אינדיאנה ג'ונס שוב חוזר חלילה

האריסון פורד הוא מלך הקולנוע של העתיד: "אינדיאנה ג'ונס 5" הוכרז רשמית ובינתיים מחפשים יורש להאן סולו

אנחנו תקועים בלולאת זמן. להסתכל על שוברי הקופות של העתיד זה להסתכל על הלהיטים של העבר. ספציפית, במקרה של השבוע האחרון, על הפילמוגרפיה של האריסון פורד.

כמו שבטח כבר שמעתם: אינדיאנה ג'ונס חוזר! ….שוב! סרט מס' 5 במה שקשה יותר ויותר לכנות טרילוגית אינדיאנה ג'ונס יצא גם יצא, תחת מטריית דיסני, ב-2019. ה-17 ביולי 2019, ולא יום קודם. סטיבן ספילברג הוא, כמו תמיד, הבמאי. האריסון פורד הוא, כמו תמיד, אינדי. ג'ורג' לוקאס הוא האיש שלא מעורב בסרט בשום צורה וכולם משתדלים לא להזכיר את הסרט בכלל כשהוא בסביבה, כי הוא קצת כמו הזה שאף פעם לא מזמינים למסיבות כי אף אחד לא באמת מחבב אותו ואתם יודעים שהוא יודע את זה אבל עדיין, לא נעים.

העובדה שיהיה סרט אינדיאנה ג'ונס חדש לא מפתיעה בשום צורה: כשדיסני קנו את לוקאספילם, העיסקה כללה את הזכויות ל"מלחמת הכוכבים" – שהיו המנה העיקרית – אבל גם את אינדי. דיסני לא ידועים כחברה שנותנת לפרנצ'ייז ידוע לשבת בחוסר מעש, ולכן זה היה עניין של זמן עד שהם יחזירו את אינדי – השאלה היא רק מתי ובאיזו צורה. הם היו יכולים לעשות לסדרה "הכח מתעורר" – כלומר, להביא שחקן חדש ובמאי חדש ולהביא את האריסון פורד להופעת אורח. במקום זה הם הלכו על המקור – עוד סרט של אינדי עם ספילברג והאריסון פורד ככוכב ראשי, ועם אותו עניין כמו ב"מלחמת הכוכבים" – ההבטחה שג'ורג' לוקאס לא מעורב, ולכן הפעם יש סיכוי שזה לא יהיה מאכזב כמו בפעם הקודמת ההיא.

עדיין בהחלט יש סיכוי שאינדי החדש יהיה העברת-לפיד, ושזה בעצם יהיה ניסיון להתחיל את טרילוגית "מיסיסיפי רובינסון", היורש של אינדיאנה ג'ונס, כשהאריסון פורד ימלא, בעצם, את אותו התפקיד בדיוק שהוא מילא ב"הכח מתעורר": הוא מגיע בתור נציג הדור הישן, ואז נפרד בנימוס. יש שמועות שכבר ידוע מיהו ה"דור החדש": כריס פראט, שעשה אינדיאנה ג'ונס יותר טוב מאינדיאנה ג'ונס בעצמו ב"עולם היורה". זאת לא תהיה הפעם הראשונה שנעשה ניסיון להעביר את מורשת אינדי לגיבור חדש: ב"ממלכת גולגולת הבדולח" זה היה שאיה לה-באף שהיה אמור להיות הגיבור החדש. זוכרים כמה טוב זה עבד אז?

האריסון פורד לא יהיה צעיר ב-2019. ממש לא. גם ב-2008, כשיצא "אינדיאנה ג'ונס וממלכת גולגולת הבדולח", הוא לא היה צעיר. אבל את כל בדיחות "אינדיאנה ג'ונס והקטטר הארור" כבר שמענו אז, לכן אין מה לעשות, אנחנו נאלץ בצער רב לא לספר אותן יותר, ואפילו יש לנו איזה משהו שאנחנו בטוחים שהוא הברקה אדירה שאף אחד, אבל *אף אחד* לא חשב עליה לפני כן, ושרומז על כך שהפעם אינדיאנה ג'ונס הוא זקן(!), אנחנו נאלץ לסתום ולא לכתוב או לספר או לשתף אותה אף פעם ולהכיר בכך שפוטנציאל ההומור של הבדיחה הזאת מוצה עד תומו לפני שמונה שנים וגם אז, בואו נודה, זה לא היה *באמת* מצחיק. מצטער, אבל מה לעשות. חוקים הם חוקים.

בינתיים, החיפוש אחר האריסון-פורד-ג'וניור מתחיל גם בגיזרה אחרת: סרט "מלחמת הכוכבים" על האן סולו הצעיר ייצא ב-2018 (כריס מילר ופיל לורד מביימים, וטוב שכך), וזה אומר שצריך מישהו שייכנס לנעליים של פורד גם כאן. על פי השמועות, מספר השחקנים שנבחנו לתפקיד עומד על כמלאנת'לפים, ומבינהם נשארו כרגע שלושה מועמדים עיקריים: טארון אגרטון, שהיה כבר גיבור אקשן צעיר ב"קינגסמן"; אלדן אהרנרייך, שהיה פנטסטי ב"יחי קיסר!" אבל אולי כשהאחים כהן מביימים אותך זו לא חוכמה; וג'ק ריינור, שאומרים שעשה משהו ב"רובוטריקים 4" אבל מכיוון שמחקתי את זכרון הצפיה בסרט הזה בעזרת שירותיה הטובים של חברת לאקונה בע"מ, אין לי מושג מה. על פי המעט שאני יודע על שלושתם, אני תומך נלהב באהרנרייך, למרות שאם אני אגיד את זה בקול רם לאנשים סביר שהם יאמרו לי שהם דווקא בעד ברני סנדרס. בנוסף לכל אלה, האריסון פורד יככב גם ב"בלייד ראנר 2", שהוא, ככל שאני מתקשה לעכל, דבר אמיתי לגמרי שעומד לקרות.

ובחזרה לאינדי: אם הוא באמת ייצא בתאריך שיועד לו, זה הופך את 2019 לשנת המגה-סופר-אולטרה-פיצוץ קולנועי החדשה. זה קורה מדי פעם – הצטברות של הרבה תנועות שונות לגל-על אחד גורמת לתקופה עתידית אחת לכלול מספר בלתי סביר של סרטי-על. פעם זאת היתה 2015; עכשיו זאת 2019,. נכון לעכשיו, כל הסרטים האלה מתוארכים לארבעת החודשים אפריל-יולי 2019: "מלחמת הכוכבים: פרק 9"; "הנוקמים: מלחמת הנצח, חלק שני"; "ליגת הצדק, חלק שני"; "מהיר ועצבני 9"; "משפחת סופר-על 2", "רובוטריקים 7" (כן, 7); ועכשיו גם "אינדיאנה ג'ונס 5". זה חתיכת קיץ קולנועי עמוס, וזה גם כמובן לא הולך לקרות. חלק מהסרטים האלה עוד יפנו מקום, ועדיין זה עומד להיות קיץ צפוף ומעניין. וכן, זה קצת מגוחך שאנחנו יודעים עכשיו כל כך הרבה על דברים שהולכים לקרות בתקופה שבה יתחילו לדבר באמריקה על הבחירות הבאות, והאם מישהו יכול להביס את הנשיא היוצא, אהרנרייך.