פישטיוב: משחקי הכס, עונה 5 פרק 1

תקציר הפרק הראשון של העונה החדשה, כולל פרק של הסדרה הקומית "נעים מאוד עם בריאן ופוד". ולא, זה לא סרט

טוב, זה תקדים.

שאלו אותי הרבה פעמים אם אני הולך לפתוח מדור טלויזיה בעין הדג, או לפתוח אתר שעוסק בטלויזיה, או להרחיב את העיסוק של האתר לטלויזיה. התשובה שלי היתה תמיד לא – אבל לא בגלל שרק קולנוע הוא קולנוע ואני לא רוצה לזהם את עצמי עם המדיום הטלויזיוני הנחות. בימינו אין שום הבדל איכותי מהותי בין הטלויזיה לבין הקולנוע; למעשה לעתים קרובות קל יותר למצוא סדרת טלויזיה איכותית ומעולה מאשר סרט שווה צפיה. מבחינת רמת ההפקה, כבר אין הרבה הבדל. הסיבה שאני לא מדבר על טלויזיה היא שאין לי זמן לזה. אני לא כותב ביקורות על סדרות בעיקר כי אני לא רואה סדרות, ואני לא רואה סדרות כי למי יש זמן? ברצינות, איך אתם עושים את זה? למי יש זמן לצפות בעשרות שעות לכל עונה של כל סדרה?

אבל יש דבר אחד שאני כן רואה באדיקות, וזה "משחקי הכס". מזה שנתיים אני מפרסם (פעם בוואלה, אחר כך בטיים אאוט) סיכומי פרקים של הסדרה, והשנה לקחתי על עצמי פרויקט נוסף – בשיתוף DigTV, שאיתם מופקים סרטוני "פישטיוב": סרטוני וידאו על פרקי העונה, אחד לכל פרק. זה לא היה אמור להיות פרויקט של עין הדג, כי זה הרי לא קולנוע. אבל אחרי כמה ימים של הפצה בפייסבוק, תפסתי את עצמי, ניערתי את עצמי, הבאתי לעצמי סטירה בלחי וצעקתי עלי: "מה הטהרנות הזאת? למי אכפת אם זה לא קולנוע, יא טמבל?!".

אז בקיצור. מעכשיו ולאורך העונה: עין הדג עושה את משחקי הכס. זהו הפרק הראשון, שמתייחס לפרק הראשון של העונה החמישית של הסדרה, ששודר ביום שני האחרון. זו אינה ביקורת: הסרטון מיועד לאנשים שמכירים את הסדרה וצפו כבר בפרק. ספוילרים לכל הסדרה עד לפרק הזה, אבל לא לשום דבר שיקרה מאוחר יותר (גם לא בפרקים שדלפו לרשת) או להתרחשויות עתידיות מהספרים. סיכום פרק 2 יגיע מיד אחרי השידור הרשמי של הפרק, ביום שני הקרוב.


צילום ועריכה: אלעד רט, DigTV

למעוניינים בעוד ענייני משחקי הכס: סקירה מפורטת יותר של הפרק פרי עטי, במדור "גו ווסטרוז" בטיים אאוט.

אגב, עדיין אסור לדבר על באפי.