מצאנו באינטרנט 6: זה נשמע מאוד מאוד מסעיר, אבל זה לא היה

מסיכות מיוחדות, אנימל קרוסינג, וגלגולו של תסריט.

1. מתבקש להתחיל את האוסף הזה עם אחד הנושאים המדוברים של הזמן האחרון, ולא ממש בצדק. ידיעות על הסרה של הסרט "חלף עם הרוח" משירות HBO MAX הופצו לכל עבר גם אחרי שהתברר כי הסרט יוסר זמנית וישוב לשירות במהרה, עם תוספת שאמורה לשים אותו בהקשר מסוים.

בינתיים, המהלך הזה רק עשה יותר יח"צ והמונים רכשו עותק של הסרט מ-1939 באמזון. אני בספק שכולם אשכרה רוצים לצפות בקלאסיקה מ-1939 שנמשכת בערך מאתיים שעות, ולדעתי לפחות בחלק מהמקרים זאת רכישת למטרות השקעה ומכירת העותקים האלה באי-ביי בעתיד, עכשיו שבלו ריי של הסרט נמכר גם באלף שקל.

2. ואם כבר דיברנו על "חלף עם הרוח" ועל היחס הקולנועי לימים שאחרי מלחמת האזרחים, מאוד מאוד מומלץ להאזין לפרקים של הפודקאסט You Must Remember This על "שירת הדרום", הסרט שוולט דיסני הפיק בהשראת ההצלחה של "חלף עם", היה הצלחה גדולה שהופצה שוב מספר פעמים ואז שנזרק לכספת עד הודעה חדשה אחרי שדיסני שמעו על הדבר הזה "גזענות". הפרק השני במיני-סדרה הזו מוקדש לסיפורה של האטי מקדניאל, זוכת האוסקר השחורה הראשונה, ששיחקה בשני הסרטים והקריירה שלה הייתה רצופה בדמויות של משרתות, שפחות ועובדות משק בית. להלן קישור למיני סדרה – שימו לב שהפרקים בלינק הפוכים ומסודרים מהאחרון לראשון, למקרה שזה לא ברור.

3. אחרי "הדבר הזה בנטפליקס עם הקוף", דיוויד לינץ' השיק עוד סרט קצר ומשולב אנימציה, שאורכו 10 דקות. וכן, זה מוזר. ברור שזה מוזר.

4. הפרק הטרי בסדרת "הטיול", בה סטיב קוגן ורוב בריידון מגלמים את עצמם (סוג של), בעודם מטיילים בין שלל מסעדות יוקרה ועושים חיקויים של מייקל קיין, שולח את קוגן ובריידון ליוון. אן תומפסון תפסה אותם לשיחה קטנה על הזיכיון

5. מסתבר שלקייט בלנשט הייתה… תאונת מסור חשמלי? היא הגדירה זאת כך: "זה נשמע מאוד מאוד מסעיר, אבל זה לא היה".

6. אמנם קצת בדיליי עם האחד הזה, אבל באפריל קונאן אוברייאן איתגר את קיגן מייקל קי לאמ;לק את טיטאניק לוידיאו של דקה. הוא נענה לאתגר.

7. ועוד בדיליי – בג'יבלי נזכרו לשחרר מבחר של רקעים לזום מתוך סרטי האולפן. מותר גם לשים כתמונת דסקטופ. או להדפיס ולמסגר.

8. אחרי הציוצים שעוררו סערה, ג'יי.קיי רולינג פירסמה מכתב בו הסבירה בצורה המביכה והמבאסת ביותר למה: א. היא ממש לא טרנספובית. ב. להיות טרנספובית זה ממש סבבה ומוצדק. אולפני וורנר מיהרו להגיב להצהרות האלה, והיינו שמחים לתמצת את תגובתם אבל לא הבנו מה בעצם הם אומרים בה והאם נצטרך לסבול עוד אשפתות בסדרת "חיות הפלא" בעתיד.


9. בערוץ היוטיוב The Cosmonaut Variety Hour צפו בכל סרטי "דמדומים" עם מיקרופון ומצלמה פועלת. התוצאה: צחקתי בקולי קולות לבד בבית.

 

10. ובעניין דומה – ג'ני ניקולסון חלתה בקורונה וניצלה את הזמן הפנוי כדי לראות את כל סרטי ההמשך של The Land Before Time. כן, כל ה-13.

11. נמשיך עם המשחק החדש של אנימל קרוסינג. למי שאיננו בקיא בפאנדום של המשחק, נספר שלא מעט מהשחקנים משחזרים בתוכו סצנות מסרטים וסדרות אהובות. השיא שראינו עד כה לפניכם – שחזור מדויק בקטע מטריד של "המסע המופלא". 

12. בחור ספרדי מעצב מסכות פנים עם שלל דמויות נשוית, בעיקר מסרטים קלאסיים:, מברברה סטרייסנד, שדרות סנסט, ועוד. 

13. פוסטרים של סרטים שתואמים את כללי הריחוק החברתי? למה לא, למה לא.

14. בגיל 62, ג'ק בראת' מכר לראשונה תסריט לסרט באורך מלא, שהופק והופץ לבתי הקולנוע. הנושא – מוזיקאי לא מצליח מגלה יום בהיר אחד שרק הוא זוכר את הביטלס, מתחיל להופיע עם שיריהם ולא מבין למה גם בגרסה הזו הוא לא הופך לכוכב. אם ראיתם את "יסטרדיי", אתם יכולים כבר לנחש שהתסריט המקורי של ג'ק עבר כמה גלגולים. זה הסיפור שלו.