בואו לראות: קובונומליסה!

דאבל-פיצ'ר של שניים מהסרטים הטובים ביותר של 2016, קצת לפני שהשנה נגמרת: "קובו" ו"אנומליסה", חמישי בסינמטק הרצליה

סקרי השנה שחלפה והשנה הבאה כבר במקום, 2016 מחסלת את אחרוני הסלבריטיז האהובים ששרדו, עוד מעט כל זה יהיה מאחורינו. אבל רגע לפני כן, יש לכם הזדמנות לעוד כמה שעות ממש טובות בקולנוע.

במקרה לגמרי, שניים מהסרטים שהכי אהבתי ב-2016 היו סרטי אנימצית סטופ-מושן. במקרי לגמרי, שניהם – אם תשאלו אותי – יצירות מופת. שניהם אמנם הוקרנו בארץ, אבל במסגרת מוגבלת, והרבה אנשים פספסו אותם בזמן אמיתי, ולשניהם כבר ערכנו הקרנות עין-הדג. חוץ מזה, אין הרבה משותף בינהם: אחד הוא פנטזיה אגדתית, השני הוא מציאותי באופן קודר למדי. ואת שניהם אתם יכולים לראות ביום חמישי הקרוב, בכרטיס אחד, שהוא, מבחינת איכות קולנועית פר שקל, הדבר המשתלם ביותר של 2016 ללא תחרות.

"'קובו: אגדה של סמוראי" (או כמו שאנחנו אוהבים לקרוא לו, "קובו ושני המיתרים") הוא אגדת הסמוראים מבית לייקה. "אנומליסה" הוא סרטו של צ'רלי קאופמן. המחיר לשניהם גם יחד: 38 ש"ח, שזה מחיר סבבה גם לסרט אחד, אז אפילו אם אתם מעוניינים רק באחד מהם, זה משתלם. ההקרנה תיערך ביום חמישי הקרוב, 29.12, בסינמטק הרצליה. מתחילים ב-20:00 עם "קובו" (הגירסה האנגלית, דו-מימד). אחר כך אני אהיה שם לכמה דברים על סיכום השנה, ואולי אפילו חשיפה מוקדמת של הזוכים במוקדמות סקר סרט השנה. מיד אחר כך, ב-22:00: "אנומליסה".

אפשר לקנות כרטיסים כאן. האיוונט בפייסבוק כאן.


ואם אנחנו כבר כאן, עוד כמה אירועים בזמן הקרוב:

"דיסנילוגיה: צדדים אפלים", החלק השלישי בסדרת "דיסנילוגיה" (ולא, לא צריך לראות את הקודמים כדי להבין), שעוסק בשמועות על אנטישמיות, מסרים סמויים, ראשים קפואים וכל שאר הסיפורים האפלים על דיסני – ייערך כמה פעמים בזמן הקרוב: היום (שלישי), 27.12 ב-21:00 בטוקהאוס בתל אביב, וביום שלישי, ה-3.1 בביאליק 26 בבאר שבע.

החלק הראשון של אותה סדרה, "דיסנילוגיה: קיצור תולדות הנסיכות" – ב-9.1 בנוקטורנו בירושלים. החלק השני – "דיסנילוגיה: המקום השמח בעולם" – ב-5.1 בסינמטק חיפה.

ובלי קשר לדיסני, ב-30.1 אתם מוזמנים ל"איך עושים סרטים (גרועים)?", עם כל הדברים שאתם באמת צריכים לדעת אם אתם חובבי קולנוע הוליוודי, בסינמטק ירושלים.

ורשימה מלאה של כל ההרצאות, אלה שדיסני ואלה שלא, בדף "דורון פישלר נגד העולם".