היה שלום, פרש בודד

הסרט החדש של יוצרי "שודדי הקאריביים" - ג'וני דפ, גור ורבינסקי וג'רי ברוקהיימר - בוטל

"הפרש הבודד" (The Lone Ranger) הוא הלהיט הענק הבטוח הבא של דיסני. זה מבוסס על סדרת טלויזיה אמריקאית מיתולוגית, ובסרט עוסקים המפיק ג'רי ברוקהיימר, הבמאי גור ורבינסקי ומכונת הכסף ג'וני דפ – בדיוק אותם שלושה שהפכו את "שודדי הקאריביים" מרעיון ביזארי לעיבוד של מתקן בדיסנילנד לאחת מסדרות הסרטים המצליחות ביותר אי פעם. בקיצור, אם יש סרט שלא יכול להיכשל, זה הסרט הזה.

כלומר, חוץ מזה שהוא בוטל.

זה מאוד מפתיע. הפרופיל של כל המעורבים כל כך גבוה שהפרש הבודד נראה חסין-ביטולים. אבל ניקי פינק ב-Deadline מדווחת היום שההפקה, שהיתה אמורה להתחיל באוקטובר לקראת יציאה לאקרנים בכריסטמס 2012, בוטלה. הסיבה: הם פשוט לא הצליחו להוריד את התקציב מתחת ל-250 מיליון דולר. ואפילו אם מתחשבים במשכורת העתק שג'וני דפ מן הסתם מקבל על כל סרט, לא ברור איך מוציאים 250 מיליון דולר על מערבון.

הביטול בטח קשור גם לזה שג'רי ברוקהיימר הוא כבר לא בעל מגע הזהב שהיה פעם: בעצם, לא היה לו להיט שאינו סרט המשך מאז 2004. הוא הפיק את "כח-G", "הנסיך הפרסי" ו"שולית המכשף" – שלושתם היו אמורים להזניק פרנצ'ייזים מצליחים, ושלושתם איכזבו עד כשלו. בנוסף, לעיתוי של הביטול יכול להיות קשר לכשלון הקופתי של "בוקרים נגד חייזרים". מערבונים זה לא עניין מסוכן.

בקשר לורבינסקי, זה הפרוייקט השאפתני השני שלו שמתפוגג, אחרי שגם העיבוד למשחק "ביושוק" בוטל בגלל תקציב גבוה מדי. טוב שהוא הספיק לעשות לפחות את "רנגו". אולי אם גם ב"הפרש הבודד" כולם היו מגולמים על ידי לטאות הגורל של הסרט היה טוב יותר.