תרמו לעין הדג: למען אינטרנט מגניב יותר

אנחנו רוצים להמשיך לערוך, לפתח ולהגדיל את האתר, ואתם יכולים לעזור (ולקבל כמה בונוסים חביבים)

היי. אני חושב שהפעם אתחיל עם סרטון קצר.

את התרומות ניתן לבצע בעמוד הקמפיין של עין הדג ב"מימונה".

ייפ. זה לקח 12 שנים, אבל בסוף השתכנעתי שכדאי לבקש מקוראי האתר לסייע לו.

עין הדג לא מרוויח כסף. אמנם יש פרסומות גוגל באתר ואנחנו מוכרים חולצות מדי פעם, אבל האתר רחוק מלהצדיק את עצמו כלכלית. וזה בסדר, כי אנחנו לא עושים את זה בשביל הכסף, אלא בשביל הכיף. לא פעם ולא פעמיים קיבלנו הצעות למיסחור האתר, אבל תמיד זה כלל פופאפים ופופאנדרים למכביר, תוכן שיווקי או שימוש בפרטים של הגולשים. תמיד אמרנו "לא" בנימוס, כי זה לא התאים למה שרצינו שעין הדג יהיה.

המשאב העיקרי הדרוש להפעלת האתר הוא לא כסף, אלא זמן. הפעלת האתר והכתיבה עבורו דורשת מספר מגונה של שעות עבודה. הזמן הזה הוא הזמן הפנוי שלנו. קוראי האתר בוודאי מודעים לכך שישנם פרקי זמן שבהם יש עדכונים תכופים באתר – ותקופות אחרות בהן הפעילות באתר מעטה (כולל תקופה של כשנה שבה האתר נאלץ להפסיק לפעול לגמרי). רמת הפעילות באתר תלויה בעיקר בהיקף הזמן הפנוי שאני מצליח להקדיש לו – וזה תלוי בעיקר במצב הפרנסה שלי. כי עם כל האהבה לאתר, צריך גם לאכול לפעמים.

עין הדג ככל הנראה יישאר אתר לא מסחרי. 15,000 ש"ח לא יצדיקו כלכלית 12 שנות עבודה, ולא יגרמו לי להתפטר מעבודתי היומיומית. מה שהתרומות שלכם יאפשרו הוא מרחב נשימה, שבו אוכל להשקיע יותר באתר. 15 אלף שקל משמעם שבמשך החודשים הקרובים לא אהיה חייב לקחת כל עבודת פרילאנס שנקלעת לדרכי, ועל ידי כך אוכל להרוויח כמה שעות פנאי בשבוע – שיושקעו בעין הדג. זה אומר יותר ביקורות, יותר דפי סרט, יותר פישקאסטים ויותר פעילויות מיוחדות לגולשים. אם נגיע לסכומים גבוהים יותר, אולי אוכל אפילו להוציא לפועל כמה פרויקטים מגניבים שנמצאים בשלבי התכנון כבר שנים, ולא קרו עדיין כי אין זמן.

לאורך שנות קיומו של האתר, אני לא זוכר כמה פעמים אמרו לנו "אז למה שלא תיקחו תרומות?". אני מודה שאני, אולי בקוצר רואי, התנגדתי. תמיד חשבתי שתרומות הן לא מודל עיסקי שאפשר לסמוך עליו. חששתי שגם אם קוראים עם המון רצון טוב יתרמו 200 ש"ח, זה לא ישנה שום דבר; אני אגיד תודה, אבל במצבי או במצבו של האתר זה לא יעשה שינוי משמעותי, ומבחינת התורמים, חבל על הכסף. אבל עכשיו, בעידן מימון ההמונים, קיקסטארטרים למיניהם, יש לנו דרך לדעת שהתרומות יגיעו אלינו אך ורק אם הן יגיעו לסכום משמעותי, ויהיה להן ערך – גם עבורכם וגם עבורנו.

אם אתם קוראים את האתר ונהנים ממנו, או נמניתם על קוראיו הקבועים בשלב כלשהו ב-12 השנים האחרונות; אם אתם פשוט נהנים לקרוא מדי פעם ביקורת סרט שנכתבת מגובה הפופקורן; אם אתם מאמינים בתגמול לתוכן איכותי, ושלא צריך לרדת לזנות כדי לשרוד באינטרנט – זאת ההזדמנות שלכם להביע את הערכתכם לאתר, ולקבל המון המון הוקרת תודה, ממני, ומכל קהילת עין הדג.

וגם אם אתם לא יכולים לתרום – שתפו, הפיצו, ספרו על זה לחברים. כל לינק עוזר.

המון תודה!

דורון