מצאנו באינטרנט 24: …אבל בריטית?

טריילרים, רשימות, עדכונים, ועוד דברים שמצאנו.

1. לפניכם משפט שאותו איש לא כתב כבר שנה וחצי: טריילר ראשון לסרט חדש של מארוול! קבלו את "שאנג צ'י ואגדת עשר הטבעות".

אז זה מה ש"איירון פיסט" רצתה להיות כשתגדל? מרשים ביותר.

ובכל זאת, מספר נקודות חשש. בראשן, קרב ה-CGI בשדה פתוח גורם לי לחשוד שתהיה עלילה שלא תישאר על טהרת הקונג פו, אלא תחתוך לקרב גנרי גדול א-לה "ההוביט – קרב חמשת הצבאות". חוץ מזה, וזו בעיקר עריכה גרועה של הטריילר (אני מקווה), לעבור מהשאלה "מי אתה?" לעמידת ברוס לי זה מצחיק, לא מרשים. רק לקוספליירים באייקון מותר להציג ככה את עצמם.

מעבר לזה, הקרב באוטובוס מרשים הרבה פחות אחרי "סתם אחד". ובכלל, מה הקטע עם הפוסטר? אפילו בסטנדרטים הנמוכים של מארוול הוא גרוע. בנוסף, האם אקוופינה בחוזה להיות בכל סרט עם שחקנים אסייאתים בהוליווד? לא שאני מתלונן, אבל אני כמעט בטוח שיש עוד שחקניות אסייאתיות חוץ ממנה.

אבל אחלה טריילר.
הסרט ייצא, נכון לעכשיו, ב-3 בספטמבר. אין טעם לשאול איפה.


2. נמשיך עם טריילר שהרשים אותי בהרבה, לעונה השנייה של "אהבה, מוות & רובוטים".

מי שלא מכיר או טרם צפה בעונה הראשונה בנטפליקס, זוהי אנתולוגיית סרטי אנימציה קצרים שנותנת במה לאולפנים מרחבי הגלובוס, ומדהים כמה פוטנציאל יש לרבים מאותם סרטים להתמודד באוסקר. כלומר, אם רק היו מאפשרים להם להתמודד וכאלה.

העונה השנייה תעלה ב-14 במאי ותכיל רק 8 פרקים (בניגוד ל-18 בעונה הקודמת), אבל העונה השלישית כבר הוכרזה ותעלה ב-2022 – מה שמעיד ששתיהן כנראה עונה אחת מפוצלת. שיהיה, נו. העיקר שהסרטון עם הכלב, הרובוט והקקי יהיה חלק מהעונה הקרובה.


3. טריילר שלישי (מה? עלו הרבה טריילרים טובים לאחרונה), הפעם לסרטו הבא של מאמורו הוסודה, "בל" (עליו כתבתי פה בעבר):

וואו.

אומנם אני לא יודע איך תהיה העלילה (גם הוסודה מפספס לפעמים), אבל הסרט ללא ספק נראה מרהיב. רק תביטו רגע בצילום המסך הרנדומלי מהשנייה השלישית, וספציפית ברקע שלו. זה מצויר? אין מצב שזה מצויר. נכון? כי אם כן, הוסודה, אתה ממזר משוגע.

יותר מכך, הוסודה הכריז שבמסגרת ההפקה הוא משתף פעולה עם מעצב הדמויות הידוע ג'ין קים מדיסני ("לשבור את הקרח") שעיצב פה את הדמות הראשית, בל (והדיסניוּת שבה ניכרת). יותר טוב מזה, קרטון סאלון, הסטודיו האירי מאחורי "מוליכי הזאבים" ו"שיר הים", לוקחים חלק בפרויקט!

אם עד כה "בל" היה הסרט שאני הכי מצפה לו השנה רק מעצם היותו "הסרט הבא של מאמורו הוסודה", עכשיו זה הסרט שאני הכי מצפה לו כי איך אפשר שלא? הדרך היחידה שלי להתרגש לקראתו יותר היא אם ג'ון וויליאמס יודיע שהוא מלחין אותו בשיתוף פעולה עם ג'נקי XL ויוני בלוך.


4. טיזר-טריילר של סיפור הפרברים" מודל סטיבן ספילברג:

וויזואלית מצפה לנו חוויה יוצאת דופן – אבל זה לא שמישהו מאיתנו חשב אחרת, אלא אם טרם צפיתם בסרט של ספילברג (למי שלא מכיר, הוא הבמאי של הלהיט הקלאסי "שוגרלנד אקספרס").

מבחינת כל היבט אחר, ברחל בתי הקטנה, אין לי מושג לְמה הסרט הזה טוב. הוא מריח כמו "סיפור הפרברים" המקורי אבל עם המילה יותר": יותר ראוותני, יותר גרנדיוזי, יותר אלים, יותר צבעוני – אבל גם יותר קודר. הסרט בכל אופן ייצא בסוף השנה, אולי בקולנוע.

וכדי שלא יגידו שיש לי העדפות: שוחרר במקביל טריילר למחזמר-מעמדות ניו-יורקי נוסף שייצא השנה – "ניו יורק על הגובה" של לין מנואל מירנדה (או "In the Heights Trailer" עבור מי שהתחיל לבכות). לא יודע אם מישהו מקשיב לי, אבל אני מתחנן – תנו לקאסט של שני הסרטים להיכנס לאוסקר של שנה הבאה ב-Dance Fight.


5. טוב זהו, מספיק טריילרים ליום אח… אה רגע, "לוקי".

מצד אחד, כתוב לסדרה הזו על המצח "תראו אותי אני מוזרההה" אבל מצד שני היא יורה לכל הכיוונים: יש בה אקשן והומור מארווליים ואלמנטים של ג'יימס בונד, והכול בתוך קלחת שהיא "אזור הדמדומים" שכזה. אם "לוקי" תשלב את כל האלמנטים הללו בהצלחה, זו עשויה להיות הסדרה הכי טובה של מארוול. בינתיים, מהיכרות איתם, תנו לי לשמור על סקפטיות.

וזהו, יש פה די והותר טריילרים ליום אחד (לאף אחד מכם לא אכפת מהטריילר של ספייס ג'אם 2, נכון?).


6. האוסקר בא, האוסקר הלך – וזה אומר שיש רק עוד דבר אחד אחרון לעסוק בו: ממים!

נתחיל עם סדרת ממים כשרה שתוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק "אבל למה את עושה סצנה" (בינתיים זה החביב עלי), וגם:

וגם:

וגם:

טוב נו לא מצאתי ממים טובים יותר, מוזמנים לשתף משלכם בתגובות.


7. "גודזילה נגד קונג" רק יצא אך הותיר בלבנו חור בגודל המנהרה התת-קרקעית מפלורידה להונג-קונג. הייתכן כי אין סרטי מפלצות ענק בעתיד הנראה לעין?

אה, אל חשש! ליפן הפתרון… אולי.

קצת רקע: בשנת 2016 ביים יוצר אוונגליון הידאקי אננו (עם שותפו שינג'י היגוצ'י) סרט בשם "שין גודזילה", ככל הנראה סרט לטאת הענק השני הכי מוצלח אי פעם (אחרי "קומפוט נעליים"). "שין גודזילה" הצליח כלכלית עם הכנסות של כמעט 80 מיליון דולר, הצופים והמבקרים שיבחו והוא אף גרף את פרס האקדמיה ביפן בשנה שבה יצא. כן, הפרס הראשי. כן, סרט "גודזילה". לכן כולם ציפו שלסרט יהיה המשך, אבל בגלל הסכם של המפיצה היפנית TOHO עם אולפני לג'נדרי (הסכם שאסר על TOHO להפיץ סרט גודזילה באותה שנה כמו לג'נדרי), סרט ההמשך בושש מלהגיע.

ובכן, בלי קשר לכל זה מה פתאום, עתיד בהמשך השנה הנוכחית לצאת לאקרנים סרט בשם "שין אולטרה מן" בבימויו של היגוצ'י (עם הידאקי אננו בכסא המפיק), סרט שעתיד להיות סיפור מקור של גיבור העל המוּכר (טוב, ביפן) אולטרה מן – אחד מאבני הדרך בטלוויזיה היפנית. "שין אולטרה מן" טרם יצא אך הידאקי אננו הודיע ממש בתחילת החודש שהוא עצמו עתיד לביים סרט על פי קאמן ריידר, גם הוא אחד מגיבורי העל המפורסמים ביפן. איך הסרט ייקרא? ניחשתם נכון, "שין קאמן ריידר".

אם כל זה לא זועק יקום קולנועי – הלבישו אותי בשמלה וקראו לי אן שירלי. אוקיי אוקיי, חוץ מהניחוש המושכל שלי – מפיק מטעם TOHO אמר כבר ב-2018 שהחברה הולכת על מודל של יקום משותף. אומנם בזמנו חשבנו שמדובר בסרטים למפלצות האחרות, דוגמת מות'רה או קינג גידורה (וזה גם מה שהמפיק עצמו אמר) אך מסתמן כרגע שהיקום יהיה שונה משחשבנו.

אז האם קאמן ריידר ואולטרה מן ישתפו פעולה כדי להרביץ לגודזילה? או ששלושתם יאחדו כוחות מול איום גדול יותר? ובכלל, איזה עוד פרנצ'ייז יקבל עיבוד עם המילה 'שין' (המשמעות היא "חדש", אגב)? שין אסטרו בוי? שין לופן? שין השוטר אזולאי?


8. ומטריילרים מגניבים וגודזילה לנושא כיפי לא פחות: חוקים מדיניים שפוגעים בהדמוקרטיה ובזכויות מיעוטים.

וויל סמית' והבמאי אנטואן פוקואה ("יום אימונים מסוכן") הודיעו שצילומי הסרט "אמנסיפציה" (Emancipation) – סרט שיעסוק בעבד שברח והצטרף לצבא האיחוד – לא יתקיימו בג'ורג'יה, מדינה שאולפנים אוהבים בגלל הקלות מס. הסיבה לחרם נעוצה בחוק חדש שקובע היכן ואיך מותר לתושבי ג'ורג'יה להצביע – והוא כולל בתוכו הגבלות על הצבעה מרחוק.

רבים יצאו נגד החוק בטענה שהוא נועד להקשות על בני מיעוטים לממש את זכותם הדמוקרטית, ובהודעה משותפת מטעם סמית' ופוקואה הם מסרו ש"אנחנו לא יכולים, במצפון נקי, לספק תמיכה כלכלית לממשלה שמחוקקת חוקים רגרסיביים שמגבילים את גישת המצביעים." בעקבות "אמנסיפציה" רבים נשאו בחודש האחרון עיניים אל הפקות אחרות שמצטלמות בג'ורג'יה – אך נראה שבינתיים הוא הסרט היחיד שמחפש לעצמו בית חדש.

הבמאי ריאן קוגלר אף הגדיל להסביר שהפקת "הפנתר השחור 2" תישאר בג'ורג'יה משום שהסרט מספק פרנסה לרבים, ובהם מצביעים מקומיים, ספקים ועסקים אשר חווים גם הם את נזקי החוק; אך הוא כן הדגיש כי שורשיו של החוק נעוצים עוד בחוקי ג'ים קרואו ויש להיאבק בו.


9. הפסקה לסרטון קצר ומשעשע. הבחור שהביא לכם את הלהיט "כל דרמת פשע סקנדינבית אי פעם" מציג: מה אם "משפחת סימפסון"… אבל בריטית?


10. ניצחון לאזרחים הקטנים, או לפחות לאזרחים הקטנים שאוהבים לאכול פופקורן בקולנוע במְקום המאכל המוצלח בהרבה שהוא נאצ'וס: רשת סינמה סיטי התחייבה למכור גביע פופקורן ב-10 שקלים, זאת במסגרת הסכם פשרה בתביעה ייצוגית נגד הרשת. שזה מגניב והכול אבל, כאילו, מה עם פתיחת הקולנוע עצמו?

יאיר רוה בדק בכלכליסט מה הסיפור וגילה בעיקר התבכיינות סביב העובדה שלא ניתן להכניס בני 16 ומטה לבית הקולנוע – שזה, כאילו, מניח, מעצבן כמו השימוש האינטנסיבי שלי במילים "כאילו", "מניח" ו"בחייאת", אבל בחייאת: אם אפילו התיאטרון (מקום שרוב בני ה-16 ומטה לא דורכים בו אלא אם בית הספר מכריח) פועל סדיר, ושם כידוע אין לא פופקורן, לא נעליים וכל הרצה עולה המון כסף – אני דייייי בטוח שגם בתי הקולנוע יכולים כבר לפתוח ולהפסיק עם התירוצים. חלאס, מיצינו.


11. מאדס מיקלסן מצטרף אל הסרט החדש בסדרת הסרטים השנייה האהובה עליי (אחרי סדרת "שכחו אותי בבית") – "אינדיאנה ג'ונס 5", הפקה שאליה הצטרפה לאחרונה גם פיבי וולר-ברידג' (מה שמזכיר לי שאני מוכרח כבר להשלים את "פליבאג"). ג'יימס מגנולד עדיין הבמאי; אבל לפחות ג'ון וויליאמס חוזר (לצערי בלי ג'אנקי XL ויוני בלוך).


12. מייקל קיטון ישוב לגלם את באטמן בסרט השלישי של ספיידרמ… סליחה, כוחו של הרגל. הוא יגלם את באטמן בסרט החדש של הפלאש, מה שמאשר סופית שהסרט יעבד את אירוע פלאשפוינט מהקומיקס, אירוע גדול שבעקבותיו יקום גיבורי העל עבר ריבוט. הסרט אגב התחיל להצטלם שבוע שעבר, וכיאה לסרט על הפלאש הוא עתיד לצאת במהירות הבזק.

נראה לכם? התאריך כרגע הוא נובמבר 2022.


13. יום העצמאות עבר, אבל אתם עדיין בדודא לסרטים ישראליים בגלל יום העצמאות? בלטרבוקס תמצאו רשימת "100 סרטים ישראליים של 100 במאים שונים", אותה אצר עופר ליברגל מסריטה.


14. טקס פרסי ה-Annie התקיים לא מזמן, ואומנם עברנו כבר את האוסקר וכולנו מותשים מפסלונים מוזהבים ונאומי תודה – אבל בכל זאת, יש פה כמה זוכים מעניינים להמליץ עליהם. כך למשל זכה "החילזון והלוויתן", סרט קצר שבמקרה לחלוטין ראיתי שבוע שעבר (יש אותו בסלקום TV) והוא מקסים לא פחות מ"טרמפ על מטאטא" – שניהם מבוססים על ספרים של ג'וליה דונלדסון. כמו כן, הפרק "Coven Of The Damned" של הסדרה "פריימל" (שיצר גנדי טרטקובסקי) זכה בקטגוריית הטלוויזיה לקהל הכללי, ופרק אחר, "Plague Of Madness", זכה בקטגוריית הבימוי. יונתן ביקש ממני למסור בנוגע לשני הפרקים: אההההההההההההההההההההההההההההההה.

גם "המנדלורי" יצאה עם פסלון כשזכתה בקטגוריית אנימציית הדמויות, ואילו "פה גדול" של נטפליקס זכתה בקטגוריית התסריט עבור סדרת טלוויזיה.


15. ואף לא אחת מההפקות שזכו נראית מדהים כמו הפרסומת הזו לשמפו נגד קשקשים:

פרסומת האנימה נעשתה בהשראת לופן השלישי והיא נוצרה בכלל על-ידי קולקטיב אנימציה צרפתי בשם CRCR. עבודה יפה, עכשיו תנו לי סרט באורך מלא שנראה ככה וקחו את כל הכסף שלי.


16. גבי קוגן מיודענו בא לעזור למלהקי ישראל עם המדריך למלהק הישראלי (חלק ראשון. מתי חלק שני?). עוד תוספות: גבי עמרני בתור זקן אבל קצת-פחות חכם, גורי אלפי/אדיר מילר כקומיקאים שרוצים להוכיח שהם שחקני איכות וליאור אשכנזי כשצריך שוטר.


17. סיפור ביזארי על קומיקאים, תמונות עירום ומכירות פומביות: צילום עירום של ג'רי לואיס ודין מרטין במקלחת נמכר באיביי תמורת 4,500 דולר. יקר מדי? אל דאגה, צילום נוסף נמכר בזול יחסית, רק 375 דולר (אם הייתי יודע על המכירה בזמן לגמרי הייתי הולך על זה במקום על שואב אבק רובוטי שמפחיד את החתולים בבית). עדיין יקר מדי? אתם יכולים לראות בחינם בקישור שם למעלה. מקור הצילומים הוא הנהג והעוזר האישי של לואיס שמכר אותן במכירה פומבית ב-2018, מה שלא הכי מגניב.

מה שכן, דמיינו שאתם רוכשים עותק, רק כדי שהוא ייתקע במכס ותצטרכו להסביר לפקידים מה זה. לואיס ומרטין היו עושים מזה אחלה סרט.


18. את הדעה שלי על ליגת הצדק: גרסת סניידר אתם כבר יודעים, אבל מי אני בכלל? סתם הדיוט ממוצע, ובטח לא מבקר הקולנוע והמרצה ד”ר פבלו אוטין שפרסם בסינמסקופ את טור האורח "לעשות צדק עם ליגת הצדק", ובו הוא מנסה לשכנע שזאק סניידר בעצם גאון. הוא קצת מצליח, בייחוד בטקסט שמשווה את הסרט עם סצנות האקשן של וונדר וומן.

מה שכן, מסתבר שזה רק המבוא לטקסט יותר ארוך. מעניין מתי יגיעו המעריצים וידרשו לשחרר את האוטין_קאט.


19. זו זכות – לא חובה, זכות! – לצפות במונולוג הפתיחה של מליסה וילסנור משש"ח (נו, שבת בשידור חי) בטקס הספיריט, טקס שמסתבר שהוא בסדר גמור עם לצחוק על חשבון עצמו (ולמי שרוצה לראות עוד בדיחות מעולות, אם כי פחות רלוונטיות: מוזמנים לצפות במונולוגים של ג'ון מולניי וניק קרול [ב-2017 ו-2018], ואוברי פלאזה [2019 ו-2020]).


20. ולסיום, לכבוד סופו של פרויקט ג'יבלי בעין הדג, אתם מוזמנים לצפות בסרט קצר מ-2012, סרט הלייב אקשן היחיד שסטודיו האנימציה המפורסם עבד עליו.

את הסרט יצרו הידאקי אננו ושינג'י היגוצ'י (כן, אלה שעשו את "שין גודזילה". אפשר להתייחס לסרט הקצר כגרסת בטא שלו) וקוראים לו "Giant God Warrior Appears in Tokyo". נחשו מה העלילה.