מצאנו באינטרנט 4: פלוס המון אורחים כיפיים

רשימות וסרטונים ופודקאסטים, oh my!

1. אם בדרך כלל האסופה הזאת מתמקדת בחדשות ועדכונים, הפעם אספנו רשימות, תכנים וקישורים שימושיים למי שמחפש דרכים להעביר את הזמן בבית.

אני, למשל, צופה עכשיו בפעם השנייה ביממה ב"קצה המחר" כי זה מה שיש בטלוויזיה. לא חבל? אז בואו נתחיל מהאובייס – המלצות צפייה. ונתחיל מעין הדג עצמו, למקרה שפספסתם את הלקט שיהונתן אירגן פה לא מזמן (ומקווה לעדכן אותו עם עוד עדכונים בקרוב).

2. חמישים סרטי דוקו מכל הזמנים שכדאי לראות, באדיבות אבנר שביט.

3. לא ברור לי הצורך של רבים מחבריי להשלים פתאום סרטי זומבים ומגפות. אם אתם מרגישים כמוני, הנה כמה המלצות לסרטי פיל גוד.

4. אבל אם אתם מתעקשים, יש לנו גם רשימת סרטי מגפות.

5. ועל הדרך, הנה שיחה עם התסריטאי של "התפשטות".

6. נכון כל הסקרי מבקרים האלה של ה-BBC שאף פעם לא היה לכם זמן להתעמק בהם? אז עכשיו יש. שימי לב שחוץ מהרשימה הסופית, ישנן גם הרשימות הפרטניות של כל המבקרים שמסתירות עוד המון המלצות היסטריות:
סרטים מעולים תוצרת אמריקה.
הסרטים המצטיינים של המאה ה-21.
הקומדיות הגדולות של כל הזמנים.
סרטים מצוינים שאינם באנגלית.
הסרטים הטובים ביותר שבוימו על ידי נשים.

7. פרויקט "העברים" של יאיר קדר הוא מיזם תרבותי שמפגיש יוצרי קולנוע עם ספרות ושירה עברית. 14 סרטים כבר נוצרו במסגרתו, ובין היוצרים שזכו למחווה אפשר למצוא את יונה וולך, ביאליק, מרים ילן-שטקליס, זלדה, זאב ז'בוטינסקי וז'קלין כהנוב. לרגל המצב כולם זמינים לצפייה ברשת.

8. רשימה כיפית של ווג בריטניה מנובמבר האחרון – 31 סרטים מסוגננים במיוחד, ליום שבו מתחשק לראות משהו יפה ומעניין בו בעת.

9. פודקאסטים על קולנוע יש מיליארד, אז הנה השניים האהובים עליי באופן אישי. You Must Remember This של קרינה לונגוורת' מציג בהרחבה סיפורים מ"מאה השנים הראשונות של הוליווד", שזה אומר בעיקר כל מה שנופל תחת ההגדרה של "אולד הוליווד". ולהבדיל, How Did This Get Made הוא פודקאסט הסרטים הגרועים של פול שיר, ג'ון דיאן רפאל וג'ייסון מנזוקאס, שלושתם שחקנים הוליוודים קצת מוכרים אבל לא מאוד, פלוס המון אורחים כיפיים.

10. נמאס לכם מהנטפליקס? נסו להתארגן על VPN אמריקאי ועשו מנויי לשירות הסטרימינג של הקריטריון קולקשן, שמפוצץ בסרטים מצוינים, רובם וינטאג' אבל יש גם לא מעט חדשים.

11. קצת יוטיוב? למה לא.

לינדזי אליס בסדרה מבריקה שמסבירה תיאוריות קולנועיות בעזרת סרטי "רובוטריקים".

הטרילוגיה של Folding Ideas על סרטי "חמישים גוונים":

על האובססיה של הייאו מיאזאקי וכלי טיס:

למה מסדר הג'דיי בעצם די מעפן: