הבמאי של "נאום המלך" ועלובים אחרים

ובניסוח פחות קונטרוברסלי: טום הופר יביים את הגירסה הקולנועית למחזמר "עלובי החיים"

נגיד אתה במאי צעיר שאיכשהו נפל עליו אוסקר, כבר בסרט השני שלו. מה תעשה עכשיו? התשובה הנכונה היא "מה שבא לך", וטום הופר מיישם את העצה הזאת.

הסרט הבא של האיש שלפני שנה אף אחד לא שמע עליו ועכשיו הוא זוכה האוסקר לסרט ולבמאי הטובים ביותר יהיה ככל הנראה "עלובי החיים". המקור, "Les Misérables" הוא אחד מאותם ספרים שמעובדים שוב ושוב ושוב: יש עשרות גירסאות לקולנוע ולטלויזיה שלו, אבל אף אחת מהן לא ממש קלאסית או גדולה (הגירסה האחרונה שהוקרנה בארץ נוצרה ב-1998, עם ליאם ניסן). מה שכן הפך לקלאסי הוא המחזמר הבמתי, שרץ כבר 26 שנים. כל מחזמר גדול גורלו להפוך לסרט בשלב כלשהו, והבמאי של "נאום המלך" (שצריך להזכיר, היה סרט טוב) נראה כמו ידיים טובות. עדיין מוקדם לדבר על ליהוק, כלומר, עדיין לא הכריזו שיו ג'קמן יגלם את תפקיד ז'אן ולז'אן, אבל זה בטח עוד יקרה. אני לא רואה מי עוד זה יכול להיות.

אני בעד מחזמר טוב מדי פעם, אבל רוב העיבודים לסרטים של מחזות מברודוויי בשנים האחרונות היו גרועים. "שיקגו" היה נהדר, אבל אחריו באו "פנטום האופרה", "רנט", "המפיקים", "נערות החלומות", "מאמא מיה" ו"Nine", ואף אחד מהם לא גרם לי לרצות לקנות כרטיס ב-80 דולר להופעה המקורית. "היירספריי" ו"סוויני טוד" היו לא רעים, אבל הם מיעוט. אולי רוב המיוזיקלס פשוט לא עובדים בתור סרטים. נקווה שזה יהיה חלק מהמיעוט הזה.

[ Variety ]