טריילר: האירי

סקורסזה חוזר. צריכים יותר מזה?

כמעט שלוש שנים אחרי "שתיקה", יש סרט חדש של מרטין סקורסזה, בו הוא חוזר לז'אנר הגנגסטרים.

"האירי" הוא אחד הסרטים המסקרנים של הסתיו הקרוב, ובצדק. זהו שיתוף הפעולה התשיעי בין סקורסזה ורוברט דה נירו, שהתחילו לחשוב ביחד על הפרוייקט עוד ב-2007. הסרט הביוגרפי – המבוסס על ספרו של צ'ארלס ברנדט – מתרחש לאורך כמה עשורים ועוקב אחר פרנק "האירי" שירן, יוצא צבא שעבד בתור רוצח שכיר בשביל המאפיה. נראה שהסרט יתמקד בעיקר בקשר של שירן עם ג'ימי הופה, נשיא איגוד נהגי התובלה, שנעלם מעל פני האדמה בנסיבות מסתוריות בשנת 1975 ולא נראה מאז. מכיוון שדה נירו כבר בעשור השמיני לחייו, נעשה שימוש באפקטי די-אייג'ינג ממוחשבים כדי לגרום לו ולעוד שחקנים בקאסט להיראות צעירים יותר בשנים המוקדמות של הסיפור.

חוץ מהאיחוד שלו עם דה נירו, סקורסזה גם מחזיר למסך את ג'ו פשי, שזהו הסרט השלישי בסה"כ שבו הוא משתתף במאה הנוכחית והראשון מאז 2010 (אם כבר לעשות קאמבק, שיהיה עם סקורסזה). בנוסף אליהם מככבים גם אל פאצי'נו (שמשתף פעולה לראשונה עם סקורסזה), הארווי קייטל, ריי רומנו ואנה פאקווין. את התסריט כתב סטיב זיליאן, שהיה אחד הכותבים של "כנופיות ניו-יורק".

עדיין אין תאריך יציאה לסרט, שיוקרן לראשונה בערב הפתיחה של פסטיבל הסרטים בניו-יורק בחודש הבא. לאחר מכן תהיה לו הפצה קולנועית מצומצמת לצד עלייתו בנטפליקס, שללא ספק בונים עליו בעונת הפרסים.