קצרצרים, 24.2.2011: חלל וזכרון

האחים כהן בדרך לארץ, היילי סטיינפלד מקבלת סרט משלה, "התחלה" מקבל גירסת 3D(?), ועוד ענייני אוסקר. אבל בקצרה

כשטרנטינו ביקר בארץ הוא יצא מכאן עם פיקית. עכשיו כשג'ואל ואיתן כהן אמורים להגיע לביקור בארץ, אפשר לסדר לכל אחד מהם פיקית? אחרי הכל, בדיוק יש מספיק פיק לכולם.


אפרופו האחים כהן, היילי סטיינפלד, הילדה המעולה, אולי תקבל אוסקר ביום ראשון הקרוב ואולי לא, אבל בטוח שהיא יצאה מ"אומץ אמיתי" עם קריירה. פרמאונט עכשיו עושים לה סרט: עוד אין לו במאי, וגם תסריט לא – אבל יש שחקנית ראשית. מצב כזה, של סרט שנבנה סביב השחקנית שלו, אפשרי בדרך כלל רק אם מדובר בכוכבת ענקית. אז סחתיין. הסרט יהיה מבוסס על ספר בשם "Forgotten", ותגידו לי אם אתם מבינים את זה: בשעה 4:33 בכל בוקר, הזכרון של הגיבורה נמחק, ואז היא זוכרת רק את העתיד ולא את העבר. כלומר, 50 דייטים ראשונים עם בנג'מין באטן. או משהו. [ Deadline ]


אפרופו בעיות בזכרון: "זהות לא ידועה", מותחן עם ליאם ניסן שבו או שהוא סובל מאמנזיה או שכל העולם חוץ ממנו סובל מאמנזיה ולכן כולם שכחו שהוא קיים, הגיע למקום הראשון במצעד שוברי הקופות השבוע בארה"ב עם 21.8 מיליון דולר. ניסן ניצח, בהפרש קטן אמנם, את "אני מספר ארבע", שלמרות שיווק אגרסיבי יותר עשה רק 19.5 מיליון דולר כי הוא סרט מחורבן. זאת כנראה תוצאה נמוכה מספיק להוציא מכלל אפשרות את "אני מספר ארבע שתיים". ניצלנו.

בינתיים, כרגיל בעונה הזאת, סרטי האוסקר שקצת נמוך יותר בטבלה צוברים באיטיות סכומים מרשימים. "נאום המלך" ו"ברבור שחור" שניהם חצו השבוע את קו 100 מיליון הדולר, וזה הרבה. תוך כדי כך, "נאום המלך" גם עקף את המתחרה הגדול שלו באוסקרים, "הרשת החברתית". וואה! בדיוק עכשיו חוויתי את הרגע הזה שמגיע כל שנה לקראת האוסקר, שבו העסק יוצא לי מהאף ונמאס לי לכתוב את השמות של המועמדים. לא רע, רק עוד ארבעה ימים וזה נגמר לשנה הקרובה.

[ הטבלה המלאה ב-Boxofficemojo ]


אפרופו אוסקר: ידידינו במכללה הישראלית לאנימציה עושים "טקס אוסקר אלטרנטיבי" – שהוא, בעצם קון-אוסקר: מ-19:00 בערב ועד 7 בבוקר יהיו הרצאות, וניחושים, והקרנה של הטקס על מסך גדול אנד סטאף. הכניסה חופשית.

אני, בינתיים, אשהה עם צוות מובחר במנהרה תת-קרקעית סודית, משם אעדכן את החדשות מהטקס באתר בלייב. ואם במקרה אתם, אני לא יודע, באוטובוס לאילת או משהו, גם אפרוץ לשידור מדי פעם בגלי צה"ל.


בהתאם למזימה להפוך לסרטי קולנוע כל סדרה ששודרה אי פעם ב"שלום אני גדי וברוכים הבאים לתכניות הילדים והנוער לערב זה", יש עכשיו עיבוד ל"חלוצי החלל" בדרך. במקרה שאתם לא מכירים, "חלוצי החלל" זה מה שהילדים הגדולים, ילידי שנות השבעים המוקדמות, התגעגעו אליו כשהאחים הקטנים ראו "רובוטריקים" ו"כח המחץ", והתלוננו שהיום כבר אין סדרות מצוירות איכותיות כמו פעם.

"חלוצי החלל" היתה בעצם "Starblazers", שהיתה בעצם גירסה אמריקאית ל"Space Battleship Yamato". על פי "יאמאטו" כבר נעשה סרט מצולם מודרני, שיצא בשנה שעברה ביפן ונחשב ללא-רע. הסרט האמריקאי כנראה לא יהיה עיבוד של הסרט היפני, מה שמבטיח עוד בילבול בנוסח "הצלצול". [ Deadline ]

אפרופו חלל: אחרי שבמשך 20 שנה היה זה שאמור לביים את "המשחק של אנדר", ושום דבר לא יצא מזה, עכשיו וולפגנג פיטרסן הוא זה שאמור לביים את "מלחמת האדם הזקן". נראה. [ Deadline ]עוד אפרופו חלל: אז "פרומתאוס", הסרט של רידלי סקוט שהיה פעם פריקוול ל"הנוסע השמיני", אבל אז הפסיק להיות, הוא בכל זאת פריקוול ל"הנוסע השמיני"? יש שמועות כאלה, והאמת שההסבר שהן נותנות הוא די מגניב. מצד שני הוא כנראה קצת ספוילר, אז תיכנסו ל-Bleeding Cool על אחריותכם.


אפרופו מד"ב: לואי לטרייר ("הענק הירוק", "התנגשות הטיטאנים") יביים סרט בשם "G". השם המקורי היה "Gravity", אבל אלפונסו קוארון תפס לו אותו. תיאור העלילה: "אב מחפש את בנו האבוד בעוד כדור הארץ מפסיק להסתובב וכח המשיכה הולך ואובד". מישהו צריך לרשת את מקומו של רולנד אמריך בתחום סרטי האסונות הגלובליים.

אפרופו לואי לטרייר: גם "התנגשות הטיטאנים 2" יומר לתלת-מימד באותה טכניקה מאוסה של post-conversion (צילום רגיל, והמרה לתלת-מימד לאחר מעשה). למרות שהוכח שוב ושוב ושוב שתלת-מימד שנעשה בצורה כזאת הוא חסר ערך במקרה הטוב. במאי ההמשך, ג'ונתן ליבסמן, טוען ב-Collider שהשתכנע להשתמש בטכניקה הזאת משום שהיא השתכללה והשתפרה להדהים, ופולט גם משהו על כך שכריסטופר נולאן עובד על גירסת 3D ל"התחלה" בשביל הבלו-ריי (הא?!). מצטער, לא קונה. עד שלא יראו לי הוכחות חותכות, תלת-מימד בפוסט-פרודקשן הוא השטן.


אפרופו גזר: הסרטון הקצר המסורתי של פיקסאר שילווה את "מכוניות 2" יהיה סרטון בכיכובם של כמה מהצעצועים של "צעצוע של סיפור". ידוע. אבל פיקסאר מרחיבים את עסקי הסרטונים הקצרים: הם יצרו סדרה של לפחות שלושה סרטוני-צעצוע כאלה, ואחד אחר ילווה את סרט "החבובות" החדש שייצא בנובמבר. זאת הפעם הראשונה שבה סרטון של פיקסאר מלווה סרט לא-פיקסארי.


אפרופו כלום: קווין קוסטנר יהיה פא קנט, אביו המאמץ של סופרמן, בסרט החדש הזה על סופרמן שהגיע הזמן באמת שיתנו לו שם. בעקבות "ספיידרמן המדהים", אני ממליץ על "סופרמן המהמם". [ Latino Review ]


יש טיזר טריילר ל"הנגאובר 2" (כלומר, "בדרך לחתונה עוצרים בוגאס 2". רק שכמובן, הוא לא מתרחש בוגאס. כנראה שזה יהיה "בדרך לחתונה עוצרים בתאילנד"). לא הבנתי. לא נהוג, בטריילרים – אפילו טיזרים – של קומדיות, לנסות להצחיק? אפילו קצת?