שהנער, ברגע האחרון, חוסם את ההתקדמות הטפיל במחזור הדם באמצעות כבל אוזניות (היום עם אוזניות אלחוטיות זה לא היה עובד לו). בלית ברירה, הטפיל משתלט על יד ימין של הנער ובכך הטפיל הופך ל… יד ימינו (נו, תצחקו!). עד מהרה מגלים השניים כי טפילים נוספים הגיעו מהחלל והשתלטו על בני אדם אחרים, לכן הבחור הצעיר שלנו ויד ימין יוצאים למלחמה – וזה כיף ומטומטם כמו שזה נשמע.

למנגה (שהיא משנות התשעים) יצא עיבוד אנימה לפני שנים ספורות וגם שני סרטי לייב אקשן לא רעים בכלל. כעת גרסת נטפליקס הדרום קוריאנית עשויה להביא את הרעיון המטומטם הזה להמונים ואני באמת באמת מתרגש.


16. רוברט דה נירו ישתתף עם רוברט דה נירו בסרט חדש: Wise Guys של אולפני וורנר ובמאי "איש הגשם" בארי לווינסון. הסרט יעסוק בראשי משפחות הפשע האמיתיים משנות החמישים של המאה הקודמת: ויטו ג'נוביז ופרנק קוסטלו. אחד מהם למעשה ניסה להתנקש בשני אבל זה לא הלך לו.

דה נירו, כך אומרים, יגלם את שני התפקידים, ומחיפוש מהיר בגוגל תמונות יוצא ששניהם, משום מה, דומים לרוברט דה נירו (מוצג א', מוצג ב'). אני רק רוצה סצנה אחת בה רוברט דה נירו אומר לרוברט דה נירו "חבל על הפרצוף היפה שלך".


17. יום הקולנוע הישראלי מתוכנן להתקיים עוד שבועיים – זה מה שהייתי כותב אם היינו ביקום מקביל שבו הכול מתנהל כשורה. כן כן, יום הקולנוע הישראלי השנה בוטל (אמ;לק: כי בירוקרטיה) ובמשרד התרבות מקווים שיצליחו לקיים אותו עד סוף השנה – דבר שלא הייתי בונה עליו (כי בירוקרטיה).

ובינתיים בארה"ב החליטו להעתיק מהמוח היהודי וערכו יום קולנוע משלהם (היה משעשע אם הם היו עורכים את יום הקולנוע הישראלי) במסגרתו כל הסרטים עלו 3$, והמיזם נחשב, סך הכול, להצלחה. טוב, אולי לא במישיגן, שם פרצה תגרה המונית בהשתתפות 100 איש שניסו להשיג כרטיסים.


18. סרט דרגון בול חדש עלה לאקרנים בישראל והוא שבר שיא, אבל לא האחד שאתם חושבים עליו, אלא אם אתם חושבים על השיא העולמי למספר האנשים שצועקים "קאמהמהא" בו זמנית ואז בעצם זה כן השיא שאתם חושבים עליו.

השיא נשבר בהקרנה בהשתתפות המדבבים הישראליים של גוקו וגוהאן – אבי מאיר ואורי הר-לב. הידעתם? בגרסה היפנית את שתי הדמויות מדבבת אותה אישה, מאסאקו נוזאווה שמה, והיא בת 85. כבר שלושה עשורים שהיא צורחת לתוך מיקרופון למחייתה ואיכשהו הריאות שלה עדיין עובדות. פשוט מדהים.


19. אוקיי, רגע, יש עוד?! אנחנו עוד שנייה בעשרים סעיפים! טוב, יאללה סיבוב בזק. אני לא מרמה, אתם מרמים.

במבי חוגג 80 ונעמה רק כתבה על חשיבותו גם בימינו; הסרט של "קומיוניטי" הוא, על פי דן הרמון, כבר לא שאלה של "אם" אלא "מתי"; הוכרז סרט חדש של אולפני לייקה ובמאי הבית טרוויס נייט, "Wildwood" שמו, אשר יעסוק בצעירה שמחפשת את אחיה התינוק שנעלם ביער מסתורי מכושף בפורטלנד; ריאן גוסלינג לא מסוגל להיפרד ממרגו רובי ומצטרף לפריקוול של אושן 11; יוצרי "קוברה קאי" עובדים על סרט ספין אוף של "דפקתי ברז למורה" אודות שני החבר'ה שלקחו מפריס ביולר את הפרארי המפורסמת שלו לסיבוב (הכול מטומטם); "שומר הברים" עם פטריק סווייזי זוכה לרימייק עם ג'ייק ג'ילנהול והמתאגרף קונור מק'רקור (שוב, הכול מטומטם); עוד פאקינג סרט של פאקינג המסור; דיסני עובדים על סדרת לייב אקשן של "קינג קונג" כי סדרת האנימציה בנטפליקס וההמשך של "גודזילה נגד קונג" זה כנראה לא מספיק; אן האת'וויי תככב בסרט שמבוסס על פאנפיק שנכתב אודות הארי סטיילס ובו גרושה מתאהבת בסולן להקת בנים; יוצר "שחור-כזה" יכתוב ויביים עיבוד מודרני של "הקוסם מארץ עוץ"; הבת של אידריס אלבה לא לוהקה לתפקיד הבת של אידריס אלבה בגלל "חוסר כימיה" בין השניים באודישן (אאוץ'); "פפריקה" יעובד לסדרת לייב אקשן באמזון, במאית "ציפורי הטרף" קאת'י יאן היא שתביא את הפרויקט למסך הקטן והבריטים יעבדו את "ככה זה" של דנה מודן ואסי כהן.


20. ואם כבר בריטים – בואו נעמיד פנים שהמנדט לא הסתיים, נמזוג תה ונשתה עם הזרת כלפי חוץ לזכרה של המלכה אליזבת' אשר הלכה לעולמה בגיל 96. אומנם אליזבת' לא קשורה ישירות לעולם הקולנוע אך בשבעים השנים האחרונות הפכה הוד מלכותה לאייקון תרבות, וכמו כל אייקון תרבות גם דמותה הופיעה בעשרות סדרות וסרטים – בין אם בהופעות אורח פרודיות ובין אם בסרטים זוכי אוסקר. יתרה מכך, ב-IndieWire (אלא איפה עוד?) לא בזבזו זמן וכבר תקתקו כתבה שמפרטת את סך הופעותיה של המלכה במסך הגדול ובמסך הקטן. את הגיחה שלה ב-"זהו זה!" הם משום מה לא ציינו.