האם קשלס ופפושדו יביימו סרט גיבורי על בעולם של DC?

זאת לא כותרת קליקבייט מתחכמת. אני באמת לא יודע.

שמועות הן שמועות. יש שמועות כל הזמן. ושמועות "ייתכן שבמאי כלשהו יביים סרט גיבורי-על כלשהו", שהופצו על ידי אתר כלשהו, מגיעות כל שני וחמישי. אני לא כל כך מתעניין. כשמשהו יוחלט באופן סופי, אני אשמח לשמוע על זה. אבל דיווחים לא מאומתים על כך שבמאי לא ידוע א', או שמא במאי לא ידוע ב', יביימו סרט גיבור קומיקס Y, לא מזיזות לי.

כלומר, חוץ מהשמועה הספציפית הזאת. השמועה הזאת גרמה לי לחייך מאוזן לאוזן. אפילו אם היא לא נכונה, אפילו אם זה לא יתגשם, עצם הדיווח על השמועה הזאת משמח אותי.

זה הולך ככה. ביקום הקולנועי התאורטי לגמרי של DC, זה שיתחיל עם "באטמן נגד סופרמן נגד גל גדות", מתוכנן סרט על פי "Justice League Dark", סופר-גרופ שמאגד כמה מהדמויות היותר "אפלות ובוגרות" מהקומיקס, כאלה שלא מתלבשות בטייטס צבעוניים. הדמויות האלה כוללות את צייד השדים ג'ון קונסטנטין, Swamp Thing, וגם עוד כמה כאלה שלא באמת שמעתי עליהם (Jason Blood, Madame Xanadu, Anton Arcane). גיירמו דל טורו היה אמור לביים את הסרט הזה, ששמו העדכני הוא "Dark Universe" אבל גיירמו דל טורו אמור לעשות הרבה דברים שלא קורים בסוף, כידוע. אז הוא כתב תסריט והלך, ועכשיו האולפן מחפש במאי מחליף. כמו שמקובל בימים אלה, הם מחפשים במאים צעירים, שמגיעים בדרך כלל מחו"ל ואינם מנוסים עדיין במערכת ההוליוודית.

אז, על פי JoBlo (שהוא, יש לציין, אתר די אמין בתחום, לא איזה-שמוק-אקראי-באינטרנט.קום), יש שני צוותי-בימוי שהם המועמדים העיקריים כרגע: הראשון הוא פדה אלברז מאורוגואי, זה שעשה סרטון אפקטים קצר ומרשים והוצנח להוליווד כדי לביים את "מוות רצחני". האחר הוא אהרון קשלס ונבות פפושדו, הבמאים הישראליים של להיט הז'אנר "מי מפחד מהזאב הרע".

הולי שיט!

העובדה שלקשלס ופפושדו מחכה קריירה הוליוודית כבר ברורה (ולמעשה היתה ברורה מהרגע שבו "הזאב הרע" יצא). בפעם האחרונה ששמענו עליה, הם הלכו לביים רימייק לסרט ההונג-קונגי "Vengeance".. זה היה לפני יותר משנה, ומאז… לא שמענו כלום. לא צילומים ולא ליהוק ולא שום דבר. האם הסרט הזה עדיין בדרך, או שלגמרי ירד מהפרק – לך תדע, ברגע שנכנסים למעטפת הסודיות ההוליוודית אנחנו יודעים מעט מאוד, ואפילו אם הייתי מתקשר לאהרון או נבות לשאול אותם, היה להם בוודאי אסור להגיד לי. אז ייתכן שבמקום זה הם יביימו סרט גיבורי-על שבו עשויים להשתתף (על פי השמועה!) רון פרלמן, קולין פארל, יואן מקגרגור ומוניקה בלוצ'י.

שוב, זה דיווח לא רשמי, על כך שהאולפן שוקל את האפשרויות. שום דבר לא מובטח. והאמת היא שאני לא בטוח שאני בכלל מאחל לקשלס ופפושדו לקפוץ ישר לסרט הזה: זינוק אל תוך המים הקפואים של סרט עתיר-כוכבים ופרנצ'ייזים הוא דרך טובה להיכשל בהוליווד. (שתי מילים: ג'וש טרנק). וה"יקום הקולנועי" של DC הוא דבר שאין לי שום אמונה בו בשלב זה, ויש סיכוי לא רע שהוא בכלל יקרוס לתוך עצמו ויתמוטט לפני שתספיקו להגיד "פאטי ג'נקינס מביימת את וונדר וומן". הייתי שמח לראות את הפפושלסים עושים דברים ייחודיים יותר עם פחות מרצ'דייז. ובכל זאת כיף לשמוע את זה, אפילו בתור שמועה. החבר'ה האלה הם אנשים שהאולפנים בהוליווד מתייחסים אליהם ורוצים שיעשו דברים גדולים. אמרתי לכם, לא?