טריילר: הרקולס, אבל לא זה עם דווין ג'ונסון

וגם לא ההוא של דיסני או ההוא מהטלויזיה, כי מתברר שיש עוד אחד. והוא נראה מגוחך

ביולי 2014 ייצא סרט חדש על הרקולס, בכיכובו של דוויין "The Rock" ג'ונסון, ובבימוי ברט ראטנר. אבל זה לא טריילר לסרט הזה.

חברת מילניום – חברת ההפקה פורה בבעלות של שלושה ישראלים/לשעבר – הפכה, מתברר, לסוג של "אסיילום", אלה שיוצרים חיקויי ישר-לוידאו זולים לכל בלוקבאסטר שיוצא לקולנוע. אבל הם הולכים קצת יותר בגדול. השנה הם הצליחו להקדים את "וושינגטון על הכוונת" (White House Down) כשהוציאו סרט עם עלילה כמעט זהה, אבל זול יותר ומוקדם יותר – "המטרה: הבית הלבן" (Olympus Has Fallen). התוצאה ידועה: "וושינגטון על הכוונת" היה קריסה קופתית. "המטרה: הבית הלבן" – בהתחשב בתקציב הקטן יותר שלו – היה הצלחה.

אז מתברר שהם מנסים לעשות את אותו הדבר בדיוק עם הרקולס. בדיוק כמו במקרה של סרטי הבית הלבן, ה"הרקולס" הגדול ייצא ביולי, אז את "הרקולס" הקטן הם רוצים להוציא במרץ. זה כבר לא נראה כמו עוד אחד מאותם מקרים של סרטים-תאומים, שקורים כל הזמן – זה נראה כמו מבצע חיסול מתוכנן מראש. שמו המלא של הסרט של מילניום הוא "Hercules: The Legend Begins". ביים אותו רני הארלין, שאתם בטח לא זוכרים, אבל הוא נחשב לבמאי אקשן מוצלח מתישהו בשנות התשעים; את הרקולס מגלם קלן לוץ, שמתברר שהיה איזה ערפד בסדרת "דמדומים" או משהו.

רק בעיה אחת יש: הסרט הזה נראה פתטי. מילא שהוא גונב סצינות מסרטים היסטוריים אחרים: יש פה תמונות שנראות פשוט מועתקות מ-"300" ומ"גלדיאטור", ואפילו רגעים שמצליחים להיראות דומים להפליא ל"פומפיי" שעוד לא יצא. אין שמץ של אחידות בסגנון – לרגע הכל קומיקסי, רגע אחר כך – צילומי חוץ באור טבעי. אבל מעבר לכך, הסרט פשוט נראה זול כל כך שהוא מזכיר יותר את "הרקולס" הטלוויזיוני עם קווין סורבו (או את הרקולס של דיסני). אם רציתם חיקוי בנוסח אסיילום – קיבלתם.