טריילר: ג'וקר

יש הרבה חואקין פיניקס ב"ג'וקר" החדש ומעט מאוד ג'וקר.

עוד רגע יוצא "שהאזאם!", וזה זמן טוב לדי.סי לבנות הייפ לקראת הסרט הבא: ג'וקר. בכיכובו של חואקין פיניקס ובבימויו של טוד פיליפס. אז הנה טריילר.

טוב, אז בוא נתחיל מהחיובי: בעוד שכל סרטי מארוול נראים אותו הדבר, ובעוד שבעברם סרטי די.סי גם היו תחת אותו טון – נחמד לראות את די.סי מפתחים עולם של גיבורי על ששונה לחלוטין (או לפחות, רבות) מגיבור לגיבור. מה בין "שהאזאם!" ל"ג'וקר"? לא הרבה, וזה לאו דווקא דבר רע, וזה בטח מרענן.

עוד מחמאה זה ש"ג'וקר" לא נראה בכלל כמו אף סרט גיבורי על או נבלי על בסביבה, ושכל סרט שהצליח לגרור את חואקין פיניקס לככב בו, הוא, ככל הנראה, לפחות קצת מעניין.

הבעיה היא ש"ג'וקר" כן נראה כמו כל סרט אנטי-גיבור-מתוסבך סטייל "נהג מונית" אחר שיש בסביבה, עד לרמה שלא ברור אם עניין הג'וקר לסרט הוא רק שיווק נטו. כי גיבורים שנדחפים לקצה בחברה מטונפת ציבורית, מה לעשות, כבר ראינו. מה שהופך את הג'וקר למעניין זה בדיוק זה שהוא לא טרוויס ביקל או אף אחד מאותם "עושים צדק בעיני עצמם". הוא מטורף שרוצה לזרוע הרס כי זה מאוד מצחיק אותו. או כי הוא אנרכיסט מטורף.  או כי, טוב, יש לבחור הרבה גרסאות שלכל אחת מוטיבציה אחרת. ועדיין, הדמות הזאת בטריילר לא מזכירה אף ג'וקר ואף רעיון שמתקשר אליו. האם הבעיה היא בטריילר, או בסרט? האם "ג'וקר" יהיה סרט הפריקוול-אוריג'ין שמצליח נגד כל הסיכויים או שמא הוא יהיה עוד "סולו" או "חניבעל: מקור הרוע"? נגלה באוקטובר.

תגיות: