העולם על פי ג'ימי, פרק 2: החנות מעבר לפינה

הקומדיה הרומנטית הגדולה שהיא בעצם לא קומדיה רומנטית, אבל היא כן גדולה.

מי אתה ג'ימי סטיוארט? שחקן, כוכב, אייקון, חייל (באמת), קאובוי (בסרטים), רומנטי (בדרמות), שרמנטי (בקומדיות), גבוה (בכל מצב), וחבר לכולם (אבל בעיקר לארנבים בלתי נראים).

במיני סדרה חדשה תום ויהונתן צוללים לעולמו של אחד השחקנים האמריקאים הכי מוכרים במאה העשרים עם כמה מהיצירות החשובות בקריירה שלו (וכמה שסתם רצינו לדבר עליהן), בוחנים כיצד התיישנו הסרטים שלו, כיצד הוא ניצל את הפרסונה שלו לסרטים שונים, והאם מישהו יכול להחליף אותו.


"החנות מעבר לפינה" הוא אחד מסרטיו הגדולים של ג'ימי סטיוארט. מבויים על ידי ארנסט לוביטש, מבוסס על מחזה, ועם צימוד רומנטי למרגרט סאליבן. אבל על מה הוא?

בקצרה: זוכרים את "חנות קטנה ומטריפה"? אז ההפך.

בבינוני: זוכרים את "יש לך הודעה"? אז די דומה, רק בלי האינטרנט ובלי הסאבטקסט על ג'נטריפיקציה.

בארוך: ג'ימי סטיוארט תמיד ארוך. אתם לא צריכים שאני אגיד לכם את זה.

בפרק הבא: איזה חיים נפלאים אלה כשפרנק קפרה מביים אותך


פרק 1: שובו של דיסטרי

קצת מוזר לקרוא לסרט "דיסטרי רוכב שוב" (או כמו התרגום העברי, "שובו של דיסטרי") בלי שראינו את דיסטרי רוכב בפעם הקודמת. אבל, נו, אם מלחמת הכוכבים יכולים להתחיל עם פרק 4 (כן, אני יודע שבהוצאה המקורית לא קראו לזה פרק 4) אני מניח שדיסטרי יכול לרכוב שוב בפעם הראשונה. במיוחד כשדיסטרי הוא ג'ימי סטיוארט, קאובי מהסוג החריג במיוחד, אין לו אקדחים ואין לו חיבה מיוחדת לתצוגות גבריות. השיטה העיקרית שלו לפתור בעיות זה לא לירות כדורים אלא לירות שנינויות. ובכל זאת, כאשר הוא נקרא לנקות את אחת העיירות הכי מלוכלכות במערב (באופן מטאפורי, הרחובות האלו נראים די נקיים) הוא הולך לגלות שעקרונות האי-אלימות האלו אולי יעלו לו טיפה יותר מידי.

כמו כן, מרלין דיטריך כאן, והיא נהדרת בצורות שרק מרלין דיטריך יודעת להיות.

בשבוע הבא: ממש מעבר לפינה, ג'ימי סטיוארט, ארנסט לוביטש ומרגרט סוליבן מציגים קומדיה רומנטית שמתחבאת בתוך קומדית מקום עבודה.