עין הדג 2018: מדריך למשתמש

כמה תשובות לשאלות על המצב החדש של האתר.

בשנה האחרונה התרחשו מספר שינויים באתר, אם שמתם לב ואם לא. את חלק מההכרזות על השינויים היה אפשר למצוא בתגובות, אבל מכיוון שלא כולם קוראים את כל התגובות – החלטתי לרכז אותם כאן, בפורמט הבא. אם יש עוד שאלות, אתם מוזמנים לשאול בתגובות.

היי, אתה לא דורון! כן, אממ, היי. אני יהונתן צוריה ואני בהחלט לא דורון פישלר. אפשר להגיד שהחלפתי אותו בתפקיד העורך של עין הדג. כלומר, אפשר להגיד הרבה דברים, אבל זה גם יהיה נכון. "עורך" זאת מילה מעט סתמית, אז בוא נפרש אותה: כל התוכן החדש שאתם רואים פה באתר עובר תחת הידיים שלי, במידה כזאת או אחרת. בנוסף, אני אחראי על התפעול השוטף הכללי של האתר – תגובות, דפי סרט ומה לא. רוב מה שקורה כיום בעין הדג הוא בזכותי או באשמתי – תלוי איך מסתכלים על זה.  אז אם אתם נהנים לקרוא כאן באתר – כדאי להכיר אותי. אז, אממ, היי.

היי, יש כאן עוד אנשים שהם לא דורון! כן. כמו שאמרתי, אני העורך – לא המתפעל בכוחות עצמו את האתר. ישנו צוות כותבים שעוזר לכתוב את התוכן שאתם נהנים ממנו. נכון לכתיבת שורות אלה, הצוות מונה את מתן בכר, נעמה רק, טווידלדי, עידן זיירמן והעט המרקד ככותבים ואת הקורקבן שבקצפת (אפשר לדבר על להחליף שם מתישהו, קורקי?) כעורכת לשונית. בגרסה החדשה של האתר המשקל לא נופל כולו על אדם אחד אבל זה גם לא פורמט שבו כל אחד יכול לשלוח ביקורת ואם היא מספיק טובה היא תתקבל – אלא משהו באמצע.

אז איפה דורון? בסביבה. הוא עוד קורא, מגיב, מעורב מאחורי הקלעים באופן שוטף ואפילו פעם בליל שמש מלא כותב. אבל בגדול, הוא עושה דברים אחרים – ההסכתים שלו ל"כאן" וסדרת ההרצאות שלו, למשל. כל זה מספק תשתית ראיות חזקה מספיק כדי שנשלול את האפשרות שהוא במרתף שלי, נכון? כלומר, אפילו אין לי מרתף. איזה רעיון מגוחך זה שהוא יהיה כלוא שם. ובכלל, בפרדס חנה? אני בכלל מירושלים.

אוקיי, רגע, אז אפשר עכשיו לשלוח כתבות וביקורות? כלומר, תמיד היה אפשר. השאלה היא מה נעשה עם זה. כרגע, אנחנו לא מחפשים כותבים וביקורות. למרות שאנחנו רוצים לתת לכם את מירב התוכן האפשרי – אנחנו גם רוצים לשמור על איכות, ובעיקר על שפיות ולהתחיל להתעסק עם זרם ביקורות עצום ואנשים רבים זה לא דרך טובה לשמור על שפיות. אם אתם בכל זאת רוצים לשלוח לנו ביקורת – אשמח לקרוא אותה, אבל אני לא מבטיח בכלל שהיא תתפרסם.

ומה לגבי טלוויזיה? מה לגבי טלוויזיה, באמת. אז ככה – סדרות הם און-טופיק בעין הדג, אבל כמו סרטים – במקומות המתאימים להם. רוצים לדבר על "הסמויה"? אל תעשו את זה באמצע ביקורת על "פדינגטון 2". אין דף סדרה לסדרה שאתם רוצים לדבר עליה? תבקשו, ויהיה. בכל הנוגע לכתבות  על טלוויזיה – ובכן, עד עכשיו מבחן התוצאה מראה שזה לא יהיה. אולי זה בגלל שיש משהו חמקמק יותר בכתיבה על טלוויזיה, או שכתיבה על טלוויזיה דורשת פלטפורמה שמתעדכנת כמה פעמים ביום ובנויה קצת אחרת מ"עין הדג" ואולי זה סתם שאף אחד מאיתנו פשוט לא כל כך פריק של סדרות. בכל מקרה – עד עכשיו, זה לא קרה. טריילרים לסדרות מעניינות בהחלט עלולים להופיע בלקטי טריילרים, וחדשות חשובות על סדרות גם הן יצוצו בקצרצרים, ויש את הדפי סדרה, אבל זה סוף השינוי. אני לא מתחייב אליו, אבל ככה נראה המצב נכון לעכשיו.

אז מה השתנה, בעצם? מבחינת התכנים שיש פה? מעט מאוד. כותבים אותם אנשים אחרים, זה נכון – אבל אנחנו עדיין נזמין אתכם להקרנות לראות סרטים לפני כולם, נפרסם ביקורות על הסרטים שאנחנו רוצים לדבר עליהם ונשבור את האוסקר. הסינמונידאל עדיין מתוכנן, הקצרצרים ולקטי הטריילרים עדיין מתרחשים, ובתקווה נצליח לעשות אפילו עוד כמה דברים (חלק מהם תלויים בשאלה האם נצליח למצוא איש טכני שיעזור לנו) .

מצאתי טעות כלשהי (שגיאת כתיב/משפט לא תקין/טעות עובדתית) באתר! אה, סבבה. תגידו במה מדובר (בצורה מנומסת, אם אפשר), ואתקן. ככה היה קודם, וככה יהיה גם עכשיו.

ומה הלאה? עוד ממה שהיה עד עכשיו, ואולי אפילו יותר. בתקופה האחרונה אני עם מספיק זמן פנוי כדי להשקיע באתר, ואני לא יכול להבטיח כל כך הרבה פניות גם בעתיד אבל בכלליות הרעיון הוא להמשיך לשחרר ביקורות, הגיגים, חדשות ועוד דברים.

לסיום, אנצל את הבמה ואפנה לקהל המתכנתים בקהל – אם מישהו רוצה לבוא ולעזור לנו להחזיר דברים כמו למשל "מכסחי הקופות" או דברים אחרים – אנא צרו איתי קשר.