מצאנו באינטרנט 1: אוי אלוהים, בבקשה בלי צלופחים מצווחים

ג'יבלי מגיעים לנטפליקס, הנסיכה הקסומה בפעם הראשונה - 11 דברים מגניבים שקרו באינטרנט בשבוע האחרון.

היי, זה יהונתן. מה שאתם רואים כאן זאת פינה חדשה שבה נאסוף את המיטב של האינטרנט מהתקופה האחרונה. אתם מוזמנים לשתף את האתרים, פוסטים, וציוצים מטוויטר בעצמכם בתגובות.


1. אנו נמצאים בעיצומה של עונת הפרסים הקולנועית וזה מרגיש כאילו כל יומיים יש נאום אחר שכולם ממש ממש חייבים לראות. אז קודם כל, תנו לי לצנן קצת את ההתלהבות: רוב נאומי הקבלה משעממים, גם כאלה של אנשים מגניבים. ובכל זאת, הנה שני נאומים חמודים מטקס ה-SAG ("גילדת שחקני המסך") שעוררו עניין השבוע וכנראה בצדק. הראשון הוא זה של בראד פיט, ששרף כאן בדיחות מצוינות כנראה מחשש שבסוף יהיה מהפך והוא לא יזכה לספר אותן באוסקר.השני הוא של חואקין פיניקס, שהוא יותר מתוק-מריר מאשר מצחיק, אבל אהוב עליי אישית קצת יותר.

2. חדשות מעולות לחובבי האנימציה היפנית ובעצם לכולם – 21 סרטים של סטודיו ג'יבלי יגיעו לנטפליקס החל מפברואר. מלבד יפן וצפון אמריקה, הסרטים יגיעו לספרייה של שירות הסטרימינג בכל העולם, כולל ישראל. הגל הראשון יגיע כבר ב-1 בפברואר ויכלול את "השכן הקסום שלי טוטורו", "שירות המשלוחים של קיקי", "טירה בשמיים", "פורקו רוסו" ועוד. חודש אחר כך יגיע גל שני שיכלול בין היתר את "נאוסיקה", "המסע המופלא", "הנסיכה מונונוקי" ו"הלקחנים" ובאפריל יגיעו הסרטים האחרונים, בהם "פוניו על הצוק ליד הים", "הרוח העולה" ו"הטירה הנעה".

3. ואם אנחנו כבר בענייני ג'יבלי, כשחיפשתי פרטים על החדשה המרעישה מצאתי במקרה את הפודקאסט Ghibliotheque של מייקל לידר, ג'ייק קנינגהאם והרולד מק'שייל. כל פרק נמשך כחצי שעה וסוקר סרט אחר של הסטודיו היפני האהוב. הסדר איננו כרונולוגי והמגישים מקפצים להם בין עשורים, סגנונות ובמאים כרצונם.

4. אמנם מדובר בטקסט בן יותר משבוע, אבל לא היה לנו את המדור הזה בשבוע שעבר אז תאלצו לסלוח לנו על הדיליי. על רקע ההכנות לעוד טקס אוסקר גברי למדי, תומר קופר אסף כמה סרטים מעולים של במאיות והזכיר שמועמדויות לפרסים יוקרתיים זה לא הכל בחיים. ישר כוח תומר, רק למה לאיית גרטה גרוויק עם ק'?

5. "תקשיבי לי אישה זקנה את עושה פה האשמת הקורבן היא כלואה בתוך המערכת למען השם"; "אוי אלוהים בבקשה. בלי צלופחים מצווחים. למה זה תמיד קורה לי"; "ווסלי אתה לא יכול לדבר בפואטיות על אהבת אמת הרגע היית ממש קרוב להרביץ לה" –  זאת ועוד בשרשור מתוק מאוד בטוויטר שמתעד צפייה ראשונה ונטולת ידע מקדים ב"נסיכה הקסומה". ניתן לשלב את הקריאה במשחק שתייה שבו מורידים שוט עם כל "או מיי גאד המם הזה הוא מהסרט הזה?!".

6. לא כל הגיבורים לובשים גלימות. חלקם יושבים שעות מול מסך מחשב, מציירים ומרנדרים דמות תלת מימד של בייבי ג'אבה דה האט.

7. ג'וש גאד התארח בתוכנית של קונאן אוברייאן וסיפר לו על הפעם שבה הוא קפץ לבקר בצילומים של "עלייתו של סקייווקר" וחטף ספוילרים של החיים ישר לפרצוף.

8. למקרה שאתם מסתובבים בחלקים השפויים של האינטרנט, סרטוני Mukbang הם סרטונים שמתעדים מישהו אוכל. בדרך כלל מישהי. בדרך כלל הרבה. האם זה סוטה? זה מרגיש סוטה. בכל מקרה, הנה וידיאו של ווג באורך 17 דקות שבו פלורנס פיו אוכלת מאכלים בריטיים.

9. דיסני, בואו נירגע קצת עם המרצ'נדייז המטורללים ונתמקד בייצור בובות של בייבי יודה, הא?

10. שני סרטים דוקומנטריים על הפיאסקו של פסטיבל פייר הגיעו לרשת לפני שנה. השמועות אומרות שהטוב מביניהם היה "Fyre" של נטפליקס, שאכן היה מוצלח (את ההוא של אמאזון לא טרחתי לראות). הכוכב המפתיע של אותו סרט היה אדון חביב בשם אנדי קינג, שסיפר איך מצא את עצמו נכנס לחדר כשהוא מוכן נפשית למצוץ למישהו בשביל להשיג מים למתחם הפסטיבל. עכשיו יש לו קמפיין אינסטגרם מוזר למים מינרלים. יאייקס.

11. התכנון המקורי היה לסיים במספר סעיפים יפה ועגול, אבל אז שנייה לפני שסיימתי לכתוב החלו להתפרסם ידיעות על מותו של טרי ג'ונס, ממייסדי "מונטי פייתון". לזכרו תתקיים הקרנה טקסית של מערכון התוכי המת במשקי בית ברחבי העולם. למי שמעדיף פרידה יותר מסורתית, הנה הספד מקיף ויפה באתר של ה-BBC.