מרגלים בריטים, פייק ניוז, ושוט רציף אחד ארוך (ועוד טריילרים)

גאי ריצ'י חוזר למקורות, הארלי קווין חוזרת עם תגבורת, וג'סי פינקמן חוזר, נקודה.

ציפורי הטרף והארלי קווין המהממת

יש איזשהו קונצנזוס שהדבר היחיד שהיה טוב (או, טוב, כמעט היחיד) ב'יחידת המתאבדים' היה הדמות של הארלי קווין בגילומה של מרגו רובי. אני אישית לא עם כולם בקטע הזה – לדעתי הדמות הזו היתה מעפנה כמו כל האחרות – אבל הרושם הכללי הספיק לוורנר כדי להכריז על סרט בראשותה של הארלי, בשם "ציפורי הטרף (ותוספת כל שהיא מצחיקה כאילו כזה כי הארלי קווין כזאתי מאגניבה)". אחרי כמה פוסטרים וטיזרים, 4 חודשים לפני שהסרט יוצא, סוף סוף הגיע הטריילר:

אני… לא ממש יודע מה אני חושב על זה. יש כאן בהחלט אווירה כיפית, ומרגו רובי עושה רושם טוב. הכתיבה הכושלת של הזוועתון ההוא הרי ודאי לא היתה אשמתה, כן? מצד שני, הטון של יחידת המתאבדים בולט כאן מדי וזה עושה לי זכרונות לא נעימים. והיי, גם לסרט ההוא היו טריילרים טובים.

מצד שלישי, אני שמח שאת הפסקול מלחין דניאל פמברטון, שהיה אחראי לפסקול המדהים של 'קינג ארתור' והייתי בטוח שהוא יאבד את עבודתו אחרי הכשלון ההוא. מצד רביעי, מה, אתה מחכה לטריילר כדי לראות מי המלחין של הסרט? באמת.

אבל מצד חמישי, יואן מקגרגור גם כאן! ויש עוד שחקנים ונראה שהם נהנים, והכל! מצד שישי, גם הטריילרים של יחידת המתאבדים היו טובים. אמרתי את זה כבר? גאד, כנראה שהצל של הסרט הנורא ההוא ירדוף אחרי DC לנצח.

הג'נטלמנים

יאי, גאי ריצ'י חוזר למקורות! אחרי עשור של בלוקבאסטרים כושלים (עיין 'קינג ארתור' מהפסקה הקודמת) או מצליחים (אלאדין, שרלוק הולמס) ריצ'י חוזר לביים סרט פשע בריטי, כמו בימים הכי טובים שלו. מתיו מקונוהיי מככב לצד יו גרנט, צ'ארלי האנם, קולין פארל ועוד.

אני רוצה לראות את הסרט הזה שלשום, אם אפשר. זה נראה ריצ'י במיטבו ממש, ואתם יודעים מה, אף פעם לא נמניתי גם עם שונאי צ'ארלי האנם, אז בכלל הכל מעולה.

ריצ'ארד ג'ול (בטח יהיה לזה שם אחר בארץ) 

קלינט איסטווד לא מבזבז זמן, והסרט הבא שלו כבר מוכן. האמת שזה דווקא פרוייקט שכמעט נגנז, אבל איסטווד החליט לבסוף להרים אותו מחדש.

וטוב שכך, כי כשתשמעו את הסיפור העצוב שיש לסרט לספר, תרצו גם אתם שייעשה צדק היסטורי עם ריצ'רד ג'ול. ג'ול היה מאבטח פרטי באירועי האולימפיאדה של 1996 באטלנטה, והוא הציל כמה וכמה אנשים מפיצוץ מטען צינור שהוטמן בפארק האולימפי. למרות זאת, התקשורת הפכה אותו לחשוד בעצם מעשה החבלה, וחייו של האיש נהרסו ללא תקומה (אפשר לקרוא על זה כאן).

הטריילר הזה אפקטיבי. עם קצת מזל, יש מצב שזה יהיה הסרט הכי טוב של איסטווד מהשנים האחרונות: איסטווד במאי נהדר, אך הוא תמיד היה בשיאו כשהתסריט שבחר היה טוב, והפוטנציאל כאן ניכר לעין.

ההיסטוריה האישית של דייוויד קופרפילד

אישית, אני לא צריך שום דבר יותר מאשר "הסרט הבא של ארמנדו יאנוצ'י". היצירה היחידה שלו שראיתי היתה "סטאלין מת!", אבל היא הספיקה כדי שאני אעקוב ממש מקרוב אחרי הפרוייקט הבא שלו (אני אשלים את "בסוד העניינים", מבטיח לכם).

כמו שדיווחנו כאן לפני קצת יותר משלושה חודשים, עכשיו מעבד יאנוצ'י למסך הגדול את אחד הספרים המהוללים בהיסטוריה – "דייוויד קופרפילד" של צ'ארלס דיקנס. אם היה מישהו שתהה כיצד יעבד יאנוצ'י את אחד מסמלי הספרות הויקטוריאנית, הגיע הטריילר הזה ונתן תשובה מוחצת: כמו ארמנדו יאנוצ'י.

איזה טריילר מעולה. נראה שהקאסט המבטיח מקיים את ההבטחה, ושגם אם יאנוצ'י יפספס את האוסקר לא יהיה אכפת לי מזה כי איזה כיף הולך להיות.

אל קמינו

אז מסתבר ש'שובר שורות' לא באמת הסתיימה. אני לא מדבר על התיאוריות על גורלו של וולטר וייט, אלא על סרט ההמשך לסדרה שעולה בנטפליקס ממש עוד כמה ימים, ונכתב ובויים על ידי יוצר הסדרה בכבודו ובעצמו – וינס גיליגאן.

אני מחכה לסרט כי חוויותיו של ג'סי פינקמן אחרי מאורעות הסדרה בהחלט מעניינות אותי, וכי גיליגאן הוא יוצר מבריק. הטריילר, לעומת זאת, כמעט מיותר: הוא לא מראה כלום. יש בו שורת דיאלוג אחת בדיוק, וחוץ מאווירה שובר-שורות-ית הוא לא מוסיף לי שום דבר. אם זאת הייתה המטרה, אז הוא הצליח – ובהחלט ייתכן שזאת הייתה המטרה.

1917

כבר דיברו פה על הטריילר של 1917, דרמת המלחמה של סם מנדס שתעלה לאקרנים בדצמבר. האמת היא שציפיתי לסרט הזה, אבל עכשיו אני מצפה לו פי שבע – יוניברסל שחררו קטע מאחורי הקלעים מדהים שמאשר סופית: הסרט הזה יהיה כולו בשוט אחד ארוך. ולפי הסרטון, נראה שהרעיון הוא פחות גימיק ויותר עקרוני לסרט. נותר רק לקוות. ואז יצא גם הטריילר הזה.

רוג'ר דיקנס בדרך לאוסקר נוסף? הלוואי.

לשבור את הקרח 2

הטריילר הראשון לסרט המגה-מצופה הזה היה סבבה אגוזים, אבל לא סיפר לנו כמעט כלום על העלילה. עכשיו אנחנו מקבלים יותר פירוט על התוכניות הצפויות – ויחד עימו חששות, כי אי אפשר באמת לעמוד בציפיות המטורפות האלה, וכשמתחילים לדבר ממש על עלילה, הסיכון גובר.

הטריילר הזה יותר… סתמי, האמת; כמעט גנרי. אם לא הייתי כל כך אוהב את הדמויות אלא מתרכז בטריילר בלבד, היה אכפת לי הרבה פחות מהסרט הזה. עד נובמבר, נאלץ להמשיך לסמוך על היוצרים שיצליחו לרגש אותנו שוב. הרי גם הטריילרים של הסרט הראשון היו ככה-ככה.

קינגסמן: ההתחלה

אז מתברר שמישהו בפוקס קיבל את המזכר הזועם של עין הדג על אובר הרצינות של הטריילר הקודם, ואותו מישהו פקד על מתיו ווהן לתקן את הרושם תכף ומיד.

הווו, זאת כבר טריטוריה מוכרת. נרגעתי. גם קינגסמן החדש יהיה סרט כיפי עם פסקול מקפיץ. ורייף פיינס, אתה אנגלי מבטן ומלידה, אז למה המבטא הבריטי שלך כאן נשמע מזויף?

ולסיום, רק נספר שהחומרים שמשתחררים כל העת מ'שליחות קטלנית: גורל אפל' עושים רושם מצוין, ושהטריילר החדש של 'סכינים שלופות' (אני מתכחש לשם העברי) מוסיף להעלות את הציפיות עד לגלקסיה רחוקה רחוקה. עוזר גם שהסרט עומד על 99% בעגבניות רקובות אחרי 76 ביקורות. למה רק בנובמבר למה?!