גנדלף וגולום חוזרים לארץ התיכונה

איאן מק'קלן ואנדי סרקיס יחזרו לתפקידיהם גם ב"ההוביט". גם אלייז'ה ווד ואיאן הולם שם, משום מה

כמו זריחת השמש או עוד סרט מצוין של פיקסאר: זה לא מפתיע בשום צורה, אבל עדיין משמח. אנדי סרקיס יחזור לגלם את גולום, ואיאן מק'קלן יהיה גנדלף, בשני סרטי "ההוביט" שפיטר ג'קסון מביים. הדיווח הופיע אצל ניקי פינק, וזה הדבר הכי קרוב להכרזה רשמית שיכול להיות.

סרקיס ומק'קלן היו שניים מהדברים הכי טובים ב"שר הטבעות", וגילמו את התפקידים שלהם באופן כל כך מושלם שליהוק אחר לתפקיד היה עשוי לגרום למלחמת אזרחים. שניהם גם מאוד אהבו את התפקיד ואת העבודה עם פיטר ג'קסון (סרקיס המשיך לעבוד איתו גם בהמשך, כשגילם בעזרת לכידת-תנועה את קינג קונג). לכן היה מאוד צפוי ששניהם יחזרו לתפקידים האגדתיים שלהם. ובכל זאת, ווהו!

קצת יותר מפתיעה הידיעה שגם אלייז'ה ווד (פרודו) ואיאן הולם (בילבו בזקנתו) ישתתפו ב"ההוביט". ההסבר הסביר ביותר הוא שהם יופיעו בתחילת הסרט, בסיפור-מסגרת שמתרחש בשנים שאחרי "שר הטבעות" – למשל, כשהם קוראים ב"לשם ובחזרה", הספר שכתב בילבו על הרפתקאותיו; מרטין פרימן יגלם את בילבו הצעיר לאורך רוב הסרט. עוד יותר תמוהה הידיעה על כך שגם קייט בלאנשט תחזור לתפקיד גלדריאל, שבכלל לא משתתפת בספר "ההוביט". גם כריסטופר לי, על פי דיווחים זרים, מנהל מו"מ על חזרה לתפקיד סארומאן. בקיצור, צפויה פגישת מחזור גדולה של כל כוכבי "שר הטבעות". תיתכן מסיבת פיג'מות.