שבוע אחרון בהוגוורטס, יום 1: מפלצות בע"מ

לכבוד סיום סדרת הארי פוטר, סקירה היסטורית של הפארודיות עליה. ולפתיחה: המחווה של פיקסאר

בתוך פחות משבוע תסתיים, לגמרי, סדרת "הארי פוטר" – שהיא לא רק סדרת הסרטים המצליחה בהיסטוריה, אלא גם סידרה שליוותה את "עין הדג" כמעט מהרגע שבו היה קיים. מהרגע שהאתר הוקם, בשנת 2000, לא היתה שנה שבה לא יצא סרט של הארי פוטר – או לפחות טריילר לסרט הבא של הארי פוטר, או דיבורים על ליהוקים לסרט הבא של הארי פוטר.

דרך שאפתנית לסכם את הסדרה תהיה לצפות מחדש בכל הסרטים. אבל אם אין לכם זמן לזה – בכל זאת, אלה שבעה סרטים לא קצרים – אנחנו נעשה את זה בשיטה שלנו, דור האינטרנט וה-ADHD, שלא מסוגל לשבת בשקט למשך יותר משלוש דקות רצופות: סקירה היסטורית של הפארודיות, המחוות והסרטונים שליד הסדרה, מעכשיו ובכל יום בשבוע הקרוב.

מתחילים עם טריילר, לא להארי פוטר אלא ל"מפלצות בע"מ". אם לא ראיתם את הטריילר הזה בזמן אמיתי, צריך להסביר מה בדיוק הולך פה: "מפלצות בע"מ" יצא לקולנוע בנובמבר 2001. שבועיים אחר כך יצא "הארי פוטר ואבן החכמים", הסרט הראשון בסדרה, והיה, כמובן, היסטריה מוחלטת. כדי להזכיר לאנשים ש"מפלצות בע"מ" עדיין קיים ומוקרן, ככל הנראה באותו מולטיפלקס, פיקסאר הפיקו את הטריילר הזה, שנועד במיוחד להצגה לפני הקרנות של "הארי פוטר". אגב, עד היום לא הצלחתי לפענח על איזה סרט סאלי מדבר, אולי אתם יודעים?