מצאנו באינטרנט 3: באטמן? באטמן.

עוד רגע גאה מז'אנר ה"מצמצמת פספסת" של דיסני, עדויות של תחתית שרשרת המזון של הוליווד, ועוד דברים מהאינטרנט.

1. פסטיבל ברלין מתרחש ברגעים אלה ממש. הנה 15 סרטים שמוקרנים השנה בפסטיבל ושווה לשים עליהם עין, כולל "פינוקיו" של מתאו גארונה ("גומורה", "דוג-מן") עם רוברטו בנינו בתפקיד ראשי, אבל רגע לפני שתברחו – הפעם דווקא ג'פטו. כמו כן, יש את החדשים של סאלי פוטר ("אורלנדו", עם טילדה סווינטון בתפקיד הגיבור/ה הראשי/ת), אבל פררה ("פקד מושחת") בשיתוף פעולה עם וילם דפו, כריסטיאן פצולד ("טרנזיט", "פיניקס"), והונג סאן-סו. בנוסף, יש סרט בשם "מניין" על צעיר יהודי רוסי שגר בארה"ב ומתחיל לחזור בשאלה ודוקמנטרי המלווה את חייהן של חיות משק.

2. באטמן? באטמן. בשבוע האחרון קיבלנו מספר הצצות לחליפה החדשה של באטמן. הצילומים החדשים לא מספקים המון מידע, אבל עד עכשיו היה לנו בערך אפס רפרנסים כדי להבין איזה מין סרט הבאטמן החדש הולך להיות. ועכשיו לנו בערך… 0.2?

3. ומבאטמן לבונד: יצא שיר הנושא החדש של הסרט החדש של בונד. באופן אישי אני די מחבבת את השיר של בילי אייליש, שגם נשמע הרבה יותר "בונדי" ממה שמישהו ציפה, כנראה.

4. הכירו את אורורה, הזמרת הנורווגית שאחראית לקול המיסתורי שאלזה שומעת ב"לשבור את הקרח 2". היא אפילו הגיעה השנה לאוסקר ונראתה כמו נסיכת פיות. בסרטון הזה היא קצת מדברת על העבודה מאחורי הקלעים. 

5.  מזמן לא ראיתם הפקת צילומים ממש יפה בהשראת נסיכות דיסני? יש לי משהו שיכול לעניין אתכם.

6. השחקן הכי צעיר בקאסט של "פרזיטים", בן 10 בסך הכל, לא טס עם שאר הקאסט לטקס האוסקר. מזל שהייתה מצלמה שתתעד את התגובה שלו לזכייה, ועל הדרך גם שאלו אותו שאלה או שתיים:

7. ועוד בעניין "פרזיטים": אפשר לעניין אתכם במכתב שמרטין סקורסזה כתב לבונג ג'ון הו כדי לברך אותו על הזכייה באוסקר?

8. "זה יום עבודה של 14 שעות. מגיעים בשש בבוקר ועוזבים בשמונה בערב, זה קבוע. אין שעות נוספות. מקבלים משכורת גלובלית, כנראה ככה זה נשאר חוקי. אבא שלי עזר לי לנתח את זה ולהבין שבעצם מדובר בשכר מינימום. כשהתחלתי כולם אמרו 'אני כל כך מצטער שזאת העבודה שלך'. הוא ציפה ממני לעשות ארבעה או חמישה טלפונים במקביל וכשזה לא קרה הוא היה צועק צועק. אי אפשר לקום ואין הפסקות אמיתיות. ככה זה בכל עבודת הפקה שעשיתי". אנשים שעבדו בתור עוזרים אישיים מספרים על החיים בתחתית שרשרת המזון של תעשיית הבידור.

9. באזזפיד אספו סרטים להט"ביים שלא נופלים לקלישאה מדי של טרגדיה קווירית – ואפילו יש להם סופים שמחים. זה לא אומר בהכרח שכולם נגמרים כשבני או בנות הזוג יחד, אבל גם לא ב"ואז הוא קיבל מכות מאנשים רנדומליים ברחוב". שימו לב שמין הסתם ספויילרים, כן? 

10. ג'ני ניקולוסון עושה סרטונים מצחיקים ומצוינים ביוטיוב. לא כולם עוסקים בצורה כזו או אחרת ב"מלחמת הכוכבים", אבל הרבה מאוד מהם כן. בשבוע שעבר היא קפצה את הכריש האינטרגלקטי עם סרטון באורך כמעט שעתיים, בו היא קוראת ומפרשנת את התסריט המקורי (לכאורה) והגנוז של קולין טראברו לסרט התשיעי בסדרה. אני מודה שלא השתכנעתי שאכן מדובר במשהו שהוגש לדיסני ונדחה כי זה מאוד גרוע, אבל נו, מי יודע.

11. אחרי "הדמות הקווירית הראשונה" ברימייק של "היפה והחיה", "הזוג הגאה הראשון" ב"מוצאים את דורי" ו"הנשיקה הגאה הראשונה" ב"עלייתו של סקייווקר", מגיע עוד רגע גאה מז'אנר המצמצמת פספסת של תאגיד דיסני. הפעם מדובר ברגע קצרצר בסרט "קדימה" של פיקסאר. להבנתי, הפעם דיסני לא פמפמו מראש את העניין כמשהו לשים לב אליו בשביל נקודות נאורות, אלא דווקא דבר שנעשה די באגביות ופורסם על ידי העיתונאים שצפו בסרט. זאת אולי לא חתונה בין פין לפו דאמרון, אבל נו, זה גם משהו.

12. לאחר שהרוויח מיליארד דולר ברחבי העולם, סרט המשך לרימייק של "אלאדין" יוצא לדרך. נכון לעכשיו, הוא לא יהיה מבוסס על "שובו של ג'אפר", אולי בגלל שהג'אפר החדש ממש מאעפן ואף אחד לא מתעניין בשובו.