פרס אחרון ודי: "ברבור שחור" זכה באינדי ספיריט

פרסי ה-Independent Spirit לסרטים עצמאיים נתנו כבוד לדארן ארונופסקי, נטלי פורטמן וג'יימס פרנקו

זהו, מבטיח, זה באמת הפרס האחרון לפני האוסקר (הלילה בשעות הקטנות), ואז עונת הפרסים הנוכחית נסגרת רשמית, ואפשר לנוח עד השנה הבאה, או לפחות עד פרסי MTV.

פרסי Independent Spirit, לסרטים העצמאיים הטובים של השנה, מחולקים יום אחד לפני האוסקר ומנסים להיות אנטי-אוסקר: הם מחולקים באווירה לא רשמית וקלילה יחסית. ובכל זאת הם היו השנה קרובים מאוד לאוסקר בכמה תחומים. מבין חמשת המועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר באינדי ספיריט, ארבעה מועמדים גם לאוסקר ("127 שעות", "ברבור שחור", "הילדים בסדר" ו"קר עד העצם"). בקטגורית השחקנית הטובה ביותר כמעט שאין הבדל: יש שש מועמדות לפרס הזה באינדי ספיריט השנה, שבינהן כל חמש המועמדות לפרס באוסקר.

בסופו של דבר, "ברבור שחור" זכה גם בסרט וגם בפרס השחקנית – וגם בפרסי הבמאי והצילום. ג'יימס פרנקו קיבל את פרס השחקן הטוב ביותר על "127 שעות", ושני שחקנים מ"קר עד העצם", ג'ון הוקס ודייל דיקי, קיבלו את פרסי שחקן ושחקנית המשנה.

אם אתם מנסים להבין מה אפשר להסיק מזה לגבי ההימורים לאוסקר (אפשר לשלוח טפסי "הכה את האוסקר" ממש עד תחילת הטקס, אגב), אז התשובה היא שלא הרבה. נטלי פורטמן חיזקה עוד יותר את מעמדה במרוץ לפרס השחקנית, אבל היא היתה המועמדת המובילה ממילא; ובקשר לפרסי הסרט והבמאי – מכיוון ש"הרשת החברתית" ו"נאום המלך" לא היו מועמדים כאן, לניצחון של ארונופסקי אין משמעות מבחינת המירוץ לאוסקר.

אגב, "נאום המלך" דווקא זכה באינדי ספיריט – בפרס הסרט הזר הטוב ביותר. מהר, שמישהו יתקשר לאקדמיה וילשין לה שבסרט דיברו אנגלית יותר מ-50% מהזמן! אה, רגע. בעצם, ההגדרה של האינדי ספיריט ל"סרט זר" היא פשוט סרט שלא הופק בארה"ב, בלי קשר לשפת הדיבור. לעזאזל, חשבתי שעדיין יש ל"ביקור התזמורת" סיכוי.

רשימת המועמדים והזוכים המלאה