ג'קאס: 50 מיליון דולר, והפצה ישראלית

לצופים בארץ תהיה לראשונה אפשרות לראות את ג'וני נוקסוויל מתעלל בעצמו על מסך גדול. בתלת מימד.

סוף השבוע בקופות ארה"ב: "ג'קאס 3D" כבש את המקום הראשון, עם 50 מיליון דולר. סכום מאוד משכנע.

אם אתם מאלה שלא מכירים את "ג'קאס", קצת קשה לתאר מה הם הסרטים האלה, כי אין שום דבר שדומה להם. אלה סרטים… תעודיים, אפשר לומר, שבהם חבורת פעלולנים בראשות ג'וני נוקסוויל עושים לעצמם דברים איומים. דברים כמו לנסות לתפוס נחשים בתוך בור כדורים, להצמיד לעצמם עלוקה לעין, לשגר את עצמם על רקטה, להיכנס בכוונה תחילה לעימותים פיזיים עם שוורים זועמים, וכאלה. מדהים שכל המשתתפים עדיין בחיים. כשזה לא גורם לך לרצות להקיא, זה מאוד מצחיק, משום מה.

הסרט השלישי, כדרכם של סרטים שלישיים בימינו, הופץ בתלת-מימד. זה קצת מדאיג. כשמדובר ב"ג'קאס" אני אף פעם לא לגמרי בטוח אם אני באמת רוצה לראות את מה שלא יהיה שיקרה בסצינה הבאה, ובוודאי שלא אם אני רוצה לראות את זה בתלת-מימד. אבל מבחינה קופתית, זה עבד. סרט "ג'קאס" הראשון (שנעשה בעקבות סדרת הטלויזיה ב-MTV), הכניס 23 מילין דולר בסוף השבוע הראשון שלו ב-2002, והשני, ב-2006, פתח עם 29 מיליון. כך שהקפיצה מכאן ל-50 מיליון לא מובנת מאליה. הרבה ממנה הסרט חייב למחירים הגבוהים של כרטיסי התלת-מימד, אבל כבר הוכח שאי אפשר לסמוך רק על זה: "סטפ אפ 3D" ו"My Soul to Take", למשל, הופצו בתלת-מימד וזה לא הפריע להם להיות פלופים מביכים.

ל-50 מיליון האלה היתה תוצאה ברורה ומיידית. שני סרטי "ג'קאס" הקודמים לא הוקרנו בבתי הקולנוע בארץ, ועד סוף השבוע הזה, לא היתה כוונה להפיץ גם את הסרט החדש. אבל עכשיו הוא פתאום הופיע בלוח ההפצה, ב-25 בנובמבר. זה חריג, אבל לסרטי "ג'קאס" אין עלילה, ואתם לא ממש צריכים לדאוג שלא תבינו את הסרט אם לא ראיתם את שני הקודמים.

בהמשך הרשימה השבועית: "RED", סרט האקשן הממש מגניב עם ברוס וויליס ועוד פנסיונרים, הגיע למקום השני עם 22 מיליון דולר. סביר. "הרשת החברתית", אחרי שבועיים במקום הראשון, ירד לשלישי, אבל יורד די לאט (33% השבוע). הוא הגיע ל-62 מיליון דולר בהכנסות כוללות בינתיים, וזה לא רע בכלל בשביל סרט שבעיקר מדברים בו.

[ לרשימה המלאה ב-Boxofficemojo ]