לידיעת הגולשים: עין הדג 2.2

בדיוק שנה אחרי פתיחתו מחדש של עין הדג, אין אור מציג שורה של שיפוצים ושידרוגים באתר

לפני שנה בדיוק, רד פיש ואני היינו לקראת סופה של תקופת הכנות ארוכה לפתיחתו המחודשת של "עין הדג". חודשים של תכנונים, עיצובים, המרות, קידודים, רעיונות, החלטות, תיקונים, שיפורים, ותאריך יעד שנדחה פעם אחר פעם. כדי שהאתר ייפתח בסופו של דבר ולא יישאר בשלב התכנון לנצח, החלטנו לבסוף לוותר על חלק לא קטן של דברים שרצינו לכלול באתר, ולהשלים אותם בהמשך.

עכשיו, בדיוק שנה לאחר מכן, אנחנו משיקים את עין הדג 2.2 – אותו האתר, עם כמה שיפצורים ותוספות. אבל לפני שאתם ממשיכים, בצעו ריפרוש "עמוק" בעזרת לחיצה על Ctrl+F5 (כדי לטעון מחדש את כל הקבצים שעודכנו).

 

פישלייק   פישלייק

הרבה אנשים כבר התלוננו, בעקבות תגובה מבריקה במיוחד, "למה אין כפתור 'לייק' לתגובות?". אז עכשיו יש. הכירו את הפישלייק, הדרך שלכם להביע הזדהות עם תגובה, לתת ח"ח לכותב, ולהמליץ עליה לקוראים אחרים. אתם יכולים למצוא אותו בתחתית כל תגובה, מצד ימין. מספר הפישלייקים שקיבלה כל תגובה אמנם גלוי לכולם, אבל כדי להעניק אותו תצטרכו להיות משתמשים רשומים המחוברים למערכת.

אגב, הפישלייק הוא לא תחליף להתבטאות בכתב: אם אתם רוצים לומר למישהו שאהבתם את התגובה שלו, תגידו. זה הרבה יותר אישי ומחמיא מסתם עוד לייק.

 

חדש בדפי סרט

חדש בדפי סרט

פוסטים חדשים קשה לפספס: הם מופיעים בעמוד הראשי של האתר. אבל ייתכן שחלקכם שוכחים לפעמים שיש באתר גם דפי סרט לכל סרט עכשווי, ולהרבה סרטי עתיד ועבר. גם כשלא נראה שיש חדש באתר, רד פיש מוסיף דפי סרט חדשים וכותב ביקרות קצרצרות לקיימים – גם לסרטים שלהם לא התפרסמה ביקורת באורך מלא.

כדי שהדברים האלו לא יעלמו מעינכם, הוספנו פס מידע שנקרא "חדש בדפי סרט". בפס המידע הזה יופעו לסרוגין עשרת דפי הסרט שנוספו לאחרונה (שיופיעו עם אייקון קטן של פילם), ועשרת דפי הסרט האחרונים שלהם התפרסמה מיני-ביקורת (שיופיעו עם אייקון קטן של דג). כדי לראות את דף הסרט במלואו – כולל פרטים על המשתתפים וטריילר – לחצו על הטקסט. לחיצה על אייקון החץ מימין תיתן לכם רשימה מסודרת של דפי הסרט שעודכנו לאחרונה.

 

תגובות – רחב יותר, עמוק יותר

אלה מכם שעוקבים או משתתפים בדיונים ארוכים בוודאי הגיעו למצב בו, אחרי פתיל ארוך של תגובות-לתגובות-לתגובות, התגובות ה"עמוקות" ביותר הופכות לצרות מאוד, והרוחב של כולן אחיד. הנה דוגמה לדיון שהגיע למצב כזה. במצב זה קשה לקרוא את התגובות וקשה להבין מי הגיב למי. הפתרון שקיים היום הוא מחוון בחירת רוחב העמודה שבראש התגובות, או כפתור "צר לי" (המוכר גם בכינוי צ'רלי) שמופיע בתגובות החל מ"עומק" מסוים. בעזרת שניהם ניתן להרחיב את עמודת התגובות – פעולה שמאפשרת קריאה נוחה יותר של הודעות "עמוקות". אבל את הפעולות האלה צריך לבצע בכל עמוד מחדש, והן לא ישנו את "עומק" התגובות.

אז במיוחד עבור אלו שאוהבים תגובות רחבות בכלל ודיונים עמוקים בפרט, מעכשיו, לאחר שתזיזו את מחוון רוחב העמודה שמעל התגובות, הרוחב שבחרתם ישמר גם בדפים הבאים שבהם תבקרו – ואם בחרתם ברוחב המירבי, "עומק" התגובות המירבי יוכפל. שימו לב שרוחב העמודה ישונה בצורה דינמית לפי מקומכם בדף: אם אתם נמצאים בפוסט עצמו, מעל התגובות – רוחב רגיל; אם באזור התגובות – רוחב מוגדל. (שימו לב, במצב זה יש גלילה אוטומטית: אל תלחמו בזה, אלא תנו לזה להביא אותכם למקום הנכון). נשמע מסובך? זה לא. אנחנו ממליצים לנסות להרחיב את הדף ולהתנסות. אולי תאהבו את זה.‬

 

עוד

  • תגובות מקבילות – לפעמים דיונים מעניינים מתפתחים גם בדף הסרט, וגם בביקורת על אותו סרט. כדי שלא תפספסו אף אחד משניהם, בתחתית התגובות של כל ביקורת תהיה הפניה אל התגובות בדף הסרט של אותו סרט (אם יש כאלו) – ולהיפך, בדפי הסרט תהיה הפניה לביקורת.
  • דף מחבר – עוד אחד מהדברים שרצינו שיהיו כבר בהתחלה, ולו עבור מחברי הביקורות באתר הישן, ועכשיו סוף סוף הגענו אליהם. הדף (או דפים) מרכזים את כל הכתבות שתרם לאתר אותו מחבר, אז אם נגיד תרצו להיזכר בכל הביקורות של טווידלדי, קיפוד, או ארמדילו, עכשיו זה אפשרי. וכן, בהמשך גם נגיע לאינדקס מלא.
  • שיפור ממשק חיפוש דפי סרט – כעת מספיק להכניס את שם הסרט (או חלק ממנו) וללחוץ Enter, כשאין חובה לבחור האם השם הוא בעברית או באנגלית. מנוע החיפוש ינסה לזהות את השפה שבה כתוב שם הסרט באופן אוטומטי (ואם פספסנו, יהיה לכם לינק מהיר לחיפוש בשפה האחרת).
  • שיפור בתצוגה המקדימה לתגובות – עדיין לא מושלם, אבל דברים רבים שהופיעו בתצוגה המקדימה, אבל לא הופיעו בתגובה האמיתית לאחר הפרסום, תוקנו.
  • חיווי לספוילרים גם בתגובות פתוחות – עד עכשיו, בתגובות המסומנות כמכילות ספוילרים, זהות הסרט המספוילר הופיעה רק כשהתגובה היתה במצב "מקופל". עכשיו, גם כשהתגובה פתוחה היא תהיה מוקפת במסגרת אדומה עם ציון שם הסרט המספוילר.
  • הפרדה בין התגובה האחרונה לטופס כתיבת הודעה חדשה – רבים מאוד התבלבלו, וכשרצו להגיב להודעה האחרונה, בעצם פתחו הודעה "מקורית" חדשה משלהם. ההפרדה בין התגובה האחרונה לבין טופס כתיבת התגובה אמורה למנוע בעיות כאלה (וברווח הכנסנו עוד מודעת גוגל).

נעשו גם דברים נוספים, שבשאיפה ישפרו את האתר בלי שתהיו מודעים אליהם.

 

לייק?

אם אתם אוהבים את האתר ותרצו להמליץ עליו לחבריכם, אנחנו מאוד נשמח. בתחתית כל כתבה יש כפתור "לייק" קטן שמתייחס לכתבה הספציפית בלבד; אתם בוודאי כבר מכירים גם את המסגרת מצד שמאל, אבל הלייקים בה מגיעים לדף של "עין הדג" בפייסבוק, ולא לאתר עצמו (כן, זה מבלבל). כאן (וגם בתחתית כל דף) תמצאו את כפתור הלייק המתייחס לאתר כולו, וכרגע יש לנו מעט מאוד לייקים, יחסית. את המצב הזה צריך לתקן!


ואם אתם בגוגל+ נשמח לפלוס אחד שלכם:

 
ואחד לשנה הבאה
יש עוד הרבה דברים שאנחנו רוצים לשפר ולשכלל באתר. לא נפסיק גם השנה. בינתיים, תהנו!