משחקי הרעב: הספר האחרון יפוצל לשני סרטים

בדיוק כמו הארי פוטר וכמו דמדומים. ובאותו נושא: יש לנו תאריך ראשון לסרט בשנת 2015!

זה עבד ב"הארי פוטר", זה עבד ב"דמדומים", אז למה שזה לא יעבוד ב"משחקי הרעב"? שלא במפתיע, חברת ליונסגייט הכריזה שהספר האחרון בטרילוגית "משחקי הרעב", "עורבני חקיין", יפוצל לשני סרטים – וגם קבעה מראש, שלוש שנים וחצי מראש, את תאריכי ההפצה שלהם. אז לוח הזמנים של סדרת "משחקי הרעב" הוא עכשיו:

22.11.2013: משחקי הרעב: התלקחות
21.11.2014: משחקי הרעב: עורבני חקיין – חלק ראשון
20.11.2015: משחקי הרעב: עורבני חקיין – חלק שני

אז בהזדמנות זו, אני שמח להכריז על פתיחת הלשונית של שנת 2015 ב"לא סופי"!

לפני כחודש האולפן כבר אישר ש"משחקי הרעב" הוא "פרוייקט של ארבעה סרטים", עכשיו מגיע האישור הרשמי לכך שזה הספר האחרון שיפוצל. האם הפיצול הכרחי? מן הסתם, לא. לא קראתי את הספרים, אבל מכיוון שהספר השלישי ארוך מהשני בשני עמודים תמימים, לא נראה סביר שדחוסה בו הרבה יותר עלילה מבשני הספרים הקודמים, ואם אותם אפשר היה להפוך לסרט בודד – גם את "עורבני חקיין" היה אפשר. (ב"הארי פוטר" זה דווקא היה תירוץ לא רע). זה מהלך שקוף לחלוטין שנועד להגדיל ב-33%, בערך, את ההכנסות מהסדרה. וכל זה לא אומר שזה נורא. שוב, ב"הארי פוטר" זה עבד נהדר.

כזכור, גארי רוס, הבמאי של "משחקי הרעב" הראשון והסופר-מגה-מצליח, עזב את הסדרה. את הסרט השני יביים פרנסיס לורנס. שני ליהוקים חדשים הוכרזו בזמן האחרון: פיליפ סימור הופמן יגלם את פלוטרך הבנסבי (בהנחה שככה כותבים את זה), וג'נה מאלון נמצאת במו"מ לגלם את ג'והאנה מייסון.

עדיין לא ידוע האם פרנסיס לורנס ימשיך גם לסרטים השלישי והרביעי. גם הליהוק, רשמית, עדיין לא הוכרז, אבל האולפן צריך להיות דפוק בשכל כדי לא לתת לג'ניפר לורנס להמשיך עד הסוף.