זה של סטיבן קינג וזה מחולק לשניים

"זה" של סטיבן קינג יעובד לשני סרטים, בעזרת הבמאי המקסיקאי הכי מבטיח שכנראה לא שמעתם עליו

הבנאדם יוצא לחופש ליומיים וחצי, וחוזר אל פיד מלא בדברים מגניבים שחייבים לדבר עליהם. אין ברירה, צריך לנסות לסגור את הפער.

"זה" של סטיבן קינג – אחד הספרים הידועים ביותר שלו, זה עם הליצן המפלצתי – איכשהו נשאר בלי עיבוד קולנועי עד היום. היתה סדרת טלויזיה, אבל זה לא אותו הדבר. אפשר להבין למה: זה ספר קשה מאוד לעיבוד, אפילו אם מורידים ממנו את הקטעים ששום מסך לא יסבול. הוא מתרחש במקביל בשנות החמישים ובשנות השמונים, כשאותה קבוצת דמויות – פעם כילדים, פעם כמבוגרים – מתמודדת עם המפלצת הקינגית התורנית.

עכשיו יש עיבוד קולנועי חדש לספר בדרך, והוא נשמע די מבריק: "זה" יעובד לשני סרטים. זה יאפשר לחלק את הספר לשני פרקים נפרדים – הילדים והמבוגרים – שקשורים זה לזה יותר מסתם סרט המשך. והבמאי המיועד של העסק הוא מי אם לא קארי פוקונגה! מיליוני מעריציו כבר קורעים חולצות וקופצים לבריכות משמחה!

בינתיים, במציאות, אם אתם מזהים את השם הזה – כל הכבוד. אבל בשביל היתר: פוקונגה הזה הוא דווקא לא רע בכלל. הוא עשה עד היום שני סרטים: "ללא שם" ("Sin Nombre") המצוין, ו"ג'יין אייר", שהיה מבויים מצוין (והזכיר מאוד סרט אימה, בחלקו) וסבל מהעובדה שהעלילה שלו היתה "ג'יין אייר".

הרעיון של הפרוייקט נשמע מצוין, ומעיד שוב על כך שבתעשייה מתחילים לחשוב מחוץ לקופסה הסטנדרטית של סרט-המשכון-המשך ישר לוידאו. אולי גם ההצלחה של פרוייקט "הנוקמים" השפיעה על זה. אלא מה, הניסיון הקודם לפרוייקט-רב-סרטי-ענק-המבוסס-על-סטיבן-קינג היה "המגדל האפל", ונכון לעכשיו, הוא נראה די אבוד.

[THR]