טריילר: חולית של חודורובסקי

מאחורי הקלעים של אחד הסרטים המוזרים ביותר שלא נעשו מעולם

במהלך שנות השבעים, אלחנדרו חודורבסקי עבד על עיבוד קולנועי ל"חולית" של פרנק הרברט. חודורובסקי הנ"ל נחשב לאחד הדברים המוזרים ביותר שקרו בתולדות הקולנוע, ו"הר האלוהים" שלו, הסרט שביים לפני תחילת העבודה על "חולית", הוא יצירה שגורמת אפילו ל"מנועים קדושים" להיראות שפוי בהשוואה. הגירסה שלו ל"חולית" היתה יכולה להיות אחד הסרטים המוזרים, יוצאי הדופן, הבולטים ואולי גם הגרועים ביותר שנוצרו אי פעם, אבל היא לא הושלמה מעולם. כמה מוזר היה יכול להיות הסרט הזה? נאמר זאת כך: אחרי שזכויות ההסרטה של הספר פגו, הם עברו לידי המפיק דינו דה לורנטיס, שיצר גירסה משלו של "חולית" ולשם כך בחר בבמאי השפוי והמיינסטרימי הרבה יותר, דייויד לינץ'.

בפסטיבל קאן האחרון הוצג לראשונה "Jodorowsky's Dune", סרט תיעודי על הסרט שלא נוצר, וקיבל הרבה תשבוחות, אבל רק בחודש הבא הוא ייצא בארצות הברית בהפצה מסחרית (מוגבלת מן הסתם, כי כמה קהל יש לסרט שכולו מייקינג-אוף של סרט שלא יצא מעולם). לכבוד המאורע הסרט התיעודי קיבל טריילר כמו שצריך. וכן, זה סרט שהייתי רוצה לראות. שניהם.

עוד יתרון של סרטים שעוסקים בסרטים שנועדו לגרום לצופים להרגיש כאילו הם על LSD – הם מספקים תירוץ הולם ליצור פוסטרים כמו זה.

dune