מצאנו באינטרנט 59: הגרסה החדשה והאלימה

נפרדים מהאגריד, מארוול דוחים, סנטה אלים, מריו, חליפות שומן ועוד דברים שמצאנו באינטרנט.

1. ראשית ניפרד מרובי קולטריין שהלך לעולמו בגיל 72. קולטריין הסקוטי מוכר לרובנו בתור האגריד מסדרת סרטי "הארי פוטר", לטעמי הליהוק המוצלח בסדרה לצד אלן ריקמן המנוח כסנייפ.

וחרף הפרסום שקנה כשומר הקרקעות של הוגוורטס, קולטריין מוכר לרבים – בעיקר בתחומי הממלכה – כפסיכולוג חוקר הפשעים פיץ' מסדרת הקאלט "Cracker", ואני משער שכולנו זוכרים אותו לטובה גם כסוכן הקג"ב זוקובסקי משני סרטי ג'יימס בונד (מימיו של פירס ברוסנן). הופעתו האחרונה של קולטריין הייתה בספיישל האיחוד של הארי פוטר מתחילת השנה ובו סיפר כי בעוד חמישים שנה הוא עצמו אומנם יהיה מת, אבל האגריד עדיין יחיה:

ארים לכבודך כוס בירצפת, האגריד.


2. דחיות במארוול (לשמחת עובדי מחלקת האפקטים): "בלייד", שכזכור איבד את הבמאי שלו, נדחה בעשרה חודשים לספטמבר 2024; "המופע של וולברין וגם דדפול פה" זז בחודשיים לנובמבר 2024; "שלושת המופלאים וגם ריד ריצ'רדס פה" נדחה בשלושה חודשים לפברואר 2025; "סרט לא ידוע של מארוול" (איזה שם מוזר) זז מפברואר לנובמבר 2025 ואילו "סרט לא ידוע של מארוול 2" (כבר המשך?) הוסר מלוח ההפצה.

ולקינוח, "הנוקמים: מלחמות סודיות" עתיד לצאת כעת ב-1 במאי, דחייה של שישה חודשים. זה אומר, בעיקרון, שתאלצו להמתין לו שנה במקום חצי שנה מתום "הנוקמים: שושלת קאנג".

ומי שמרוצים מהדחייה של "בלייד" הם החבר'ה בוורנר שמיהרו לתפוס את מקומו של קוטל הערפדים והזיזו את "2 חולית 2 חולני" שבועיים קדימה ל-3 בנובמבר 2023 (במקום ה-17 בנובמבר). טירוף.


3. הריסון פורד, שונא הנחשים הידוע מצטרף ל-MCU בתור ת'דאוס ת'נדרבולט רוס במקומו של ויליאם הרט שנפטר בתחילת השנה, וגילם את הדמות בחמישה סרטי מארוול שונים (מ"הענק הירוק" ועד "האלמנה השחורה", מה שטכנית הופך אותו לשחקן שהיה הכי הרבה זמן במארוול מלבד ג'ון פאברו).

לפי מקורות זרים, פורד יגלם את הדמות לא רק בסרט "ת'אנדבולטס" (גרסת מארוול ליחידת המתאבדים) אלא גם בסרט הרביעי של קפטן אמריקה שיצא חודשיים לפניו.


4. אם ילדים טובים הייתם לאורך השנה
יבקר אתכם סנטה קלאוס, הו הו הו, ויעניק מתנה!
אבל, הסכיתו ושמעו, אם יתגלה לו כי אתם פוחזים ושובבים

יפרוץ סנטה אל ביתכם בעודו שיכור כלוט –
ויירה צרור של כדורים.

אני לא יודע מה עובר על דיוויד הארבור בשנים האחרונות אבל אני אוהב את הגרסה החדשה והאלימה הזו שלו. הסרט, שייקרא בארץ "מי מפחד מסנטה?", יצא בקולנוע בחג המולד הקרוב (כי מוזר לשחרר אותו בפסחא).


5. וטייק מוזר נוסף על חג המולד, הפעם מבית אפל +TV.

כן, אלה בהחלט ויל פרל וריאן ריינולדס מגלמים את עצמם בקומדיה מוזיקלית על פי "מזמור חג המולד" של דיקנס. אני מעדיף את דיוויד הארבור צועק על איילים.


6. אחד מסרטי הקומדיה האהובים עלי זוכה לריבוט: עקיבא שאפר משלישיית לונלי איילנד (שאחראי גם על אחלה קומדיות דוגמת "פופסטאר: אל תפסיקו לא להפסיק" ו"צ'יפ ודייל יחידת הצלה") עובד על ריבוט של "האקדח מת מצחוק" עם ליאם ניסן בתפקיד הראשי (לא סופי, כן? זה עדיין בשלבי מו"מ).

ולא הייתי מזלזל בליאם ניסן הקומיקאי: רק השנה הוא הבליח במפתיע בפרק של סדרת קומדיה מצוינת והפגין בה תזמון קומי (לא אסגיר איפה כדי לא להרוס את ההפתעה), ואת הביקור שלו בסדרה של ריקי ג'רווייס אני רואה בכל פעם שאני מדוכדך. חלק מהכיף של "האקדח מת מצחוק" (ותכלס, כל סרטי הקומדיה של לזלי נילסן) נשען על הרצינות התהומית של נילסן ופני הפוקר שהוא מפגין בעודו עושה ומדבר שטויות, וליהוק כמו של ליאם ניסן עשוי להמשיך את המסורת. לכן אני בעד. עכשיו נסו להגיד כמה שיותר פעמים, ומהר, "ליאמניסנלסלינילסן".


7. הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה TLVFest ה-17 יתרחש בתל אביב בין 27 באוקטובר ו-5 בנובמבר. את הפסטיבל יפתח "כאילו אין מחר", סרטו החדש של ניצן גלעדי ("חתונה מנייר") שהיה מועמד לשני פרסי אופיר לפני רגע (לשחקן משנה ושחקנית משנה), ובו לאחר מקרה ירי במצעד הגאווה, בחור מוצא את עצמו בדירה שלו מתמודד עם החרדה, הפרנויה והשכול.

הפסטיבל ריכז גם כמה סרטי אימה גאים מרחבי העולם: "סיסי" על מסיבת רווקות שמשתבשת, "עצמות" על הריון שמשתבש, "שלושה טיגרסים מסודרים קשרו עניבה מהודקת יותר" (באנגלית זה יותר חמוד – "Three Tidy Tigers Tied a Tie Tighter") ו"הפרה ששרה שיר אל העתיד" מתחרים בקטגוריית סרטים עם שמות מגניבים, והנציגים לאוסקר של פקיסטן ("ג'וילנד"), מרוקו ("הכפתן הכחול"), ברזיל ("מארס אחד"), ופינלנד ("סרט בנות").

כרטיסים (ועוד סרטים) אפשר למצוא באתר הפסטיבל.


8. ואם כבר פינגווינים עצבניים ופטריות ענק (אין, אני מלך במעברים): שוחרר טיזר ראשון לסרט של מריו.

טוב, ג'ק בלאק בתור באוזר? הברקה, ואני לגמרי מבין למה בחרו להתמקד בו בטיזר לעומת כריס פראט שאמר בו שורה אחת וכמה מלמולים. הסרט יצא לאקרנים באפריל הקרוב.


9. קנת בראנה חוזר לחליפה והמבטא: סרט חדש של הרקול פוארו בדרכו אלינו, "רדיפה בוונציה" שמו, הפעם על פי הסיפור "תעלומת הרצח במסיבה" (חשבתי שרוב תעלומות הרצח של אגאתה כריסטי מתרחשות במסיבות).

קאסט החשודים/נרצחים הפעם מורכב מטינה פיי, ג'יימי דורנן, מישל יאו, ג'וד היל (הילד החמוד שגילם את בראנה הצעיר ב"בלפסט". יש אפילו סצנה שלו בסרט פותח עותק של "תעלומת הרצח במסיבה"), קלי ריילי, קייל אלן ועוד כמה שמות שאני מעמיד פנים שאני מזהה אבל אני לא.

ייתכן שזה הדמיון שלי שעובד שעות נוספות, אבל אנסמבל הכוכבים שהתייצב למילואים נוצץ קצת פחות לעומת הסרטים הקודמים של פוארו מודל בראנה. מי יודע, אולי דיסני היו קצת פחות להוטים לפתוח את הצ'ק בעקבות הביצועים הפושרים-משהו של "מוות על הנילוס" (אני מופתע שבכלל אישרו המשך. אולי הוא היה להיט בסטרימינג?). גם מועד ההפצה, אמצע ספטמבר הקרוב, לא מעיד על תקוות גדולות מצד האולפן.


10. אדם דרייבר ומבטאים איטלקיים, סיפור אהבה: צילום ראשון של אדם דרייבר בתור אנצו פרארי בסרט ביוגרפי שאותו מביים מייקל מאן, ועל פי תסריט שנכתב על ידו ועל ידי טרוי קנדי מרטין ("הג'וב האיטלקי" המקורי מ-69'. רגע, בן כמה הוא? אה, הוא מת ב-2009). עוד משתתפים: פנלופה קרוז, שיילין וודלי ופטריק דמפסי. הסרט, שייקרא "פרארי", הוא לא פריקוול ל"פורד נגד פרארי". נראה לי.


11. ידיעה ששכחתי לציין בפעם שעברה כי חשבתי שחלמתי, אבל מסתבר שזה אמיתי: סרט בוליוודי בתקציב 50 מיליון דולר עתיד להצטלם בחיפה. הסרט יעסוק בגדוד פרשים הודי שלחם ושחרר את חיפה במלחמת העולם הראשונה, וכנראה ברח מפה אחרי שגילה את מחירי הבירה בעיר התחתית. הסרט, שמו "גיבורי חיפה", עתיד לצאת לאקרנים ב-2024 והמפיקים התחייבו שהקרנת הבכורה תיערך בעיר. עינת קליש, אם את קוראת את זה: שלחי הזמנה לפרימיירה ואני מבטיח להצביע לך בבחירות הבאות לראשות העיר.


12. הנה מישהו שלא חשבתי שיחזור לעשות סרטים: במאי "היירספריי" (המקורי, לא המחזמר) ג'ון ווטרס עובד על סרט חדש! הסרט נקרא Liarmouth והוא מבוסס על ספר שהוא עצמו כתב אודות שודדת מזוודות מתוחכמת-אך-שנואה.

מעבר לכך אין הרבה פרטים על הפרויקט, וקחו בחשבון שהסרט האחרון שביים ווטרס היה ב-2004 עם "איזו בושה" (53% עגבניות טריות), כך שלא בטוח שעדיין יש לו את זה. אבל זו הזדמנות טובה מבחינתי לקשר להופעת האורח הקצרה והחמודה שלו מתחילת השנה ב"גברת מייזל המופלאה" (היי, הנה הימור: רייצ'ל ברוסנהן תשתתף בסרט החדש).


13. טריילר ראשון ל"ולְמה" (Velma), סדרת אנימציה קומית למבוגרים שעוסקת בדמותה של ולמה מסקובי-דו ומיועדת ל-HBO Max.

מצד אחד, לא ברור לְמה זה טוב. מצד שני, אמרתי אותו דבר על "הארלי קווין" והיא כיום אחת מקומדיות האנימציה החביבות עליי, ומינדי קיילינג היא יוצרת הסדרה. אנחנו מחבבים את מינדי קיילינג, לא? אני שואל ברצינות, אין לי מושג.

כמו כן, בסרט אנימציה ששוחרר לא מזמן יצאה וְלמה, רשמית, מהארון, ובכך אוששה תיאוריה עתיקת יומין אודות העדפותיה המיניות. מצד שני, נראה שבסדרה של HBO היא לאו דווקא תהיה לסבית (אלא אם אני לוקח את הציוץ על למה היא פיתחה קראש כלפי פרד יותר מדי ברצינות).


14. הביטו רגע בצילום הזה של דייווי ג'ונס מ"שודדי הקריביים" או באחד הזה מתוך "ג'וקר", או ברגע המפורסם מתוך "הניצוץ" או בצ'ארלי צ'פלין מ"זמנים מודרניים". רוצים בעצם מורגן פרימן? הנה מורגן פרימן. כפי שכבר ניחשתם, אלה לא באמת צילומים בשחור-לבן אלא ציורי עיפרון מרהיבים של אמן ברזיאלי בשם פביו גונסאלבס, ואני ממליץ לבקר בעמוד האינסטגרם שלו.


14. להלן דוגמה לאפקט דומינו: הנער אמט טיל נרצח באכזריות בגלל היותו שחור ו-67 שנים לאחר מכן וופי גולדברג מכחישה שלבשה חליפת שומן.

הסיפור (המטומטם) הוא כזה: בסרט החדש "סיפורו של אמט טיל" מגלמת גולדברג את סבתו של הנער, ומבקרת קולנוע מטעם ה-Daily Beast כתבה (בביקורת שנערכה מחדש) כי חליפת השומן שגולדברג עוטה על עצמה בסרט מסיחה את דעתה, אלא שלדברי גולדברג: לא הייתה שום חליפה. אנחנו חיים בטיימליין המטומטם ביותר.


15. אידריס אלבה סור הצידה, טום הידלסון לך לנענע לולב, טום הארדי לך ללקק עזים – אני יודע מי המועמד העדיף עליי לג'יימס בונד הבא: שר התיירות יואל רזבוזוב.

 


16. פתחנו עם פרידה ונסיים עם פרידה: אגדת הקולנוע אנג'לה לנסברי הלכה לעולמה 5 ימים לפני יום הולדתה ה-97.

אם אפרט את הקריירה הענפה של לנסברי הכתבה תהיה ארוכה מדי, אך בקצרה: לאורך שבעה עשורים כיכבה לנסברי בעשרות סרטים איקוניים, הראשון שבהם "אורות הגז" שעליו הייתה מועמדת לאוסקר. במרוצת השנים הועמדה לנסברי פעמיים נוספות לאוסקר על "תמונתו של דוריאן גריי" ו"השליח ממנצ'וריה", וב-2013 זכתה באוסקר לשם כבוד. מעריצי דיסני כנראה זוכרים אותה לטובה מתפקידהּ ב"המיטה המעופפת" ובתור גב' תיון מ"היפה והחיה" (תפקיד שעליו זכתה בגראמי) וכן על הופעתה, לאחרונה, כאשת הבלונים ב"מרי פופינס חוזרת".

אך עבור רבים לנסברי היא שם נרדף ל"רצח במשיכת קולמוס", סדרת הטלוויזיה המצליחה שבה כיכבה לנסברי לאורך כל 12 העונות (וארבעת הסרטים) ושעליה, בטקס האמי, הועמדה 12 שנים ברציפות בקטגוריית השחקנית הראשית, ואף יצאה עם ארבעה פסלוני גלובוס הזהב. ואם זה לא מספיק, לנסברי הייתה כוכבת ברודוויי וזכתה בחמישה פרסי טוני.

בקרוב נזכה להיפרד ממנה סופית עת יעלה "רצח כתוב היטב: תעלומה יוונית", הוא תפקידה הקולנועי האחרון (ובו היא מגלמת את עצמה, נהדר).