שעון חורף: משחקי הכס, עונה 8, פרק רביעי

הפרק החדש של משחקי הכס מוגש לכם בחסות סטארבקס: מגישי הקפה, מחרבשי השמות, הראשונים לשמם.

*** אותה כמות ספוילרים כמו של אניות בצי המוזהב ***

גם הלילות הכי ארוכים נגמרים בסוף. אחרי לילה מאוד ארוך, שהרגיש כמו שני פרקים, השמש עולה על ווינטרפל. וכמו שהייתם מצפים, מתקיימת, ובכן, לווייה המונית. וואו, זה המון גופות. הדמויות שאיבדנו בפרק הקודם שוכבות על ערימות עץ ומחכות להישרף. מזל שהזומבים רק שרטו אותם או דקרו אותם במקומות שאפשר לכסות. זה היה קצת מביך אם למישהו היה נאכל הראש או נתלשת זרוע. בטח עכשיו הם מצטערים שמליסנדרה לא שם כדי להדליק את כל המדורות בו-זמנית. היה אפשר להיעזר בדרקונים, אבל אני מניח שזה לא היה הכי מכבד בעולם.

יודעים מה כן מכבד? לעשות משתה חגיגי באותו לילה. ווהו, מסיבה! לא, ברצינות, זה ממש כמו מסיבה של בית אחווה בקולג' של ווינטרפל: יש תחרות שתייה, בדיחות מיניות, זוגות שמחפשים חדר “להתייחד” בו (או שלישייה. קלטתי אותך שם ברקע, פודריק). רק צריך שיתחילו משחק ביר-פונג ואפשר להזמין את סת' רוגן וזאק אפרון. בינתיים, נראה שדאני קפצה לסניף הסטארבאקס של הקמפוס בדרך למסיבה במה שהוא או אחת מטעויות ההפקה הכי מביכות אי פעם או בנייה לקראת טוויסט עצום, כאשר על שולחנה של מלכת הדרקונים הייתה מונחת כוס קפה מודרנית, במה שעורר הכי הרבה היסטריה סביב קפה מאז GTA: San Andreas. מסכנה הבריסטה שהייתה צריכה להקריא את כל התארים שלה.

זוכרים איך קיוויתי שבריאן לא תמות אחרי ההכתרה המרגשת שלה בפרק השני? אולי, בדיעבד, היה אפשר שתמות אחרי מה שעושים לה בפרק הזה. זה מתחיל בכך שמכל האנשים, טיריון בוחר להקניט אותה על כך שהיא בתולה (אם אפשר שכבר יעלם הקטע הזה במדיה שבתולין זה מושא ללעג, זה יהיה נהדר). כתוצאה מכך, היא עוזבת פגועה, ואז ג'יימי מופיע בחדרה כדי לעזור לה עם עניין הבתולין הזה. ובבוקר שאחרי, הוא מנסה לברוח מוקדם בטענה ש" זה לא את, זה אחותי. זה לא איך שזה נשמע! אה, רגע, זה כן". לעזאזל, זה באמת היה נחוץ? לא יכלתם לתת להם מוות הירואי בפרק הקודם? בשביל מה הטלנובלה הזאת פתאום. היה חסר רק שסרסיי תתפרץ בדלת ותצעק "אלחנדרו!" בלי שום סיבה.

כמו בכל מסיבה, גם פה יש את הפארטי-פופר, הפעם בצורה של קלגיין. נראה שהוא רק רוצה שיעזבו אותו בשקט עם האלכוהול שלו, אבל אז הוא משוחח עם סאנסה ואומר לה “היי, זוכרת שאנסו אותך וכל זה, זוכרת? לא בקטע של האשמת קורבן אבל אם היית באה איתי זה לא היה קורה, רק אומר”. מביך. מה שיותר מביך זה שסאנסה אומרית שהיא אסירת-תודה על מה שקרה, כי בלי זה הייתה נשארת “ציפור קטנה”. …..כןןןןןן, נראה לי שאפשר להתבגר ולהתפתח כבת-אדם גם בלי לחוות תקיפה מינית אכזרית. ואם המסיבה לא הייתה מספיק קרינג'ית עד פה, טיריון שואל את ג'יימי איך בריאן במיטה ומתלהב מכך שהוא יכול להתבדח על גבוהים. אויש. טיריון, מה עשו לך. איך אמר הארווי דנט? “ או שאתה מת בקרב נגד זומבים או שאתה חי מספיק זמן כדי להפוך לשמוק רציני”.

במקום אחר, עכשיו כשהם ניצחו את המתים, דאני וג'ון חוזרים לדבר על כל העניין הזה שהם קרובי משפחה ושג'ון הוא יורש העצר האמיתי. היא מבקשת ממנו לא לספר לאף אחד, כולל המשפחה שלו, עדיין במסווה של “בשביל האהבה שלנו” אבל תכל'ס כי היא חוששת לכס שלה. וכשלבקש לא עובד, היא דורשת ממנו. אבל זה לא ממש עובד כי ג'ון הוא כמו הבחור הזה שאומרים לו שיגיד רק לכמה חברים על המסיבה כדי שזה לא יצא משליטה, אבל מפה לשם פתאום יש 200 אנשים בבית, שניים מהם מתמסרים עם כד האפר של סבתא והרכב המשפחתי איכשהו מגיע לתוך הבריכה. אז כמובן שרגע לאחר מכן ג'ון מספר לאחיות שלו, סאנסה מספרת לטיריון, שמספר לואריז שמודיע לו ש”זה כבר לא סוד, זה מידע”. חד גדיא חד גדיא.

בינתיים, בחדר הכותבים, נראה שהתסריטאים אפילו לא מנסים להסתיר שלא אכפת להם מרצף הזמן-חלל בווסטרוס או איזשהו היגיון בסיסי. בדרך דרומה, דאני רוכבת על דרקון הרבה מעל פני הים, אין ערפל, בקושי יש ענן בשמיים. אבל איכשהו היא לא שמה לב לתריסר ספינות אויב שחורות עם דגלים ענקיים עד שהם יורים על הדרקון שלה ממכונה ענקית. מי יודע, אולי רגע אחד הם לא היו שם ופתאום צצו מתוך המים. וכך טובע לו עוד דרקון, כשהפעם הוא כנראה לא יחזור מהמתים. דאני בורחת, יורון מפרק את הסירות שלה לחלוטין ואז…מחליט שנמאס לו, איי גס? אולי הוא נזכר שעדיין יש אנשים שלא סיפר להם על כוונותיו לעבר את סרסיי.

ולבסוף, חייבים לדבר על דאני (שוב). אי שם בעונה חמש, דאני אומרת לטיריון שנמאס לה מהגלגל המסתובב הזה של משפחות בשלטון – טארגריאן, לאניסטר, סטארק וכו' – והיא לא מתכוונת לעצור את הגלגל, אלא לשבור אותו. אבל היא מתארחת בבית משפחת סטארק, עובדת עם לאניסטר אחד ואויבת של אחרת ובינתיים באיי הברזל, בית גרייג'וי מקבל מלכה שוב. נראה שהיא לגמרי הייתה חלק מהגלגל, ופעלה כדי לעצור אותו כשידה על העליונה. עד עכשיו.

היא מגיעה למעלה המלך ואומרת לסרסיי “היכנעי עכשיו או שנילחם”. רק שיורון לקח את מיסאנדיי כבת-ערובה (איכשהו) וסרסיי עונה לדאני “לא, את”. ואז…די נו, באמת? אתם צוחקים עלי? טיריון מנסה שוב לפנות ללב של אחותו? הוא קרא לעצמו מטומטם לפני שני פרקים על כך שניסה בדיוק את זה! גאד דמט, נשארו עוד שני פרקים לסוף והם הצליחו להמאיס עלי את הדמות שלו תוך פרק אחד. ואם סרסיי חסה על חייו פעם שניה, מה היה הטעם בלשלוח מתנקש?! בשלב הזה, באמת לא נראה לי שיהיה לה אכפת אם ידעו שהיא זאת שהרגה אותו. זה פשוט מטומטם, הכל מטומטם.

בכל מקרה, תיראו מופתעים, אבל הפניה הנרגשת של טיריון לא עובדת והראש של מיסאנדיי נערף, במה שמוסיף את תולע אפור לרשימת הדמויות שרוצות שסרסיי תמות. איך אומרים, שיעמוד בתור. מיסאנדריי דיברה עם תולע אפור על סוף שמח, אז היה ברור שהיא כנראה תמות, במה שנראה כמו הקש ששבר את גב הדרקון. דאני איבדה את ג'ורה, את העוזרת הנאמנה שלה, את שניים מהדרקונים שלה ואת הצבא שלה והמבט שלה בסוף הפרק מבהיר שהטמפרטורה במעלה המלך עשויה לעלות באופן משמעותי.

הפרק הזה נוטש את האקשן בשביל מה שהסדרה עשתה פעם בצורה ממש טובה – תככים ומזימות – אבל החלטות תסריטאיות מטופשות ורידוד מוחלט של הדמויות הנשיות (יחד עם עיסוק תפל וילדותי במיניות שלהן) הפכו אותו לגרוע כמעט כמו קודמו. זאת כבר מעידה שניה ברצף ואנחנו רגע לפני קו הסיום. אני בספק שהכל יפתר בדרך שבה הייתי רוצה, אבל תנו לי סופים מספקים לפחות בחלק מקווי העלילה, טוב? #צדק_לבריאן.

תגיות: