תרמו לעין הדג – היעד הבא: בלי פרסומות

ההיענות לקמפיין התרומות היתה מהממת, אז הוספנו עוד כמה תגמולים חדשים לתורמים, וגם מטרה חדשה: אתר ללא פרסומות גוגל

זה היה מדהים באמת. ידעתי שאנשים אוהבים את האתר, ותיארתי לי שהמטרה הראשונית שהצבנו לקמפיין התרומות של האתר, של 15,000 ש"ח, היא בת השגה; אבל באמת שלא היה לי מושג שזה יקרה כל כך מהר. בערך שש שעות עברו מהעלאת הקמפיין ועד שהגענו לסכום היעד, ועד סוף היום הגענו כבר ל-25 אלף ש"ח.

זה כל כך לא מובן מאליו. רבים וטובים לא הצליחו לגייס כסף באינטרנט במהירות כזאת. תודה, רבה רבה, לכל אחד מהתורמים. לא רק על הכסף, אלא גם על האכפתיות, האהבה וההערכה.

אבל ההיענות המהממת הזאת גם תפסה אותנו לא מוכנים: רבים מהתגמולים לתורמים אזלו, ואנשים אחרים שואלים – מה עכשיו? הגעתם לסכום שרציתם, אז זהו? אתם פורשים?

ברור שלא. היום הראשון היה נהדר, אבל הוא רק היום הראשון מתוך קמפיין התרומות נמשך עד ה-1 בינואר 2013, יש עוד הרבה מה לתרום והרבה מה להשיג.

אז הבוקר, קודם כל, נוספו כמה מדרגות-תגמול חדשות לתורמים:

עוד מויצ'נדייז!
לאחר שכל המויצ'נדייז הישן אזל, אין ברירה אלא להזמין חדש. תמורת תרומה של 125 ש"ח תקבלו חולצת "עין הדג" בעיצוב מיוחד ובלעדי לקמפיין ההתרמה. אגב, אם רכשתם את אחת מהחולצות הותיקות ב"מויצ'נדייז" ואתם רוצים לשדרג ל"עוד מויצ'נדייז", תוכלו לעשות זאת: תרמו 25 ש"ח נוספים ללא בחירת קטגוריה – ואז פנו אלינו במייל, וציינו שאתם רוצים להחליף את החולצה הקודמת בחולצה חדשה.

ימי הרדיו
אם אתם מכירים את הפישקאסט, הפודקאסט של עין הדג, אתם יודעים שהוא מורכב ברובו מדיונים וויכוחים על סרטים ביני לבין אנשים שטוענים שאני לא מבין כלום. אם גם אתם חושבים שאני לא מבין כלום ורוצים להסביר את זה לי ולציבור, תוכלו לעשות זאת ב"שידור" – להתארח לשיחה קצרה בפישקאסט, לשבח סרטים שקרובים ללבכם, להזהיר מפני חוויה קשה שעברתם בקולנוע או כל נושא קולנועי אחר.

בהמשך יעלו עוד תגמולים נוספים.

המטרה החדשה: אתר ללא פרסומות

את הבאנרים באתר אתם מן הסתם מכירים. קשה לא לראות אותם – הם נמצאים בראש הדף ובצידו של כל עמוד. כיום, הפרסומות באתר מגיעות מרשת הפירסום של גוגל. יכול להיות שאתם לא מאוד אוהבים אותן, וגם אנחנו לא; הן לא תמיד אסתטיות, לפעמים מפרסמות דברים שאנחנו לא מתים עליהם, ומתמונות של פטריות ברגליים אנחנו משתדלים להמנע. אבל מה לעשות, הפרסומות האלה משלמות את החשבונות. אבל אם אפשר – היינו מעדיפים אתר בלעדיהן.

אז נאמר ככה: נכון לכרגע, סכום התרומות שהתקבלו הוא 27 אלף וקצת. אם נגיע ל-37,000 ש"ח, נסיר את כל פרסומות גוגל מהאתר באופן קבוע – או לכל הפחות למשך שנה.

שימו לב, זה לא בהכרח אומר שהאתר יהיה נקי לחלוטין מפרסומות: למשל, אם תורמים יבחרו באופציית "כמעט מפורסמים" או "Show Me the Money", הפרסומות מטעמם יופיעו באתר. אבל הפרסום, אם יהיה, יהיה בשליטתנו ולטעמנו, וככל הנראה בלי סיינטולוגיה או פטריות ברגליים.

שווה תרומה? יאללה, בואו נגיע ל-37.

לעמוד התרומות לעין הדג ב"מימונה"