מצאנו באינטרנט 5: הלהיט החדש של הרשת (או משהו)

קטגוריזציה של שירי דיסני, מכתב אהבה של ספייק לי, מעריצים שמשיגים את מבוקשיהם, ועוד.

1. נתחיל עם הסיפור המטומטם ביותר של התקופה האחרונה: הסניידר קאט. מאז צאת "ליגת הצדק" אי אז ב-2017, ישנם מעריצים שבטוחים שיושבת באיזו כספת גרסה של הסרט שהיא לא התוצא הסופית (שילוב בין חזונם של וידון וסניידר) אלא 100% סניידר, וגם, למרות מה שנאמר במשפט הקודם, שהיא כל כך טובה שחייבים ומוכרחים להתקיף ולהציק לאחים וורנר עד שהם ישחררו את אותה גרסה מיתולוגית. 

יש להגיד שלעגו לאותה קבוצה שנים על העקשנות שלהם, אבל כעת הם בהחלט מוזמנים להפנות את האצבע ולצחוק על מי שצחק עליהם עד כה, כי הנה, הפלא ופלא: וורנר מוציאים את גרסת הסניידר ל"ליגת הצדק". זה אומנם יעלה להם עוד 20-30 מיליון דולר, ולא ברור אם זה יהיה סרט ארוך (מאוד) או סדרת טלוויזיה, וזה בכלל ייצא בסטרימינג ב-HBOMax, אבל סניידר קאט זה סניידר קאט. 

השאלה היא רק מה יקרה אם גם הסניידר קאט יאכזב – האם מעריצים יבקשו את ה"דיפ סניידר קאט" למשך כמה שנים, עד שהאולפנים שוב פעם יתרצו ואז בעצם כל מה שזאק סניידר יעשה עד יום מותו הוא גרסאות חדשות וארוכות יותר לסרט לא כזה נחוץ מלכתחילה? כי אני בעד, בסך הכל. 

2. עוד סערה קטנה באינטרנט הייתה הקדמתו והגעתו לסטרימינג של סרט קטן. אפילו לא סרט באמת – סתם איזה תיעוד מופע. של המילטון. עם הקאסט המקורי.

עכשיו, עבורנו זה אומר מעט מאוד: הסטרימינג שאליו המילטון עולה (דיסני+) לא זמין בארץ ולא עתיד להיות זמין בארץ בזמן הקרוב, אבל עבור אנשים עם גישה לשירות הסטרימינג של העכבר, אפשר לסמן ביומנים את ה-3 ביולי, רגע לפני יום העצמאות האמריקאי, כתאריך בו תוכלו לראות את המופע. 

3. אבל מי בכלל צריך את האמריקאים האלה! גם לנו יש קאלט משל עצמנו, בדמות מבצע סבתא. ולכבוד 20 שנה לצאת ה(בערך )סרט, אספו את כוכבי הסרט – הן השחקנים והן האנשים שעליהם מבוססים הדמויות בסרט לשיחה שבה מגלים את כמות ההגזמות שהתרחשו בסרט, שהיא, כך מסתבר: מעטה מאוד. 

4. "טיק טוק" הוא הלהיט החדש של הרשת (או משהו), ואני בסדר עם זה, כי זה בסך הכל Vine, אבל מוצלח יותר (ולא מוגבל ל-7 שניות. שזה, כאמור, מוצלח יותר), אפילו אם אין לי מושג מה הולך שם.

אתגר אחד שכן זלג ממנו החוצה הוא "אתגר המכות": אתגר שבו נראה כאילו שלל אנשים הולכים מכות, למרות שכל אחד צילם את עצמו לבד בתוך הבית שלו: גרסת כוכבות האקשן זכתה להרבה תהודה, אבל אין ספק שגרסת האנימציה של לייקה היא המנצחת הגדולה באתגר הזה

5. ההכרזה על פריקוול ל"מקס הזועם" שיתמקד בדמותה של פיוריוסה עוררה שמחה, (למרות ששרליז ת'רון לא תחזור) שכן מדובר בחדשות מגניבות למדי. אם כי אולי כדאי לחכות עם השמחה, וללכת לקרוא את המאמר המקיף על "מקס הזועם" ואיך הוא התגבש (שימו לב: הוא נמצא מאחורי חומת רישום) בניו יורק טיימס. אחרי שמבינים כמה סיוט היה להרים את הסרט הראשון, הייתי מחכה עם השמפניות עד שממש נראה את הסרט.   

6. לצערנו, לא מעט אנשים מתו בתקופה האחרונה (שמות בולטים: פרד ווילארד, ג'רי סטילר), ואחת מהן היא הבמאית לין שלטון, שמתה לפני שבוע וחצי בערך. למי שרוצה ללמוד עוד על הבמאית ועבודתה, אינדיוייר מציגים מדריך סטרימינג לסרטים ופרקים בטלוויזיה שהיא ביימה (שימו לב שלא הכל זמין בארץ).

7. טוב, הצלחנו עד כה להתחמק מאזכור הנגיף ששיתק את רוב העולם המערבי בחודשיים האחרונים (כולל את המדור הזה, בעצם) אבל אי אפשר להתעלם ממנו לעד, אז הנה כמה דברים שקרו בגללו, וננסה להתמקד בדברים נחמדים. נתחיל מהסרטון מלא האהבה של ספייק לי לעיר האהובה עליו (ניחוש אחת מי היא) שעדיין, נכון לשעה זו, בסגר.

 

View this post on Instagram

 

Due To Da Overwhelming Positive Response To My Love Letter To New York City, Da Epicenter I'm Reposting NEW YORK NEW YORK.

A post shared by Spike Lee (@officialspikelee) on

8. נמשיך עם שרשור טוויטר של בן אדם שחילק וסיווג את כל שירי דיסני ל-18 קטגוריות, כולל הסברים מפורטים על כל קטגוריה. הקשר לנגיף אינו ישיר, ואין קטגורית שירי "קורונה", אבל בחייאת: נראה לכם שמישהו היה יכול לעשות דבר שכזה לולא הוא היה מסתגר בבית למשך כמה שבועות?  

9. עוד אדם שניצל את הסגר לתקופת עבודה פוריה הוא סטיבן סודרברג שכתב שלושה תסריטים בבידוד, כולל המשך לסרט הפריצה שלו: "סקס, שקרים, ווידאו טייפ". בראיון הוא מתאר את התקופה האחרונה כ"תקופה הכי פרודקטיבית שלו מאז שנות השמונים". 

10. ומה אתם עשיתם בבית? ישבתם וראיתם סרטים? אז יש לנו חדשות טובות עבורכם: MUBI, ספריית קולנוע לחובבי הקלאסיקות והסרטים הזרים פתחה סוף סוף את הספרייה שלה, מה שמאפשר ליהנות מכל היופי שיש לה להציע – ויש שם בהחלט יופי. מוזמנים להציץ בעצמכם. 

11. ונסיים עם משהו שטותי וחביב (שאיתו בעצם גם התחלנו, כי אחד מהם נמצא בראש הפוסט) – פוסטרים בעיצובים של אמנות ימי הביניים, של האמן רנו גרסייה. בקישור ניתן לראות את כל השאר.