מצאנו באינטרנט 87: לפחות התחתונים חזרו

המון טריילרים (חלקם גם סבבה), הכרזות טריות, דיסני מעפנים, אנימה זה סבבה ועוד דברים מהרשת.

1. טוב יש הרבה לכסות בפוסט הזה אז בלי בדיחות ושטויות, שמעתם? היום אנחנו רציניים.

נתחיל עם טריילר לעונה השנייה של "בית הדרקון".

מאוד יפה. אחלה דרקונים. לא זוכר כלום. 17 ביוני.


2. טריילר לעונה השנייה של "שר הטבעות: טבעות הכוח".

מאוד יפה. אחלה אלפים. לא זוכר כלום. 29 באוגוסט.


3. אפרופו שר הטבעות, עוד סרטים בדרך. לא יפה בכלל. אנדי סרקיס מביים. עצוב. "The Hunt for Gollum". נורא. למה גולום? ראש כואב. 2026 בקולנוע? אין סיכוי, רק עכשיו סרט מתחיל הפקה. לפחות סרט אנימה יוצא כבר השנה. נראה טוב. נשמע יותר פרטים בפסטיבל אנסי ביוני.


4. טיזר ל"מגלופוליס" של פרנסיס פורד קופולה.

מהמם. מבלבל. קופולה נישק ניצבות על הסט. מה? ומדוע כשבמאי מוציא פרויקט שהוא מנסה לביים 3 עשורים הוא מלהק את אדם דרייבר? סליחה, התפזרתי עם ההגיגים. חזרה לפוקוס.


5. סידני סוויני בעלייה מטאורית: תגלם מתאגרפת בשם כריסטי מרטין בסרט ביוגרפי. דיוויד מישוד ("ממלכת החיות") מביים. מגניב. עוד מגניב: סרט חדש של "ברברלה" בדרך עם סידני סוויני. ג'יין גולדמן (סרטי "קינגסמן") כותבת, אדגר רייט אולי יביים. אש. וזה לא נגמר: סידני סוויני במותחן הישרדות של רון הווארד, "עדן". משהו על אנשים שבחרו להתנתק מהציוויליזציה. גם ג'וד לאו, ונסה קירבי ואנה דה ארמס פה. נשמע נחמד. הלאה.


6. טיזר לסדרת פריקוול של "חולית".

עיניים שלי אהבו. האם גם מוח יאהב? נגלה בסתיו כשתעלה הסדרה בשירות הסטרימינג Max. אומרים שבסתיו. לא ברור איך אפשרי אם ההפקה עדיין מלהקת שחקנים.


7. תמונת יח"צ של סופרמן החדש. מה קורה שם מאחורה? למה סופרמן בשביזות יום א'? למה חליפה לא מדוגמת? לפחות התחתונים חזרו.


8. טיזר לעונה 3 של "הדוב".

טיזר? בקושי פרומו. ג'רמי אלן נראה עצובי. עולה כבר ב-27 ביוני. אני שמח.


9. אולפני סוני בדרך לרכוש את אולפני פרמאונט? עצוב.

טוב נראה לי חסכתי מספיק זמן, אפשר לחזור לדבר רגיל. אז כן, סוני (המחזיקים בסרטי קולומביה מאז 1989. הידעתם? לפני כן הם היו שייכים לקוקה קולה) הגישו הצעת רכישה לאולפן הוותיק לצד בית ההשקעות אפולו שבבעלות המיליארדרית היהודייה שרי רדסטון, מה שכנראה יחזק את הסטיגמה לפיה יהודים שולטים בהוליווד: מנכ"ל דיסני בוב איגר, נשיא וורנר דיוויד זסלב, מנכ"ל פרמאונט בריאן רובינס ויו"ר ליונסגייט הם כולם יהודים. שיט, יש מצב זו כבר לא סטיגמה?

בכל אופן אם העִסקה תצא לפועל זה יצמצם, שוב, את ארסנל אולפני הענק של הוליווד… ויהפוך את יוניברסל לאולפן הגדול היחיד שלא תחת הנהגה יהודית (לא יודע למה אני אובססיבי לזה).


10. טריילר ל"מרשעת", כזה שלא מסתיר את העובדה שמדובר במחזמר או בסרט המחולק לשניים. לצערי, הוא גם לא מסתיר את העובדה שהסרט נראה לא משהו.

יש לי מזל שאני לא מעריץ של המחזמר המקורי מברודוויי אחרת הייתי כועס. בכל אופן 27 בנובמבר בבתי הקולנוע, ושנה (מינוס יום) אחרי זה פעם נוספת עם החלק השני.


11. "שוגון" תשוב לעונה שנייה. אה, ושלישית. טוב האמת שזה עדיין לא סופי אבל רשת FX בהחלט מעוניינת בכך, וגם הירויוקי סאנאדה (שגם מפיק את הסדרה) בקטע. וכיוון שהסדרה מגה פופולרית אני לא רואה את זה מתמסמס.

וכביכול אני אמור להיות שמח מהידיעה, הרי אהבתי את הסדרה. אבל העונה הראשונה עיבדה עד תום את הספר שעליו היא מבוססת, כך שכל מה שיבוא מכאן והלאה יהיה פרי עטם של התסריטאים. מאידך, הסדרה מבוססת על ההיסטוריה האמיתית של שוגונות טוקוגאווה אז לא צריך להמציא הרבה. מצד שלישי, הדיאלוגים המיוחדים של ג'יימס קלאוול הם שהפכו את הסדרה לְמה שהיא. מצד רביעי, אם יש צוות הפקה אחד שהוכיח שהוא ראוי לקבל הזדמנות נוספת, זה הצוות של "שוגון". מצד חמישי חלאס בואו נחכה לראות מה יהיה.


12. טריילר לעונה הרביעית של "הבנים".

אני זוכר ימים שטריילרים לסדרה הזו ריגשו אותי. אבל מסדרה פורצת דרך על גיבורי-על היא הפכה לארגז חול של בני 13 שבודקים כמה ליטרים של דם מזויף אפשר להביא לסט. גם העלילה שמתקדמת כמו איילון דרום בשבע בבוקר לא תורמת לרצון שלי לחזור לסדרה. 13 ביוני באמזון פריים.


13. אוליביה ויילד תביים את הסרט "אבנג'לין". מה זה "אבנג'לין" אתם שואלים? דמות קומיקס, מסתבר, שאותה יצר רוב ליפילד, אותו בחור שאשם- סליחה, שאחראי על דדפול. חברת ההפקות LuckyChap של מרגו רובי תפיק את הסרט. ולא, זה לא מעיד על כך שרובי גם תשחק בשחק, מה גם שלא נראה לי שהיא מעוניינת לגלם עוד דמות קומיקס. בכל אופן הסרט בשלבי הפקה ראשונים ואפילו אולפן הפצה עוד אין כך שלא ברור אם זה יגיע לקולנוע, לסטרימינג או לטלוויזיה החינוכית.


14. טריילר חדש ל"The Acolyte", פרויקט #84745 מבית "מלחמת הכוכבים".

משעמם. עצוב לי. נראה רע. 4 ביוני. דיסני פלוס.

(לא חזרתי לקמץ במילים, באמת שאין לי מה להוסיף).


15. טוב בואו נאגד כמה הכרזות של סרטי ספין אוף והמשכונים מיותרים:

וין דיזל ישוב לסרט רביעי במספרו של "רידיק". הפקת הסרט, "Riddick: Furya" שמו (לא ראיתי סרט אחד בסדרה. מה זה לעזאזל פוריה?) תתחיל בסוף אוגוסט, ובמאי ותסריטאי הסרטים הקודמים דייוויד טוואהי ישוב גם כן.

ובמהלך שמפתיע כמו לפתוח קופסת קורנפלקס ולגלות בה קורנפלקס: ספין אוף "ג'ון וויק" בכיכובו של דוני ין בדרך. ין ישוב לגלם את קיין מהסרט הרביעי בסדרה. ההפקה תתחיל בשנה הבאה בהונג קונג. עוד לא יודעים מי הבמאי אבל את הסרט יכתוב רוברט אטקינס שלפי ויקיפדיה הוא רוצח סדרתי, עבריין מין ומת ב-2010. יודעים מה, אני מתחיל לחשוב שזה לא אותו אחד.

ונוסף על כל אלו, אדם סנדלר חוזר ל"גילמור המאושר 2". נחשו איפה? רמז, זה מתחרז עם בלעכפליקס. פרטים נוספים עוד אין.


16. טריילר נוסף ל"מקום שקט: היום הראשון".

אני עדיין לא יכול להתנער מכך שזה נראה כמו סרט אפוקליפטי גנרי בניגוד לשני הסרטים הראשיים בסדרה. אבל אולי אני סתם ילד קקה מבאס. 28 ביוני בבתי הקולנוע.


17. זוג תמונות ראשונות מתוך העונה השנייה של "האחרונים מבינינו". לכם אלה אולי נראות כמו תמונות גנריות של פדרו פסקל ובלה רמזי אבל למי ששיחקו במשחקים… מדובר אכן בתמונה גנרית של בלה רמזי, אבל כן תמונה מסצנה ספציפית של ג'ואל.


18. פיקסאר מפטרת 175 עובדים, שמהווים 14% ממצבת כוח האדם של האולפן שיפסיק, בין היתר, להפיק סדרות לדיסני פלוס ויחזור להתמקד בסרטים (בתקווה שהם גם יהיו טובים).


19. טריילר ל"געגוע".

זאת גרסה דוברת אנגלית לסרט הישראלי "געגוע" של שבי גביזון, וקלטו קטע – את הרימייק מביים וכותב גם כן מישהו בשם שבי גביזון, איזה צירוף מקרים! בכל אופן, לא עפתי על הסרט המקורי אבל הייתה בו אווירה פסטורלית בזכות עכו בה הסרט מתרחש. הרימייק, לפחות לפי הטריילר, משום מה נראה ומתנהג כמו מותחן גנרי על אף שאין שום אלמנט מתח בסיפור. יוני בבתי הקולנוע (בארה"ב).


20. זוזי הצידה "אקס-מן 97'": סדרת גיבורי-העל באנימציה המכוונת לבלוטות הנוסטלגיה של ילדי שנות ה-90 הטובה של השנה, בדרך.

אחרי שלא היה ברור מה יעלה בגורלה, ב-1 אוגוסט תעלה באמזון סוף סוף סדרת האנימציה החדשה של באטמן, "The Caped Crusader", שאותה מפיקים מאט ריבס ("באטמן"), ג'יי ג'יי אברמס וברוס טים (מי שיצר את סדרת האנימציה המפורסמת משנות ה-90). כל עשרת הפרקים יעלו במלואם. כמו כן יש גם תמונות ראשונות מתוך הסדרה וכן, בהחלט, כל מי שאהב את הסדרה מהניינטיז יאהב גם את זו (אלא אם התסריט יהיה גרוע או איכות ההפקה בינונית או כל הדמויות יצווחו בקול של ברווז. בעצם לא, זה דווקא נשמע נהדר).


21. טיזר ראשון לעונה הרביעית של "רק רוצחים בבניין".

לא יודע מה לחשוב על המעבר של הסדרה מניו־יורק ללוס אנג'לס. ניו־יורק היא חלק מהותי מהסדרה הזו. אבל ב-27 באוגוסט נגלה אם המעבר הזה ממזרח למערב ארה"ב יעשה לה טוב.


22. מישל יאו תככב בסדרה החדשה של בלייד ראנר מבית אמזון, "בלייד ראנר 2099". דיווחתי על הסדרה הזו כמה פעמים ואיכשהו אני תמיד שוכח שאמזון עובדים על סדרה של "בלייד ראנר".


23. הבמאי מוחמד רסולוף ("אין רשע בעולם") נשפט לשמונה שנות מאסר ומלקות כיוון שהרשויות באיראן לא אוהבות אותו כמו שהן לא אוהבות מטוסים תקינים. אך אל דאגה, הוא ברח לאירופה ומי יודע, אולי הוא אפילו יתארח בפסטיבל קאן להקרנת סרטו החדש "The Seed of the Sacred Fig" בסוף השבוע.


24. רק לפני חודשיים דיברתי על הבמאי רוג'ר קורמן בן ה-98 שיפיק את הרימייק של "חנות קטנה ומטריפה" שהוא עצמו ביים ב-1960, והנה התבשרנו שמלך סרטי הבי מוביז נפטר.

ואתם אמורים להיות יותר עצובים ממה שאתם, כיוון שקורמן היה אחד האנשים המשמעותיים בהוליווד משום שהוא הזניק קריירות של מספר שמות ענק, ובהם ג'ק ניקולסון (שהתחיל את הקריירה שלו אצל קורמן), סילבסטר סטאלון (ששיחק במספר סרטים של קורמן לפני שנהיה מפורסם), רון הווארד (שאותו קורמן שכנע לעבור מאחורי המצלמה), רוברט דה נירו (ששיחק מאפיונר ב"Bloody Mama" הרבה לפני שזה הפך לעניין קבוע אצלו), פרנסיס פורד קופולה (לו נתן קורמן להיות במאי מִשנה ב"The Young Racers" כשהוא רק ב-24), ג'יימס קמרון (שהתחיל אצל קורמן כמעצב, צלם, אמן אפקטים) ומרטין סקורסזה (שקורמן הפיק כמה מסרטיו המוקדמים, וסקורסזה בתמורה ערך סרטים שקורמן הפיק).


25. המלצת הסכת: לאגודה הישראלית למד"ב ולפנטסיה יש הסכת חדש, "עתיד מתמשך", העוסק בהיסטוריה של קהילת המד"ב והפנטזיה בארץ. טוב לא בדיוק חדש, הוא רץ כבר מאוקטובר, אבל לצורכי המערכת נגיד שהוא חדש. בהסכת מתארחים כל המי ומי של קהילת הגיקים בארץ (כולל פרק ראיון עם עמנואל לוטם לפני מותו. שזה הגיוני כי היה מוזר אם היו מראיינים אותו אחרי מותו) ובתור בונוס, כל הפרקים מתומללים.

(פסססט, החבר'ה מהאגודה: "עין הדג" רץ משנת 2000 ותרם רבות לקהילת המד"ב והפנטסיה. רק אומר… רומז… מבקש… קיצר הנה כתובת המייל שלי).


26. טריילר לסדרה חדשה של "ברזרק" הצפויה לעבד את המנגה הוותיקה והפופולרית מחדש. קודם צפו, אחרי זה נדבר.

התרשמתם? כן? יופי, כל הכבוד. זה הזמן לחשוף שאת הסדרה כולה יוצרים מעריצים. עד כה, עיבודים של "ברזרק" היו סבירים במקרה הטוב ומפוקפקים במקרה הרע. לכן המעריצים הפשילו שרוולים, הקימו סטודיו בשם Eclypse ויצאו לדרך. הפרויקט הוא ללא מטרות רווח (כי אתם יודעים, אסור. אין להם את הזכויות) וצפוי לעלות בקיץ 2025. אתם יודעים, בתקווה שלא יסנדלו אותם.


27. רגע, עוד קצת אנימה: נטפליקס חשפו סדרת אנימה חדשה של "שליחות קטלנית" שתעלה ב-29 באוגוסט 2024 (לפי הסרטים המקוריים, סקיינט השתלטו על העולם ב-29 באוגוסט 1997). את הסדרה בת שמונת הפרקים מביים מאסאשי קונדו שעשה, הממ, דברים סבירים לפני כן, והוא יעשה זאת באולפן האנימציה המיתולוגי Production I.G ("הרוח במעטפת"). היי, יותר גרוע מהסרטים האחרונים זה לא יכול להיות. נכון?


28. רגע שנייה עוד אנימה אחרונה וזהו (היי, הייתי מאופק מאוד בתחום הזה בכל הפוסטים הקודמים של "מצאנו באינטרנט"). הוכרז פרויקט חדש בשם "להתראות, לארה" (ביפנית זה מתחרז: "סאיונארה, לארה"). ולא תאמינו במה הוא עוסק. לא אתן לכם רמז, צפו בטריילר ונסו לנחש.

בויה, זו בת הים הקטנה! אבל באנימה החדשה, אחרי שהיא מתה (כפי שקרה בסיפור המקורי של הנס כריסטיאן אנדרסן. לתשומת ליבכם דיסני) בת הים קופצת 200 שנה קדימה ליפן המודרנית, ספציפית לעיירה הסמוכה לאגם ביווה באיזור קיוטו. אבל מה שמיוחד בטריילר (שאמנם הוא רק טריילר קונספט, אבל הפרויקט הוכרז רשמית ויוצא לדרך, וסביר מאוד שעדיין ייראה ככה) הוא סגנון הרטרו שלו, סגנון המזכיר בחלקו את סרט האנימה הקלאסי של בת הים הקטנה של Toei מ-1975 (ושנאמן לסוף הטראגי של אנדרסן).

בכל אופן כרגע לא ברור אם הפרויקט החדש הוא סרט או סדרה (סביר להניח שסדרה) ואין צפי עלייה, אבל זה נראה נהדר.


29. בפסטיבל האנימציה אנסי שייערך ביוני הקרוב יוקרן סרט אנימה חמוד (אוקי אז שיקרתי!) בשם "Ghost Cat Anzu" העוסק במערכת יחסים בין ילדה וחתול בעיירה קטנה.

וכפי שהטריילר בעצמו חשף, האנימציה בסרט נעשתה בסגנון רוטוסקופינג (כלומר, הנפשה על צילומים אמיתיים). הסרט עצמו, שהוא הפקה יפנית-צרפתית, צפוי לצאת בהפצה מסחרית בהמשך השנה. ומי יודע, אולי גם אצלנו (טוב, לא הייתי בונה על זה, אבל אולי בפסטיבל סרטים).


30. ידעתם שיש פרק של "בלואי" שלא זמין בדיסני פלוס? הסיבה לכך היא שדיסני גרועים (אם לנחש מדוע, אז בפרק הזה אבא של בלואי מעמיד פנים שהוא יולד ומשום מה זה חרה לבכיר כלשהו בדיסני).

בכל אופן, לפני כשבועיים בערוץ היוטיוב הרשמי של "בלואי" החליטו להעלות את הפרק הכביכול-גנוז במלואו אז תהנו לכם.

חמוד! ולכו לעזאזל דיסני.